Микола Маховськийвчитель хімії та біологіїБерезанський ліцей №3 ГЕННА ІНЖЕНЕРІЯ В СУЧАСНИХ ТЕХНОЛОГІЯХ
Номер слайду 2
ГЕННА ІНЖЕНЕРІЯГенна інженерія – прикладна галузь молекулярної генетики та біохімії. Її завдання – це розробки методів перебудови геномів організмів.
Номер слайду 3
Суть генної інженерії полягає в штучному створенні (хімічний синтез, перекомбінації відомих структур) генів з конкретними необхідними для людини властивостями й уведенні його у відповідну клітину (на сьогодні це частіше за все бактеріальні клітини, наприклад кишкова паличка) — створення «штучної» бактерії — лабораторії з виготовлення необхідного для людини продукту.
Номер слайду 4
Генна інженерія знаходить широке практичне застосування в галузях народного господарства, таких як мікробіологічна промисловість, фармакологічна промисловість, харчова промисловість і сільське господарство.
Номер слайду 5
З розвитком генної інженерії все частіше стали проводити різні досліди над тваринами, в результаті яких вчені домагалися своєрідною мутації організмів. Так, наприклад, компанія «Lifestyle Pets» створила за допомогою генної інженерії гіпоалергенного кота, названого Ашера ГД. В організм тварини був введений ген, що дозволяв «обходити захворювання стороною».
Номер слайду 6
За допомогою генної інженерії дослідники з Університету Пенсільванії представили новий метод виробництва вакцин: за допомогою генетично сконструйованих грибів. В результаті був прискорений процес виробництва вакцин, що може, на думку пенсільванцев, стати в нагоді в разі біотерористичної атаки або спалахи пташиного грипу.
Номер слайду 7
ЗА ДОПОМОГОЮ ГЕННОЇ ІНЖЕНЕРІЇ ВИВЕДЕНА НОВА ПОРОДА КІШОКПриватна американська компанія Лайфстайл Петс вивела за допомогою генної інженерії нову породу кішок, яка своїм благородним виглядом нагадує староєгипетський сфінкс.
Номер слайду 8
Першим штучнозміненним продуктом став помідор. У втім, вибір міг би впасти на будь-яку іншу рослину, але став саме помідор. Його новою властивістю стала здатність місяцями лежати в недоспілому вигляді за нормальної температури 12 градусів. Але щойно такий помідор поміщають у тепло, він за кілька годин стає спілим.
Номер слайду 9
ГЕННА ІНЖЕНЕРІЯ В МЕДИЦИНІГенно-инженерні організми використовують у прикладній медицині з 1982 року, коли було зареєстровано в якості ліків інсулін, отримуваний з допомогою генетично модифікованих бактерій. Також проводяться експерименти з лікування раку геномодифікованими лікарскими препаратами.
Номер слайду 10
ПЛЮСИ ГЕННОЇ ІНЖЕНЕРІЇЗа допомогою генетичної інженерії можна збільшити вміст корисних речовин і вітамінів порівняно з "чистими" сортами. Генетично зміненим продуктам можна надати лікувальних властивостей. Ліси – легені нашої планети - можна буде вирощувати набагато швидше і з меншими затратами.
Номер слайду 11
МІНУСИ ГЕННОЇ ІНЖЕНЕРІЇПідвищена небезпека алергічних реакцій;Можлива токсичність і небезпека для здоров’я;Стійкість до впливу антибіотиків;Поява супершкідників.