Всеукраїнський конкурс. Галереякімнатних рослин. Комунальний заклад «Зеленоярська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Нікольської селищної ради Донецької області»Керівник проєкту: вчитель біології Якименко Л. В. Учасники: учні - квітникаріКвіти, як люди, на добро щедрі і, людям ніжність віддаючи, вони цвітуть, серця обігріваючи, як маленькі, теплі багаття." (К. Жане)
Мета проєкту. Залучення дітей та підлітків до роботи щодо озеленення та благоустрою території школи;формування екологічної культури особистості активізації пізнавальної, творчої та просвітницької діяльності учнів;покращення внутрішнього та зовнішнього озеленення будівлі школи; створення колекцій кімнатних рослин, збагачення їх видового складу ; розглянути особливості будови, розмноження, походження, догляду та вирощування; дослідити користь кімнатних рослин для людей; формувати вміння та навички вирощування рослин; сприяти естетичному вихованню;формувати вміння бачити прекрасне у навколишньому світі.
Очікувані результати. Формування навичок роботи з енциклопедичною та довідковою літературою. Формування комунікативної компетентності під час роботи в командіЗалучення учнів до наукової діяльності (спостереження за рослинами та догляд за ними) Участь дітей у пошуковій діяльності. Набуття практичних навичок збору інформації . Залучення батьків до активної взаємодії з дітьми. Забезпечення максимальної пізнавальної активності учнів.
І етап Оголошення проблеми проекту перед учнями 17.09.2020р. Складання плану діяльності учасників проекту (учнів, батьків, вчителів) 17.09.2020р. Формування груп для проєктної діяльності 17.09.2020р.ІІ етап. Проведення дослідницької роботи “Умови і догляд за рослинами вдома” 17.09.2020р.- 24.09.2020р. Пошукова робота учнів 24.09.2020р.- 30.09.2020 р.
ІІІ етап 07.10.2020р. Інтерактивна вправа «Броунівський рух» . Робота в групах над науковими текстами. I група Завдання: прочитати текс «Поливання і підживлення». Відповісти на запитання: 1. Як правильно поливати квіти? 2. назвати добрива, які найкраще стимулюють ріст рослин? II група Завдання : прочитати текст «Особливості ґрунту і зволоження рослин». Відповісти на запитання: 1. Які рослини люблять надмірну та помірну вологу? 2. Як правильно готувати ґрунт і пересаджувати кімнатні улюбленці? III група. Завдання: прочитати текст «Освітлення кімнатних рослин». Відповісти на запитання: 1. Які умови освітлення кімнатних рослин? 2. Назвати світлолюбні та тіньовитривалі кімнатні рослини. Гра «Що в чорній скриньці?» У скриньці знаходяться світлини кімнатних рослин. За зовнішнім виглядом потрібно впізнати і назвати рослину. ІV етап. Підведення підсумків проекту 13.10.2020р. Оформлення матеріалів
Щойно Ви переступаєте поріг нашої Зеленоярської школи, кімнатні рослини усміхаються і схиляють свої листочки, ніби вітаються з Вами. Крім того, вони створюють затишок, піднімають настрій, знімають стрес та підживлюють душу. Учні,вчителі та батьки нашої школи створили «зелені острівці» у кожному класі
Підживлення Підгодівля доцільна в час активного росту рослин. Полив добривом ми припиняємо взимку, коли їх зростання сповільнюється. Надзвичайного і бажаного результату дає добриво ”гумат”. Його можна придбати у магазинах за вигідною ціною, використовувати постійно при поливі у фантастично малій кількості.
Слів на описи не трачу, словом не передасиЇх земної, безсловесної, дивовижної краси. Люди дивляться, п’яніють, в них кохаються віки,Нареченим їх дарують, заплітають у вінки. Ними кожен свою радість, власне щастя назива, Квіти часто нам говорять втричі більше, ніж слова. Скільки ми їм довіряли мрій, недоспаних ночей!Але є ще кращі квіти, невидимі для очей. Не цвітуть вони на клумбах і на тихих озерцях,А цвітуть вони у грудях, у людських цвітуть серцях. Бажання доглядати за квітами виховує у нас почуття любові до природи та відповідальності за інші живі істоти. Завдяки квітникарству ми отримуємо душевне задоволення, бо розуміємо, що змінюємо світ на краще. ВИСНОВОК