Образ Фауста Легенда про Фауста збагатила не тільки художню літературу. В музиці тему Фауста розвивали Берліоз, Гуно, Бойто, Вагнер, Бузоні , Людвіг ван Бетховен, Людвіг Шпор, Гектор Берліоз, Роберт Шуман, Франц фон Ліст, Шарль Гуно, Густав Малер, Ферруччо Бузоні, Альфред Шнітке, Альфред Шнітке,Rudolf Volz,Паскаль Дюсапен. Понайомимось блище з деякими композиторами та їхніми музичними творами.
Номер слайду 3
Людвіг Шпор. Луї (Лю́двіг)Шпор народився 5 квітня 1784 в Брауншвейгері Він німецький скрипаль, композитор, диригент і педагог, один з перших представників романтичного стилю в музиці. Спадщина Шпора-композитора охоплює велику кількість творів у різних жанрах: йому належать дев'ять опер, ораторії, симфонії, меси, кантати, камерні твори. Як композитор Шпор відомий, в основному, своїми операми, написаними в традиційному романтичному стилі. Один із кращих "Faust", за романом Ф. М. Клингера «Життя Фауста, його діяння і загибель у пеклі».
Номер слайду 4
Гектор Берліоз Народився 11 грудня 1803 року в Ла-Кот-Сент-Андре — французький композитор, диригент, музичний письменник. Член Інституту Франції (1856). Берліоз — яскравий представник романтизму в музиці, творець романтичної програмної симфонії. Берліоз сміливо вводив нововведення в області музичної форми, гармонії і особливо інструментування (видатний майстер оркестровки), тяжів до театралізування симфонічної музики, грандіозних масштабів творів. Творчість композитора відобразила і властиві романтизму суперечності: прагнення до загальнонародності, масовості музики уживалося у нього з крайнім індивідуалізмом, героїка і революційний пафос — з інтимними виявленнями самотньої душі схильного до екзальтації і фантастики художника. В 1845-1846рр він створив ораторію «Засудження Фауста»(La Damnation de Faust).
Номер слайду 5
Альфред Шнітке Альфред Гаррійович Шнітке народився 24 листопада 1934 в Енгельсі, СРСР — радянський і російський композитор, піаніст, теоретик музики і педагог, один з найбільш значних музичних діячів кінця XX століття. Для його стилю починаючи з другої половини 1970-х років характерне поєднання різноманітної сучасної композиторської техніки на основі висунутої ним самим концепції «полістилістики». Висловлювання композитора про свій стиль : Полістилістика дозволяє інтеграцію «низького» і «високого», «банального» і «вишуканого». «Суб'єктивна пристрасність авторського висловлення підкріплюється документальною об'єктивністю музичної реальності, представленої не тільки індивідуально-відображено, але і цитатно». В 1982-1983 рр створив кантану «Фауст» (Faust),а в 1994 р. оперу «Історія доктора Іоганна Фауста».
Номер слайду 6
Шарль Гуно Шарль Гуно́ 17 червня 1818 — французький композитор, диригент, один із творців французької ліричної опери. Народився у Парижі в родині художника Франсуа Луї Гуно й викладачки музики Вікторії. 1838 року Гуно вступив до Паризької консерваторії, а 1839 року одержав Римську премію за кантату «Фернан», що дала можливість провести на правах стипендіата понад два роки в Італії і якийсь час у Відні й Німеччині. Після повернення до Парижа, в 1843—1848 роках Гуно працював органістом і регентом у церкві Іноземних місій. У ці роки він складав тільки духовні твори. До оперного жанру Гуно звернувся у 1850-х роках, найвідоміша з них — «Фауст», написана 1859 року. У творчому доробку композитора 14 опер, а також ораторії, меси, романси.
Номер слайду 7
Франц Ліст Ференц (Франц) Ліст нородився 22 жовтня 1811 в Добор'яні (Райдинг) — угорський композитор, піаніст, педагог, диригент, публіцист, представник музичного романтизму, засновник угорської композиторської школи. Ференц Ліст був першим піаністом, який виступав із сольними концертами, котрими він заслужив визнання як професіоналів так і широкої публіки. Незважаючи на те, що жодного запису гри Ліста не існує, Ференц Ліст вважається одним з найвпливовіших піаністів своєї епохи. В той же час Ліст був відомий благодійністю — він допомагав жертвам стихійних лих, сиротам, багатьох талановитих студентів він вчив безкоштовно. Також Ференц Ліст сприяв фонду пам'яті Бетховена та пожертвував значні кошти на відкриття консерваторії в Будапешті. В 1854-1857 році створив «Фауст-симфонію» (Eine Faust-Sinfonie)
Номер слайду 8
Роберт Шуман Ро́берт Шу́ман народився 8 червня 1810 року Цвіккау, Рейнський союз (Німеччина) — видатний німецький композитор-романтик, диригент, музичний критик та громадський діяч. Шуман — один з яскравих представників романтичного мистецтва 19 століття. Його твори тісно пов'язані з традиціями німецької музичної класики. При цьому Шуман увійшов до історії музики як один з найсміливіших новаторів. Велика частина фортепіанних творів Шумана — цикли з невеликих п'єс лірико-драматичного, образотворчого і «портретного» жанрів, внутрішньо зв'язаних між собою і створюючих сюжетно-психологічну лінію. В 1844-1853 рр створив сцени з «Фауста» Гете (Szenen aus Goethe's Faust) для голосу, хору та оркестру.
Номер слайду 9
Ферруччо Бузоні Данте Мікеланджело Бенвенуто Ферруччо Бузоні народився 1 квітня 1866 року в Емполі— італійський композитор, піаніст, диригент і музичний педагог. Як піаніст і насамперед як диригент він виступав пропагандистом нової музики, виконуючи твори Бели Бартока, Арнольда Шенберга, Сібеліуса (особливою популярністю користувався цикл оркестрових концертів 1902—1909 рр.). У своїй оригінальній творчості Бузоні в значній мірі підсумував шляхи, що пройшла академічна музика до нього. Це добре помітно вже по тій ролі, які відіграють у його спадщині транскрипції — насамперед творів Й. С. Баха. У 1916-1925 рр створив оперу «Доктор Фауст» (Doktor Faust)