Роботу виконала студентка 108 групи початкова освіта Бондар Анна. Етикет Давнього Єгипту
Номер слайду 2
Дані про життя древніх єгиптян учені отримували завдяки розписам та рельєфам гробниць і храмів. На будівництво цих «об'єктів» єгиптяни не жалкували ані сил, ані грошей. Саме тому гробниці та храми існують і в наші часи, що не скажеш про предмети побуту, звичайні будинки, міста.
Номер слайду 3
Мешканці Древнього Єгипту набагато більше піклувалися про мертвих і богів, аніж про живих людей. Вони дякували богам за прекрасне життя на берегах Нілу, вони відрізнялися незвичайним життєлюбством і любов'ю до всіх проявів життя. Єгиптяни Древнього царства вірили, що померлий після проведення магічних церемоній починав бачити все, що зображено в його гробниці, і проживав життя знову. Загробне життя вони уявляли як продовження життя земного. У них ще не було ніякого специфічного уявлення про потойбічний світ -- у сенсі його різниці від земного. Єгиптянин любив життя усім своїм єством і не міг змиритися з думкою про смерть.
Номер слайду 4
Єгиптяни також дуже полюбляли прикраси. Майстри-ювеліри виготовляли для знаті намиста, браслети, каблучки, діадеми, амулети та багато іншого. Коштовності зберігалися у скриньках. В особливих випадках дівчата виймали ці прикраси зі схованок і надягали їх.
Номер слайду 5
Цікавою особливістю цієї культури є те, що за зображеннями і написами на гробницях неможна зробити висновки про те, чим саме займався її господар за життя. Всюди зображені ті ж самі сцени і майже однакові написи між ними: слова, терміни, діалоги.
Номер слайду 6
Єгиптяни «поважали» сандалі та берегли їх. Древній фараон, наприклад, ходив босий, а слуга ніс його сандалі. Єгиптяни, йдучи по справам, несли сандалі в руках або прив'язували їх до кінця палиці. Взувалися ж лише на місці.
Номер слайду 7
Частина єгиптян ходила у прямих платтях на бретелях без прикрас. Однак більшість одягалися у льняні плаття-туніки, які залишали шию відкритою, обтягували торс і розширялися донизу. Також прив'язували широкий з того ж матеріалу пояс. На голову надягали велику перуку, а «картину» завершували дорогоцінні прикраси.
Номер слайду 8
Одяг знатної дами складався з дуже тонкої сорочки і білого плаття, що надягалося зверху. Воно закріплялося на лівому плечі, залишаючи праве відкритим. Рукава з бахромою залишали відкритими руки, що дозволяло бачити численні прикраси на них. У волоссі жінки могла бути красива діадема.