Фізичні та хімічні явища. Явища – це будь - які зміни, які відбуваються у природі
Номер слайду 2
Фізичними називаються явища, під час яких речовини змінюють свій агрегатний стан або форму. Нові речовини при цьому не утворюються. Наприклад, коли б’ється скло
Номер слайду 3
При фізичних явищах можуть змінюватися: агрегатний стан речовини, температура, густина, форма, тощо. Наприклад, до фізичних явищ належать: поширення запаху у повітрі, світіння розпечених металів, проходження електричного струму по металічному дроту, розчинення цукру у воді, виділення солі з розчину при випаровуванні. У цих процесах речовини не змінюють свого складу і будови.
Номер слайду 4
Наприклад, при нагріванні вода перетворюється на пару. Рідка вода і водяна пара складаються з однакових молекул. (Н2 О)
Номер слайду 5
Приклади фізичних явищ. Витискання соку із фруктів. Ламання олівця
Номер слайду 6
Хімічними називаються явища, під час яких одні речовини перетворюються на іншіОзнаки хімічних реакцій:1) Виділення тепла і світла;2) Випадання осаду;3) виділення газу;4) зміна забарвлення;5) поява або зникнення запаху.
Номер слайду 7
При пропусканні електричного струму вода розкладається на водень і кисень. Молекула води складається з двох атомів Гідрогену і одного атома Оксигену, сполучених разом. У результаті реакції зв'язок між атомами руйнується і утворюються молекули водню і кисню.
Номер слайду 8
Приклади хімічних явищ. Гасіння питної соди оцтом. Випікання хліба
Номер слайду 9
Приклади хімічних явищ. Квашений огірок. Руйнування пам’ятників під дією кислот, пожовтіння листя
Номер слайду 10
Приклади хімічних явищІржавіння сапи (мотики) – іржавіння заліза Руйнування пам’ятників (зміна забарвлення)
Номер слайду 11
Перевіримо, як ми зрозуміли ці поняття Виписати окремо фізичні та хімічні явища. Танення льоду; Горіння вугілля;Світіння електричної лампочки;Веселка;Гасіння вапна;Розчинення цукру у воді;Скисання молока;Розчинення натрію у воді;Девальвація гривні;Почорніння срібного персня;Виділення бульбашок при нагріванні води. Випадання солі в осад при випаровуванні морської води.