Основні завдання:
- визначення в кожній дитині особистості, виховання в дусі загальнолюдських цінностей на основі Добра, Любові, Толерантності;
- реалізація парадигм безперервного розвитку людини, самовизначення й самореалізації;
Задача Якщо з інтелігентного, скромного і тактовного фізика вимагають гроші за два кілограми ковбаси, а він бачить, що ваги з ковбасою показують всього один кілограм, то чи закричить фізик на весь магазин: «Вибачте, вага вашої поганою ковбаси не два - тільки один кілограм!Відповідь Чемний фізик не стане так грубо виражатися, тому що пам'ятає: в кілограмах виражається лише одна фізична величина - маса. Вага виражається зовсім в інших величинах - в ньютонах
Грошові знаки являють собою своєрідну візитну картку держави і нації. Як правило, хоча і не завжди, на грошових знаках країн традиційно зображаються особистості, які зіграли визначну роль у формуванні і житті держав або внесли особливий внесок в розвиток суспільства, мистецтва, науки, техніки. Серед таких особистостей, які мають честь бути зображеними на банкнотах і монетах, в різних країнах світу опинилися і фізики та астрономи
Йоганн Карл Фрідріх Гаус (нім. Johann Carl Friedrich Gauß)німецький механік, фізик, астроном і геодезист. Вважається одним з найвидатніших математиків всіх часів, «королем математиків». На аверсі банкноти зображені портрет вченого і одне з найбільших відкриттів в математиці - функція нормального розподілу випадкової величини. На реверсі банкноти зображений секстант. Секстант - оптичний прилад для вимірювання величини кута між двома видимими об'єктами. Секстант найчастіше застосовується для вимірювання висоти астрономічних об'єктів над горизонтом з метою визначення географічних координат.
Ісаак Ньютон (англ. Sir Isaac Newton 1642-1727) англійський фізик, математик, механік і астроном, один з творців класичної фізики. Автор фундаментальної праці «Математичні початки натуральної філософії», в якій він виклав закон всесвітнього тяжіння і три закони механіки, які стали основою класичної механіки. Розробив диференціальне та інтегральне числення, теорію кольору, заклав основи сучасної фізичної оптики.
Вклад в розвиток науки. Рене Декарт (фр. René Descartes)- французький філософ, математик, механік, фізик і фізіолог, творець аналітичної геометрії і сучасної алгебраїчної символіки, автор методу радикального сумніву в філософії. Він сформулював закон збереження кількості руху, запровадив поняття імпульсу сили.
Вклад в розвиток науки Блез Паскаль (фр. Blaise Pascal 1623)-французький математик, механік, фізик, літератор і філософ. Класик французької літератури, один із засновників математичного аналізу, теорії ймовірностей і проективної геометрії, творець перших зразків лічильної техніки, автор основного закону гідростатики.
Вклад в розвиток науки Леонард Ейлер (нім. Leonhard Euler) - швейцарський, німецький і російський математик і механік, що вніс фундаментальний внесок в розвиток цих наук (а також фізики, астрономії та ряду прикладних наук). Ейлер - автор більш ніж 850 робіт (включаючи два десятка фундаментальних монографій) з математичного аналізу, диференціальної геометрії, теорії чисел, наближеним обчисленням, небесної механіки, математичної фізики, оптики, балістики, кораблебудування, теорії музики та іншим областям. Він глибоко вивчав медицину, хімію, ботаніку, повітроплавання, теорію музики, безліч європейських і стародавніх мов. Академік Петербурзької, Берлінській, Туринської, Лісабонської і Базельської академій наук, член Паризької академії наук.
Вклад в розвиток науки Галілео Галілей (італ. Galileo Galilei) - італійський фізик, механік, астроном, філософ і математик, що зробив значний вплив на науку свого часу. Він першим використав телескоп для спостереження небесних тіл і зробив ряд видатних астрономічних відкриттів ( винайшов телескоп). Галілей- засновник експериментальної фізики. Своїми експериментами він переконливо спростував умоглядну метафізику Аристотеля і заклав фундамент класичної механіки.
Вклад в розвиток науки Альберт Ейнштейн (нім. Albert Einstein) - фізик-теоретик, один із засновників сучасної теоретичної фізики, лауреат Нобелівської премії з фізики 1921 року, громадський діяч-гуманіст. Жив в Німеччині (1879-1893, 1914-1933), Швейцарії (1893-1914) і США (1933-1955). Почесний доктор близько 20 провідних університетів світу, член багатьох Академій наук.
Бенджамін Франклін (1706-1790) - політичний діяч, дипломат, журналіст, видавець, вчений і винахідник. У 1749 році він вперше експериментально довів електричну природу блискавки. Знаменитий досвід Франкліна з повітряним (електричним) змієм переконливо показав можливість «вилучення» електрики з хмар: він заряджав лейденську банку (перший винайдений конденсатор) подібно до того, як це здійснювалося за допомогою електростатичної машини. Франклін виклав першу послідовну теорію електричних явищ, винайшов громовідвід. Вважається, що саме він ввів такі терміни, як «батарея», «заряд», «розряд».