Презентація до уроку фінансоваї грамотності 10 клас. Тема: Що таке гроші.
Гроші та їх еволюція.
Форми грошей в обігу.
Функції грошей та основні правила користування грошима.
План. Гроші та їх еволюція. Форми грошей в обігу. Функції грошей та основні правила користування грошима.
Номер слайду 3
Срібна гривна Київської Русі (XI—XIII ст.). Ромбоподібна форма зливку сьогодні є логотипом Національного банку України. Назва «гривня» походить від стародавньої нашийної прикраси, яку носили вожді та знать, а воїнів нагороджували за доблесні вчинки.
Номер слайду 4
Запишіть визначення. Гроші (грошові кошти, кошти) – загальний еквівалент, що слугує мірою вартості будь-яких товарів та послуг і який здатний безпосередньо на них обмінюватися.
Номер слайду 5
. Перші монети, що з'явилися на теренах сучасної України – це монети грецьких колоній: Ольвії (теперішнє с. Парутине Очаківського р-ну Миколаївської області), Херсонесу (околиці сучасного Севастополя), Пантікапея (м. Керч) та інші. Наприклад, оскільки покровителем Ольвії вважався Аполлон Дельфіній, перші монети в місті виготовляли у формі дельфінів.
Номер слайду 6
Номер слайду 7
Через обожнювання Дніпра з'явилися монети, присвячені Борисфену – богу річок та покровителю торгівлі.
Номер слайду 8
Пізніше в обігу на наших теренах перебували римські денарії.
Номер слайду 9
Візантійські соліди та дирхеми Арабського халіфату.
Номер слайду 10
Монета Володимира Великого
Номер слайду 11
Монета Володимира Мономаха
Номер слайду 12
Запишіть в зошити Фіатні гроші – (від лат. fiat – декрет, дозвіл)незабезпечені золотом чи іншими товарами гроші, номінальна вартість яких встановлюється і гарантується державою незалежно від розміру витрат на їхнє виготовлення.
Номер слайду 13
Фіатні гроші Готівкові кошти – це грошові знаки грошових одиниць певної держави (групидержав) у вигляді банкнот і монет, які випускає відповідний центральний банк і які є законним платіжним засобом (обов’язкові до приймання для оплати) на її території. Безготівкові кошти – це кошти на рахунках (ще кажуть: «у формі записів на рахунках») у банках, які також є законним платіжним засобом. Електронні гроші – це грошові зобов’язання особи, яка їх випускає(емітента), що зберігаються на електронному пристрої. В Україні емітентом електронних грошей може бути виключно банк.
Номер слайду 14
Номер слайду 15
Переглянемо відео як відрізнити справжні гроші від фальшивих. https://www.youtube.com/watch?v=YT-bf. Ylj. B3k
Номер слайду 16
Номер слайду 17
Номер слайду 18
Номер слайду 19
Запишіть в зошити Гроші виконують низку важливих функцій: Міра вартості;Засіб обігу, нагромадження, платежу. Світові гроші обслуговують рух вартості в міжнародному економічному обороті і забезпечують реалізацію взаємовідносин між країнами.
Номер слайду 20
VII. Домашнє завдання1. Опрацюйте конспект(8-9б)2. Знайдіть та запишіть: Віртуальна валюта, Криптовалюта(9-10б) 3. Проведіть дослідження, які предмети використовували як гроші в різних країнах у різні часи. Поясніть, чому «грошима» в різні часи були: мушлі каурі – в Індії, хутро куниці – на Русі, какао-боби – в Південній Америці, чай – у Китаї. Наведіть інші приклади таких «грошей» та поясніть, чому саме їх використовували в певному регіоні. 10- 12 б.