Презентація "Фізкультхвилинки в ЗДО"

Про матеріал
У презентації розкривається значення та необхідність проведення фізкультхвилинок, як важливого компоненту в структурі заняття у закладах дошкільної освіти.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

У закладі дошкільноі освіти. Фізкультхвилинки

Номер слайду 2

Фізкультхвилинки – ЦЕ НЕВЕЛИКІ ЗА ТРИВАЛІСТЮ ФІЗИЧНІ ВПРАВИ, ЯКІ СПРИЯЮТЬ ВІДНОВЛЕННЮ РОЗУМОВОЇ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ ДІТЕЙ, УСУНЕННЮ ВТОМИ ТА ПОКРАЩЕННЮ ЇХ УВАГИ ТА САМОПОЧУТТЯ ПІД ЧАС ЗАНЯТТЯ

Номер слайду 3

Найкращий спосіб запобігти втоми – виконання фізичних вправ. Саме тому в дошкільних закладах, починаючи із середньої групи, необхідне щоденне проведення фізкультхвилинок.

Номер слайду 4

Перші ознаки втоми з’являються в дітей: середньої групи – на 7-8-й хвилині заняття;старшої групи – на 10-12-й хвилині заняття

Номер слайду 5

Основні ознаки втоми:гальмування щойно сформованих умінь;порушення координації дрібних рухів, їх уповільненість;часта і тривала неуважність;примітивні маніпуляції (пересування, кидання предметів, постукування ними об стіл тощо);поява автоматичних рухів, які вже давно не проявлялися (ссання пальців, розгойдування на стільці);позіхання, сонливість;впадання в „дивлюся й не бачу”, „слухаю й не чую”.

Номер слайду 6

До комплексу фізкультхвилинки має входити не менше 3-4 вправ, кожна з яких повторюється 4-6 разів. Загальна тривалість фізкультхвилинки не має перевищувати 1-2 хвилини.

Номер слайду 7

Основні вимоги до організації та проведення фізкультхвилинок:вправи мають бути добре знайомі дітям, простими за структурою, цікавими за змістом та зручними для виконання на обмеженій площі;комплекс обов’язково має включати вправи, що впливають на великі групи м’язів та сприяють поліпшенню функціональної діяльності всіх органів (вправи для рук і плечового пояса: потягування-випрямлення хребта з обов’язковим підніманням голови вгору);вправи для розширення грудної клітки – руки вгору, до плечей, перед собою; для тулуба – нахили чи повороти; для ніг – присідання, підстрибування (біг на місці).

Номер слайду 8

Відомо що позитивні емоції добре впливають на регуляцію діяльності всіх внутрішніх органів, сприяють підвищенню тонусу кори головного мозку, спонукають до активної діяльності.

Номер слайду 9

Під час фізкультхвилинки слід акцентувати увагу дітей на якості виконання кожного руху для підвищення його фізичного ефекту.

Номер слайду 10

Не варто на довго відривати дітей від роботи, якщо вони нею захоплені. запропонуйте лише 1-2 вправи на випрямлення постави, які малюки можуть виконати сидячи на стільці.

Номер слайду 11

Дякую за увагу!

pptx
Додано
15 січня 2022
Переглядів
443
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку