Презентація на тему "Фонетика". Теоретичний матеріал, правила,приклади, тестові завдання і вправи . Презентація виконана за матеріалами з інтернету,розрбками Сокіл А. і інтерактивними тестами Немировської Н.
ФОНЕТИКА Голосні і приголосні звуки. Транскрипція. Наголос. Виконала вчитель української мови та літератури ПШС «Перша ластівка»Сокольська В. В.
Номер слайду 2
Фонетика – це звуковий склад мови й мовознавча наука, що вивчає звуки мови та їх зміни у процесі мовлення. Звуки мови – це такі звуки, за допомогою яких розрізняється значення слів (рис – ріс, лис – ліс, сім – сом – сам – сум, рак – лак, сум – шум). В українській мові 38 звуків. Звуки поділяються на голосні і приголосні. Голосні звуки – це такі, що творяться за допомогою голосу у ротовій порожнині. Їх 6: [а], [о], [у], [и], [е], [і]. Приголосні звуки – це такі, що творяться за допомогою голосу і шуму або лише шуму. Їх 32. За участю голосу і шуму поділяються на сонорні та шумні. Сонорні – це звуки, у яких голос переважає над шумом. Вони ніколи не мають глухої пари: [в], [в’], [м], [м’], [н], [нʹ], [л], [лʹ], [р], [рʹ], [й]. Шумні звуки – це звуки, в утворенні яких бере участь голос і шум. Шумні звуки, у яких голос переважає над шумом називаються дзвінкими приголосними. Шумні звуки, у яких шум переважає над голосом називаються глухими приголосними. Дзвінкі і глухі приголосні переважно утворюють пари (11 пар). Проте є випадки, коли пари не утворюються.
Номер слайду 3
Номер слайду 4
За характером звучання приголосні поділяються на дві групи: Шиплячі “ ЩЕ ЇЖДЖУ”Свистячі “ СЦЕ ЇЗДЗУ”( дитяча мова )
ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ: ГРАЙТЕ В ІГРИ, НАВЧАЮЧИСЬ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ. ПЕРЕВІРКА ТЕМИ "ФОНЕТИКА"http://natalianemirovska.blogspot.com/2015/07/blog-post.html2) http://onlinetestpad.com/ru-ru/Go/FONETIKA-28265/Default.aspx3) https://onlinetestpad.com/ua-ua/Personal. Cabinet/Logic. Game. Maker.aspx4) Вивчити класифікацію голосних і приголосних звуків