7 грудня о 18:00Вебінар: Як перетворити традиційний офлайн-урок на сучасний онлайн-урок

Презентація "Хуха -Моховинка"

Про матеріал
Василь Королів-Старий. Відомості про письменника і його фантастичні казки. «Хуха-Моховинка» Презентація до уроку.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Василь Королів-Старий. Відомості про письменника і його фантастичні казки. «Хуха-Моховинка».

Номер слайду 2

Епіграф уроку Казка кличе нас у мандри, велить бути в житті сміливими і мудрими, долати перешкоди й біди і не забувати добра світового, бо тільки цим і вимірюється наша людська сутність. Валерій Шевчук

Номер слайду 3

Василь Костянтинович Королів

Номер слайду 4

Народився 4 лютого 1879 р. у селі Ладан на Полтавщині

Номер слайду 5

Навчався в Полтавській духовній семінарії, потім у Харківському ветеринарному інституті

Номер слайду 6

У 1919 році Королів-Старий виїхав до Чехословаччини. Там він працював викладачем в Українській сільськогосподарській академії.

Номер слайду 7

художні твори: роман «Чмелик», збірка казок «Нечиста сила», п’єса-казка «Русалка-жаба».

Номер слайду 8

Збірка казок «Нечиста сила»

Номер слайду 9

“Нечиста сила” Демонологія - це людські уявлення про злих духів, що дійшли до нас з давніх часів. Демони - фантастичні істоти, найпопулярнішими серед яких є мавки, домовики, хухи, потерчата, русалки.

Номер слайду 10

Домовик - найдавніший демонічний образ у багатьох народів. Найчастіше домовик змальовувався як невеличкий, весь оброслий волоссям дідок. Люди вірили, що домовик є в кожній оселі. За добрих взаємин із ним він забезпечував добробут родини, пильнував уночі худобу. Проте домовик міг завдати великих прикрощів тому, хто його розсердить.

Номер слайду 11

Русалка - один із найколоритніших персонажів української демонології. За повір’ям, русалки - це молоді вродливі дівчата, які живуть на дні річок. Уночі, коли сходить місяць, вони виходять на берег, чешуть своє довге зелене волосся і водять хороводи, чудовим співом заманюють юнаків та дівчат, затягують їх у воду і залоскочуть. Русалками ставали дівчата, які втопилися. Інші русалки живуть у полях та лісах, де полюбляють гойдатися на гілках дерев.

Номер слайду 12

Номер слайду 13

Номер слайду 14

Мавка - подібна до русалки. Живе в річках або водоймах, виходить на берег тільки вночі, приманює хлопців своєю незвичайною красою, потім перетворюється на стару страшну бабу. Від русалок мавки відрізняються іншим волоссям. Вони бувають і лісові.

Номер слайду 15

Номер слайду 16

Лісовик - істота, яка уявлялася українцям у вигляді трохи здичавілого пастуха. Він пасе свою череду - вовків, зайців, оленів - і полюбляє жартувати над людиною: відбере в неї пам’ять - і людина заблукає в лісі, а лісовик радіє, гучно сміється і плескає в долоні. Але його витівки незлі.

Номер слайду 17

Номер слайду 18

Потерчата - душі дітей, які померли нехрещеними, загублені діти або діти-байстрята (народжені поза шлюбом, без батька). За народними уявленнями, загублені діти не мають доступу в царство вічного спокою, а тому постійно перебувають на межі двох світів - цього і того. Такими межами вважалися «лихі» місця: цвинтарі, перехрестя доріг, урвища, болота. Потерчата мають у руках каганці з вогниками синього кольору.

Номер слайду 19

Номер слайду 20

Хуха - міфічна істота, пухка, як мох. Інколи хухи з’являлися перед очима людей. Хто з нас не згадував цю істоту, коли зробивши якусь нелегку справу, добре натомившись, полегшено зітхав: «Хух!»

Номер слайду 21

Номер слайду 22

Теорія літератури Художні образи - це люди, події, явища, предмети, створені уявою письменника та відображені у творі. Портрет - опис зовнішності персонажа в художньому творі.

ppt
Додано
18 жовтня 2019
Переглядів
5706
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку