Презентація ГО "Політичні партії та громадські організації"

Про матеріал
Презентацію створено для використання на уроках Громадянської освіти до розділу "Демократичне суспільство та його цінності"
Зміст слайдів
Номер слайду 1

ОДЕСЬКИЙ ЮРИДИЧНИЙ ЛІЦЕЙТЕМА: “Яку роль відіграють політичні партії та громадські організації в розвитку демократії”Підготувала: Косарева А. В., вчитель громадянської освіти

Номер слайду 2

Досліджуємо діяльність політичних партій та громадських організацій. Розуміємо призначення політичних партій та громадських організацій в демократичному суспільстві. Діємо, аналізуємо та оцінюємо вплив громадян через діяльність політичних партій, громадських об’єднань і рухів на розвиток демократії в Україні. Реальну роль в житті держави та суспільства партії починають відігравати лише тоді, коли з’являється представницька демократія. У процесі розвитку й поширення представницької демократії, з’являлися і розвивалися також політичні партії.

Номер слайду 3

Що таке політична партія і яким є правовий статус політичних партій в Україні«Політична партія — це зареєстроване згідно із законом добровільне об’єднання громадян — прихильників певної загальнонаціональної програми суспільного розвитку, що має своєю метою сприяння формуванню і вираженню політичної волі громадян, бере участь у виборах та інших політичних заходах» (Стаття 2 Закону України «Про політичні партії в Україні»). Ці об’єднання є важливою складовою політичної системи у будь-якій демократичній державі. Партії беруть активну участь у виборах, висувають своїх лідерів, формують списки кандидатів, проводять передвиборчу агітацію, контролюють дотримання законодавства у процесі виборів, формують представницькі органи влади та самоврядування.

Номер слайду 4

Ознаки сучасних політичних партій: Організаційна єдність та оформленість — наявність структурних підрозділів, керівництва, органів управління, статусу юридичної особи. Мета — прихід до влади та участь в управлінні державою. Наявність ідеології — ідеї, моделі розвитку, програмні документи. Опора на маси — агітація, пошук і залучення прихильників та виборців, вираження інтересів певних верств населення. Існування чіткої програми — проект розвитку держави й суспільства. Отже, сучасна політична партія є виразником поглядів, позицій, інтересів певної суспільної групи, й виникає за наявності відповідної соціальної бази. Для здійснення своєї мети, партія прагне прийти до влади чи впливати на неї. Тож сучасні партії є реальними та важливими важелями впливу громадськості на державну владу

Номер слайду 5

Демократичне суспільство виключає можливість функціонування однопартійної системи. Партії мають «змагатися» поміж собою своїми ідеологіями, програмами, пріоритетами у зовнішній та внутрішній політиці держави за вплив на суспільство. Функціонування декількох партій в державі (багатопартійність) сприяє здоровій конкуренції у їхній діяльності на користь суспільства та контролю опозиції за владою. Така система є важливою передумовою демократизації суспільства, забезпечуючи його рівновагу та стабільність.

Номер слайду 6

Політичні партії в Україні створюються і діють тільки зі всеукраїнським статусом (необхідна наявність обласних, районних, міських первинних осередків). Не допускається створення і також діяльність структурних осередків політичних партій в органах виконавчої та судової влади і виконавчих органах місцевого самоврядування, військових формуваннях, а також на державних підприємствах, у навчальних закладах та інших державних установах і організаціях. Членами політичної партії можуть бути громадяни України, які, відповідно до Конституції України, мають право голосу на виборах. Громадянин України може перебувати одночасно лише в одній політичній партії.

Номер слайду 7

Діяльність та вплив громадських організацій, об’єднань та рухів на суспільно-політичне життя України. Громадські організації — це добровільні об’єднання людей для задоволення їхніх спільних інтересів і потреб, що має відносно стабільну організаційну структуру, порядок вступу в організацію і виходу з неї. Громадські організації, що беруть активну участь у житті суспільства і держави, називають суспільно-політичними. Громадські організації діють на основі статуту і мають бути зареєстровані у Міністерстві юстиції України. Сьогодні в Україні діють понад 7 тис. громадських організацій, які охоплюють понад 26 тис. членів.

Номер слайду 8

Громадські організації можуть впливати на демократію через: сприяння реалізації громадських ініціатив (розробка та реалізація проектів); залучення населення до розробки та реалізації програм розвитку громад, освіти, економіки тощо; участі у міжнародних програмах (гуманітарних, наукових) і проведенні міжнародних заходів; проведення громадських слухань (наприклад, обговорення суспільних проблем); моніторинг діяльності органів державної влади; організація семінарів, тренінгів та інших заходів; надання консультацій, допомоги в оформленні документів (наприклад, правова допомога, складання заяв, скарг).

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 4
Оцінки та відгуки
  1. Більченко Олена
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Gurba Elena
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  3. Kostiuk Vladimir
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  4. Бондаренко Олександра
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
Показати ще 1 відгук
pptx
Додано
14 березня 2021
Переглядів
9579
Оцінка розробки
5.0 (4 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку