Презентація "Гігієна ротової порожнини"

Про матеріал
Інтерактивна презентація, яка допоможе керувати самостійно ходом уроку. Містить в собі цікаве відео, завдання, інформацію для засвоєння.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Гігієна ротової порожнини. Підготувала Кух О. М.

Номер слайду 2

Мета урокупоглибити знання учнів про гігієну ротової порожнини; розширити уявлення учнів про будову зуба; пояснити негативний вплив шкідливих звичок на стан зубів; вчити учнів правильно доглядати за зубами; збагачувати активний словник учнів; розвивати творчу уяву, фантазію, зацікавленість; формувати уміння збирати інформацію, досліджувати матеріал, робити висновки; виховувати відповідальне ставлення до власного здоров'я.

Номер слайду 3

Зміст. Навіщо чистити зуби?Будова ротової порожнини. Чому виникає карієс?(відео)Причини захворювань зубів. Розгадайте ребуси. Догляд за ротовою порожниною. Завдання. Правила здорових зубів. Використані джерела.

Номер слайду 4

Навіщо чистити зуби?Ти матимеш привабливу усмішку, яка додасть тобі впевненості у спілкуванні. Отримуватимеш більше задоволення від їжі. Це допоможе правильно вимовляти усі звуки. Це допоможе уникнути витрат на лікування, яке до того ж не приносить задоволення.

Номер слайду 5

Будова ротової порожнини

Номер слайду 6

Чому виникає карієс?

Номер слайду 7

Причини захворювань зубів. Перша та найважливіша причина захворювання зубів – неналежний догляд за ротовою порожниною. Бактерії, що живуть у роті. Надмірне вживання солодощів, особливо тих, що прилипають до зубів і довго залишаються в ротовій порожнині. Зниження стійкості зубів; час.

Номер слайду 8

Розгадайте ребуси

Номер слайду 9

Догляд за ротовою порожниною

Номер слайду 10

Завдання

Номер слайду 11

Правила здорових зубів. Чистіть зуби не менше 2 хвилин двічі на день. Дослідження вказують, що тривалість чищення зубів має складати не менше 2 хвилин. Від тривалості залежить ефективність очищення ротової порожнини, що зменшує ризик виникнення карієсу та хвороб ясен. Звертайте увагу на техніку чищення. Найбільш ефективним методом чищення зубів визнано техніку Басса. Рекомендації, згідно з цією технікою, наступні: розміщуйте щітку під кутом 45 градусів стосовно поверхні зубів. Робіть плавні «вимітаючі» рухи від передніх до задніх зубів. Жувальну поверхню зубів необхідно чистити круговими рухами. Не забувайте очищувати язик. Використовуйте зубну пасту з правильною концентрацією фтору. Вміст фтору завжди має бути вказано на упаковці. Дорослим рекомендовано використовувати зубну пасту, що містить щонайменше 1350 ppm фториду. Якщо ви маєте підвищину чутливість зубів, не рекомендується використовувати зубні пасти, що містять фтор. Для дітей є спеціальні дитячі пасти, проте не завжди необхідно використовувати саме їх. Діти будь-якого віку можуть користуватись сімейною пастою, якщо вона містить 1350-1500 ppm фториду. Кількість зубної пасти на щітці для дітей має бути розміром з горошинку. Використовуйте зубну нитку. Вона допоможе очистити важкодоступні ділянки ротової порожнини.  Власне, зубна нитка потрібна не лише для того, щоб видаляти рештки їжі. Регулярне використання нитки зменшує ризик виникнення захворювань ясен та карієсу. Змінюйте зубну щітку раз на 3 місяціЗа цей час щітка зношується, втрачається пружність щетинок, тому зменшується ефективність очищення. Крім того, з часом на щітці накопичуються бактерії, що надалі можуть спричинити запалення ротової порожнини.

Номер слайду 12

Використані джерелаhttp://volga.lutsk.ua/view/6882/2/https://led-style.com.ua/?p=33438https://kpi.ua/teeth. Воронцова Т. В., Пономаренко В. С. Основи здоров’я: Підручник для 6 кл загальноосвітніх навчальних закладів. – К.: Алатон, 2006. – 200с.https://fb.watch/8 Ra. J488skc/

pptx
Додано
26 жовтня 2021
Переглядів
1758
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку