У презентації "Готуємось до ЗНО з української літератури. Завдання з використанням візуальних джерел" запропоновано тестові завдання з використанням картин, портретів, які дають змогу здійснити перевірку знань та умінь учнів.
Українська література Готуємось до ЗНО Завдання з використанням візуальних джерел Підготувала учитель української мови та літератури Савєльєва Ольга
Номер слайду 2
1. На репродукції зображено урочище, згадане у творі А Івана Котляревського Б Григорія Сковороди В Олександра Довженка Г Павла Тичини Д Миколи Хвильового
Номер слайду 3
2.Пряме звертання до видатного українського полководця й державного діяча, пам’ятник якому ви бачите на фото, є у творі А «De libertate» Б «Contra spem spero!» В «Intermezzo» Г «Засвіт встали козаченьки» Д «Україна в огні»
Номер слайду 4
3. На рисунку зображено персонажа античної міфології, образ якого переосмислено у творі А «De libertate» Б «Гімн» В «Contra spem spero!» Г «Молюсь і вірю» Д ”Кавказ”
Номер слайду 5
4. На картині зображено головну героїню твору А Івана Котляревського Б Тараса Шевченка В Григорія Квітки-Основ’яненка Г Пантелеймона Куліша Д Панаса Мирного
Номер слайду 6
5. Персонажа давньогрецької міфології, зображеного на малюнку, згадано у творі А «Кавказ» Б «Земля» В «Contra spem spero!» Г «Intermezzo» Д «De libertate»
Номер слайду 7
6. Персонажів цього пам’ятника згадано в А «Повісті минулих літ» (уривок про заснування Києва) Б «Повісті минулих літ» (уривок про напад хозарів) В «Повісті минулих літ» (уривок про помсту княгині Ольги) Г «Думі про Марусю Богуславку» Д «Слові про похід Ігорів»
Номер слайду 8
7. Видатний український державний діяч, пам’ятник якому ви бачите на фото, є персонажем твору А«De libertate» Б«Contra spem spero!» В«Intermezzo» Г«Засвіт встали козаченьки» Д«Україна в огні»
Номер слайду 9
8. На малюнку зображено героїню твору А "Віють вітри" Б "Дума про Марусю Богуславку" В "Слово про похід Ігорів" Г "Енеїда" Д "Тіні забутих предків"
Номер слайду 10
9.На рисунку зображено героїв твору А Лесі Українки Б Марка Вовчка В Володимира Винниченка Г Панаса Мирного Д Ольги Кобилянської
Номер слайду 11
10. На фотографії зображено автора рядків А «Обніміться ж, брати мої. Молю вас, благаю!..» Б «Дух, що тіло рве до бою Рве за поступ, щастя й волю, Він живе, він ще не вмер…» В «О, якби в дурні мені не пошитись, Щоб без свободи не міг я лишитись…» Г «Стилет чи стилос? – не збагнув. Двояко Вагаються трагічні терези…» Д «Так! Я буду крізь сльози сміятись, Серед лиха співати пісні…»
Номер слайду 12
11.На рисунку схематично зображено проблему морального вибору А комунара Андрюші Б дегенерата В доктора Тагабата Г главковерха чорного трибуналу Д теософа
Номер слайду 13
12. На ілюстрації Анатолія Базилевича зображено героїв твору А “Кайдащева сім’я” Б “Лісова пісня” В “Чорна рада” Г “Гайдамаки” Д “Енеїда”
Номер слайду 14
13. На ілюстрації Анатолія Базилевича зображено героїв твору А “Земля” Б “Чорна рада” В “Кайдашева сім’я” Г “Тіні забутих предків” Д “Хіба ревуть воли, як ясла повні?”
Номер слайду 15
14. Ілюстрація Софії Караффи-Корбут відповідає фінальній сцені твору А “Лісова пісня” Б “Мартин Боруля” В “Кайдашева сім’я” Г “Наталка Полтавка” Д “Тіні забутих предків”
Номер слайду 16
15. На портреті зображено автора твору А “Чорна рада” Б “Наталка Полтавка” В “Повість минулих літ” Г “Слово про похід Ігорів” Д “Всякому місту звичай і права”
Номер слайду 17
16. Ця скульптура Мікеланджело надихнула письменника на написання твору А “Земля” Б “Енеїда” В “Мойсей” Г “Іntermezzo” Д “Лісова пісня”
Номер слайду 18
17. На ілюстрації Василя Лопати до своїх синів звертається герой твору А “Гайдамаки” Б “Чорна рада” В “Чи не той то хміль” Г “Слово про похід Ігорів” Д “Повість минулих літ”
Номер слайду 19
18. На фото зображено режисера, який зняв фільм за мотивами твору А “Чорна рада” Б “Лісова пісня” В “Кайдашева сім’я” Г “Наталка Полтавка” Д “Тіні забутих предків”
Номер слайду 20
19. На фото зображено автора твору А “Маруся” Б “De libertate” В “Чорна рада” Г “Гайдамаки” Д “Наталка Полтавка”
Номер слайду 21
20. На фотографії зображено автора рядків А Кленусь тобі, веселий світе, Кленусь тобі, моє дитя. Б Для нас вона в світі єдина, одна в просторів солодкому чарі… В На Аскольдовій могилі Український цвіт! - Г Співочий грім батьків моїх, Дітьми безпам'ятно забутий. Д О земле втрачена, явися бодай у зболеному сні…