Мета: - сформувати поняття про фізичні та хімічні явища, навчити учнів їх розрізняти; формувати поняття про хімічні реакції;з’ясувати ознаки хімічних реакцій і умови їх протікання; - розвивати навички спостереження та аналізу під час виконання експерименту; уміння працювати в групах, толерантно доводити свою точку зору; - виховувати культуру спілкування, допитливість і спостережливість.
Номер слайду 3
Фронтальне опитування: Дайте визначення поняттю «Молярна маса» Що таке «Масова частка розчиненої речовини»? Яка є формула для визначення масової частки? 1. Перевірка домашнього завдання. Усні відповіді за картками. Що означають ці букви? Мr W Ar
Номер слайду 4
Мотивація навчальної діяльності 1.Як називаються будь-які зміни в природі? 2.З якими явищами природи ви ознайомилися в курсі природознавства? 3.Якими бувають явища? Які їхні ознаки, умови?
Номер слайду 5
Явища суспільне біологічне магнітне хімічне фізичне механічне
Номер слайду 6
Фізичними називаються явища, під час яких речовини залишаються незмінними, але можуть змінити форму, об’єм або агрегатний склад. Хімічними називаються явища, під час яких змінюється їх склад і вони перетворюються на інші. Кожне хімічне явище називають також хімічною реакцією. Отже, хімічне явище = хімічна реакція.
Номер слайду 7
Номер слайду 8
вихідні речовини = продукти реакції.
Номер слайду 9
Ознаки хімічних реакцій 1.Зміна забарвлення; 2.Виділення газу; 3.Виділення світла і теплоти; 4.Випадання осаду; 5.Зміна запаху. Умови початку хімічних реакцій: 1.Зіткнення речовин; 2.Зміна температури; 3.Зміна тиску (для газів); 4.Перемішування.
Номер слайду 10
Хімічні реакції Не у незвіданих світах А то по класу попливе Й не на далекій зірці Й хімічне явище готове! Іде на ваших же очах Незвичний запах новий… Реакція в пробірці. Дивіться, як новий продукт На дно пробірки ляже. То осад наші реагенти В нові сполуки зв’яжуть. То газ бурхливий завирує І спінить реагенти, То колір новий зачарує — Ловіть такі моменти
Номер слайду 11
Прочитати параграф 10, вправи 2—3 (с. 75) VII. Домашнє завдання