презентація до уроку з Основи здоров'я допоможе провести урок пар.21 " Формування здорових стосунків", знайти поняття здорових стосунків, дати поняття про види стосунків
Взаємозв’язок між людьми, які добре одне одного знають( родинні,дружні, ділові або романтичні)
Номер слайду 4
ЗДОРОВІ СТОСУНКИ- грунтуються на взаємній повазі, довірі, турботі й чесності…СПІЛКУВАННЯ – ЦЕ НЕВІД’ЄМНА ЧАСТИНА ЛЮДСЬКОГО ЖИТТЯ ТА ОСНОВА СТОСУНКІВ МІЖ ЛЮДЬМИ. Коли люди знайомляться, спілкуються, разом живуть, навчаються або працюють, між ними виникають стосунки. Інакше кажучи, стосунки – це зв’язок між людьми, які добре знають одне одного. Деякі стосунки формуються за нашим бажанням, інші – незалежно від того, хочемо ми цього чи ні. Якщо між людьми склалися здорові стосунки, вони відчувають потребу у спілкуванні і сумують, коли змушені розставатися. Здорові стосунки ґрунтуються на взаємоповазі, довірі, турботі й чесності.
Номер слайду 5
Види міжособистісних стосунків. Залежно від близькості стосунків між людьми їх поділяють на три групи
Номер слайду 6
Залежно від соціального кола спілкування стосунки поділяються на: родинні, дружні, ділові та романтичніСімейні стосунки ‑ цеподружні стосунки, стосунки батьки - діти, і стосунки з родичами. Дружні стосунки ‑основою таких стосунків є спільні інтереси, прагнення до спілкування. Ділові стосунки ‑ цестосунки із правилами, які встановлює адміністрація або інші офіційні особи. Наприклад, стосунки між викладачем і студентом. Романтичні стосунки ‑ цестосунки між особами протилежної статі, які відчувають потяг один до одного
Номер слайду 7
Прочитайте вірш Ліни Костенко «Довіра»1. Що сприяє, виникненню довіри? Що її руйнує?2. Назвіть інші ознаки здорових стосунків ( щирість, повага…)3. Поміркуйте , що вони означають? ( повага – сприймати друзів( сторонніх) такими, які вони є…)
Номер слайду 8
Ознаки токсичних стосунків. Для нездорових стосунків характерні підозрілість, егоїзм, бажання контролювати і підкоряти.
Номер слайду 9
Формування здорових стосунків. Принципи формування здорових стосунків описує формула трьох «К»
Номер слайду 10
Стосунки з однолітками… Спілкування з однолітками — одне з головних джерел інформації для підлітків. Поширеними темами для обговорення є новини спорту і музики, книжки і фільми, технічні новинки і стосунки із протилежною статтю. Особливого значення набуває дружба — стосунки, що ґрунтуються на спільності інтересів, взаємній відкритості, довірі та відданості одне одному, готовності прийти на допомогу. На відміну від приятелів, у друзів більше цінують індивідуальність. Звичайного учасника компанії може замінити хтось інший — і майже нічого не зміниться. Друг сприймається як унікальне надбання. Шкільні друзі часто зберігають стосунки впродовж усього життя. Більшість людей обирають собі друзів серед тих, хто схожий на них: за віком, рівнем інтелекту, життєвими цінностями, інтересами. Міф про те, що протилежності притягуються, давно спростований науковими дослідженнями. Випадки взаємної симпатії між абсолютно різними людьми є радше винятком, ніж правилом.
Номер слайду 11
Стосунки з батьками…Батьки і діти живуть в одному часі та просторі, однак їхні моделі світу дуже відмінні. Підлітки не надто переймаються проблемами, які хвилюють дорослих, адже для розуміння цих проблем їм бракує життєвого досвіду. А те, що найбільше непокоїть підлітків, батьки часто вважають не надто важливим. Подібне ставлення батьків характерне для всіх часів і народів. Один відомий психолог іронічно зазначив: «Цікаво, що з кожним наступним поколінням діти все гірші, а батьки все кращі. З цього випливає, що з усе гірших дітей виростають усе кращі батьки». Насправді теплі й щирі стосунки з батьками є однією з найважливіших потреб і життєвих цінностей. Вони потрібні людині в будь-якому віці, а тим більше в підлітковому, коли вона ще не готова до самостійного життя.
Номер слайду 12
Романтичні стосунки….Іноді приятельські і дружні стосунки можуть перерости в кохання. Часто закоханість може виникнути спонтанно, «з першого погляду». Кохання — дуже сильне емоційне почуття, яке характеризується високим душевним піднесенням, розквітом бажань, високою готовністю розчинитися в об'єкті кохання. Кохання пов'язане з почуттям прихильності, турботи й інтимності. Прихильність — потреба в турботі, схваленні та фізичному контакті з іншою людиною. Наприклад, на прихильність вказує бажання терміново поскаржитися коханій людині, якщо вам погано або самотньо. Турбота — стурбованість чужими потребами і щастям більше, ніж власними. Почуття турботи змушує нас ставити на перше місце інтереси іншої людини, переживати за неї, прагнути допомогти і розрадити.Інтимність означає загальні думки, бажання і почуття, які об'єднують двох людей. Що більша інтимність, то більше довіри між людьми, то більше бажання ділитися думками й почуттями. Багато підлітків плутають поняття «кохання» і «закоханість», між якими є чимало відмінностей.
Номер слайду 13
Домашнє завдання Пар.21, стор.. 150 - 154, прочитати , відповісти на запитання. Конспект у зошит. Опрацювати презентацію та моделювати ситуації в параграфі. Виконайте завдання на стор.153-154 "Інтерв'ю з дорослими"Напишити оголошення «Шукаю друга», стор.150