Презентація "Громадське врядування"

Про матеріал
Презентація з предмету Вступ до історії України та громадянської освіти 5 клас НУШ. Тема презентації "Громадське самоврядування"
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Громадське врядування. Ключові поняття: вибір, влада, сфера послуг, волонтер, меценат, людина з інвалідністю

Номер слайду 2

1. Розглянь зображення. Уяви, що на кожному із них відбувається процес прийняття рішення, що стосується багатьох людей. Опиши цей процес.2. Як ти вважаєш, як краще приймати рішення, що стосується не лише тебе?

Номер слайду 3

Громадське врядування У будь-якій громаді приймаються рішення, що стосуються всіх її членів. Вони можуть прийматися керівниками громади або всіма її представниками. Процес прийняття та реалізації певних рішень називається врядуванням. Добре врядування означає прийняття рішень на користь усім. Місцева громада самостійно вирішує питання організації свого життя.1. Розглянь зображення. Як саме ти особисто чи інші громадяни можуть впливати на покращення середовища, у якому вони живуть?2. Що потрібно зробити владі, щоб вислухати думку зацікавлених осіб?

Номер слайду 4

Влада. Громадяни і громадянки можуть самостійно створювати будинкові, вуличні чи інші об’єднання. У них вони вирішують, як покращити побут, навколишнє середо вище, облаштовувати роботу шкіл, лікарень, зон відпочинку, закладів дозвілля тощо. Ці й інші питання розглядаються на загальних зборах, а виконавчі комітети на чолі з головою виконують прийняті рішення. Таке врядування можна розглядати як застосування влади для успішного ведення справ громади. Влада - право та можливість керувати, розпоряджатися чимось. Влада включає можливість того, хто нею володіє, впливати на події, явища та дії людей.

Номер слайду 5

Самоврядування у школі Розглянь схему самоврядування у школі. Поясни, що ти бачиш на зображенні. Що ти знаєш про самоврядування у твоїй школі?Чи ти береш участь у шкільному самоврядуванні? Які питання школи можна вирішувати разом?Школа - це теж громада, й вона має своє врядування, яке ще називають самоврядуванням. Самоврядуванням можуть займатися вчителі, батьки, учні та учениці, представники громади, які вирішують разом важливі для школи питання. У шкільній громаді ти можеш робити вибір. Вибір - це дія, можливість вибрати кого-, що-небудь. Важливо, щоб рішення приймалося з урахуванням думок усіх учасників та учасниць на принципах поваги й рівності. Відкриття гуртків Придбання майна, інвентарю Проведення свят Харчування учнів Вибір тем і форм домашніх завдань. Організація дозвілля. Облаштування території Вибір предметів

Номер слайду 6

Прочитай вислів. Як ти його розумієш щодо врядування? Якщо хочеш іти швидко - іди один. Якщо хочеш іти далеко - ідіть разом. (Африканське прислів’я)

Номер слайду 7

Життя громади. Участь у житті громади є різносторонньою. До традиційних форм громадської участі належать:• участь у виборах;• участь у діяльності громадських організацій, що займаються проблемами спільноти;• співпраця з представниками місцевих органів влади щодо конкретної проблеми;• участь в акціях протесту. Важливим способом участі громадян/громадянок у суспільному житті є волонтерство. Волонтер або волонтерка - це той або та, хто бере участь у суспільних справах за власним бажанням, добровільно на безоплатній основі. Волонтери й волонтерки допомагають хворим, дітям, воїнам і воячкам, тваринам і всім, хто потребує їхньої допомоги.

Номер слайду 8

Ще одним з напрямів участі в житті суспільства є меценатство та грошова підтримка громадських і благодійних організацій. Меценати - це заможні покровителі науки й мистецтва та їхніх представників і представниць. Вони підтримують розвиток освіти, науки, культури, фінансують важливі наукові дослідження, освітні проєкти, сприяють задоволенню потреб навчальних закладів тощо. Життя громади

Номер слайду 9

Петро Яцик Петро Яцик (1921–2001) - канадський бізнесмен українського походження, меценат. Направляв кошти на наукові й культурні проєкти, які мали на меті поширювати інформацію про Україну, українську історію серед української діаспори. На цю справу він пожертвував понад 16 мільйонів доларів. У 2000 р. він заснував Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика. Мета конкурсу - піднесення престижу української мови серед молоді, виховання поваги до культури й традицій українського народу. За останні роки кількість учасників конкурсу сягала 5 млн. людей з-понад 20 країн світу.

Номер слайду 10

Для кожного громадянина/кожної громадянки важливо почуватися в безпеці й підтримувати належний стан здоров’я. Громада має звертати увагу на те, щоб сфера послуг, особливо медичних, для громадян була доступною та якісною. Сфера послуг - обслуговування, робота, що виконана для задоволення чиїхось потреб. До таких послуг належать комунальні, освітні, медичні, транспортні, банківські, юридичні тощо.1. На твою думку, як і для чого можна популяризувати здоровий спосібжиття серед громадян? Що для цього треба зробити?2. Як можна мотивувати й спонукати людей до заняття спортом?

Номер слайду 11

Громада має створювати рівні можливості для людей з інвалідністю. Людина з інвалідністю - особа зі стійким розладом функцій організму, що зумовлений захворюванням, травмою, або з уродженими дефектами, які обмежують її життєдіяльність. Саме тому в громадському просторі будуються пандуси, з’їзди з тротуарів, звукові сигнали світлофорів, рельєфні тротуари.1. Розглянь світлину. Опиши, як, на твою думку, почувається людина на візку й чому.2. Як у твоєму населеному пункті створюють рівні можливості для людей з інвалідністю?

Номер слайду 12

Ще одне завдання громади - опікуватися власною безпекою. Тому вона має спільно дбати про екологічну, пожежну, дорожню, фізичну безпеку тощо. Для цього потрібно підтримувати комунікацію з правоохоронними органами, різними службами. Розглянь світлини. До яких із зображених видів діяльності ти можеш залучитися, щоб допомогти громаді?

Номер слайду 13

Інститут миру й порозуміння розуміє безпеку в громаді широко. Вона поєднує в собі не лише наявні системи відеоспостереження, патрулювання вулиць, пожежну безпеку й безпеку дорожнього руху, доступ до закладів охорони здоров’я та інших безпекових механізмів, а й такі компоненти, як згуртованість громади, високий рівень довіри в ній.

Номер слайду 14

Домашнє завдання. Прочитати т.22 стор. 144-150 *знайди приклади волонтерської діяльності в мережі Internet.

pptx
Додано
19 лютого 2023
Переглядів
1789
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку