Формування соціокультурної компетенції у молодших школярів. Світлана Олександрівна Нестеренко. Вчитель англійської мови. КУ ССШ №25 м. Суми, Сумської області
Номер слайду 2
Соціокультурна компетенція (СКК) - це здатність людини усвідомлювати власну культурну приналежність та її основні складові, а також розпізнавати шляхи і встановлювати способи, якими приналежність до тієї чи іншої культури впливає на поведінку людей. СКК включає в себе знання з країнознавства, культурології, фонові знання, тощо, уміння використовувати ці знання у процесі спілкування з представниками інших культур.
Номер слайду 3
Фактори, які сприяють формуванню СКК у молодшому шкільному віці:добре розвинені пам’ять (особливо слухова короткочасна), слухова увага;здатність до імітації, наслідування, творча уява;інтерес до іноземної мови як до чогось нового;емоційний фактор;застосування автентичних матеріалів: римівок, лічилок, скоромовок, пісеньок;схильність до міжкультурної комунікації та відсутність упереджень.
Номер слайду 4
Засвоєнню соціокультурної інформації сприяють:планування уроків як сценаріїв уявних зустрічей учнів з носіями мови;умотивоване використання засобів релаксації: аеробіки, пісень, декламації тощо;використання країнознавчих допоміжних засобів (візуальних, аудитивних, аудіовізуальних).
Номер слайду 5
Формування соціокультурної компетенції за матеріалами НМК “SMART JUNIOR”
Номер слайду 6
Smart world – знайомство з прапорами та назвами країн