Презентацію можна використати як додатковий матеріал на уроках географії , зокрема у 6 класі.
І. Магматичні породи утворилися з виверженої магми, яка після охолодження та кристалізації перетворюється на масивну тверду кристалічну породу. Магма складається з різних хімічних сполук і зазнає впливу високої температури та великого тиску, причому багато сполук в ній перебуває у газоподібному стані. Залежно від того, де кристалізується магма — на поверхні чи на певній глибині земної кори — із якою швидкістю вона охолоджується, магматичні породи поділяють на дві основні групи:виливніглибинні
Ще одним з найпоширеніших мінералів, що належить до породоутворюючих , є — рогова обманка. У розщепленому вигляді кристали цього мінералу виглядають на зразок рогів . Зовнішній вигляд рогової обманки дозволяє без жодних зусиль визначити її серед інших мінералів. Її відрізняють зрощені короткі стовбчасті кристали з шестикутним або ромбічним поперечним перерізом.
ІІ. Осадові породи відносно тонкою оболонкою (в середньому до 4,8 км) залягають майже по всій поверхні земної кори, за винятком територій, вкритих первинними кристалічними породами. Дно морів і океанів, суходоли і навіть вершини багатьох гір здебільшого вкриті осадовими породами різної товщини.
Б) Глини та глинисті гірські породи часто відносять до окремої групи внаслідок того, що вони не можуть бути повністю віднесені ні до уламкових, ні до хімічних за умовами утворення та мінеральним складом. Ці гірські породи складаються з новоутворень ― продуктів хімічного вивітрювання і в той же час мають у своєму складі уламковий матеріал.
Ґ) Органічні гірські породи утворились цілком або частково в результаті життєдіяльності організмів та накопичення їх вимерлих залишків на суші або на дні водоймищ. Розрізняють зоогенні та фітогенні гірські породи: зоогенні утворились із залишків тварин (вапняк, крейда та ін.), а фітогенні - із залишків рослин (вугілля, торф та ін.).