Презентація ''Генотип і фенотип. Алелі."

Про матеріал
Презентація "Генотип і фенотип. Алелі". Історично класична генетика з’явилася раніше за молекулярну. Тоді дослідники (насамперед, Грегор Мендель у своїх дослідах із посівним горохом) намагалися визначити закони успадкування ознак живими організмами. Але відкриті закони не мали пояснень. Лише потім з’ясувалося, що всі закони є наслідком молекулярної генетики.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Генотип і фенотип. АлеліРозробила: Н. В. Полякова

Номер слайду 2

Гени мають різні варіанти - алеліГенотип — сукупність генетичної інформації, закодованої у генах клітини або організму. Каріотип — сукупність якісних і кількісних ознак хромосомного набору організму.

Номер слайду 3

А також. Альтернативні ознаки — контрастні, взаємовиключні ознаки. Домінантна ознака — переважаюча ознака, що пригнічує розвиток іншої альтернативної ознаки, виявляється як у гомозиготному, так і у гетерозиготному стані. Рецесивна ознака — пригнічена ознака, яка виявляється лишу у гомозиготному стані.

Номер слайду 4

Символи, які використовуються у генетиціP — генотипи батьківських форм;F — генотипи потомства;a — рецесивний ген;A — домінантний ген;Aa — гетерозиготний стан двох алельних генів;AA — гомозиготний стан домінантних генів;aa — гомозиготний стан рецесивних генів;Aa. Bb — дигетерозигота;Aa. Bb. Cc — тригетерозигота;«×» — схрещування;♀ — материнській організм;♂ — батьківський організм

Номер слайду 5

Грегор Йоганн Мендель. Йоганн Мендель народився 20 липня 1822 року в селянській родині Антона та Розини Мендель у маленькому містечку Гайнцендорф (Австрія, тепер Гинчице (частина села Вражне) у Новому Чину, Чехія). Змалку цікавився природою, працював садівником. Два роки вивчав філософію в університеті Оломоуца. Після цього подався у монахи Августинського монастиря у Брні, Чехія. У 1843 році узяв ім'я Грегор. У 1847 році став священником. Самостійно вивчав різноманітні науки, підмінював відсутніх викладачів грецької мови та математики у одній зі шкіл. Отримав звання викладача, але мав незадовільні оцінки з біології та геології. У період із 1851 по 1853 рік навчався у Віденському університеті. З 1868 року він став абатом у абатстві старого Брно. На початку 1883 року Мендель захворів на нефрит, який ускладнився нирковою недостатністю, що призвело до уремії. Він помер 6 січня 1884 року в Брно.

Номер слайду 6

Моногібридне схрещування — це схрещування організмів, що відрізняються один від одного однією парою альтернативних ознак.

Номер слайду 7

Перший закон Менделя. Мендель вивчав закономірності моногибридного схрещування гороху. Він розглядав сім добре помітних альтернативних властивостей (білі і пурпурні квітки, зелене і жовте забарвлення насіння, зморшкувата і гладка поверхня насіння, тощо). Зеленый фон для повер поинта с белым хромакее одному з дослідів Мендель досліджував успадкування забарвлення насіння гороху при схрещуванні рослин, що мають жовте і зелене насіння. Виявилося, що у першому поколінні (F1) усе гібридні рослини мали жовте насіння.

Номер слайду 8

Другий закон Менделя. Мендель самозапилив вирощені гібриди першого покоління. Сформовані в них насіння учений висіяв знову. У результаті він отримав наступне, друге покоління (F2) гібридів. Мендель досліджував 8023 горошини. Серед них жовтих було 6022, а зелених — 2001, що є дуже близьким до співвідношення 3:1. За іншими ознаками були отримані подібні результати — у другому поколінні спостерігалося розщеплення за альтернативним ознаками у співвідношенні 3:1, тобто три чверті особин другого покоління мали домінантні ознаки, а одна чверть — рецесивні.

Номер слайду 9

Неповне домінування. Проте, у деяких випадках Мендель стикався з протиріччями, які не міг пояснити. Далеко не завжди гетерозиготні організми мають домінантну ознаку. Часто у гетерозигот виявляється проміжний фенотип. У 1902 році Ч. Корренс описав випадок, коли після схрещування рослин з білими і червоними забавленями квітів у нащадків були квіти рожевого забарвлення.

Номер слайду 10

Аналізуюче схрещування. За фенотипом не завжди можна визначити, який генотип має дана особина. Генотип може бути невідомий при повному домінуванні: домінантна гомозигота і гетерозигота мають однакові ознаки. Наприклад, горох з жовтими насінням може мати генотипи AA і Aa. Якщо усі гібриди першого покоління мають домінантний фенотип, то у досліджуваного екземпляра — генотип AA, оскільки він утворює гамети одного типу — з домінантним алелем A. З рецесивним алелем a аналізатора утворюються лише генотипи Aa

Номер слайду 11

Дякую що переглянули!

pptx
Пов’язані теми
Біологія, Презентації
Додано
18 серпня 2024
Переглядів
68
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку