«Побутова хімія»Урок-конференція. Підготувала вчитель хімії, біології Рибіна Олена Олександрівна
Номер слайду 2
План уроку: удосконалити знання учнів про побутову хімію; розглянути види побутової хімії; дослідити користь і шкоду діючих речовин;символи, які попереджають про шкідливість продукту;пригадати основні правила поведінки при користуванні предметами побутової хімії;перша допомога;альтернатива агресивним препаратам.
Номер слайду 3
Хімічні речовини в побуті - це речовини, застосовування яких значно полегшує домашню працю, адже побутова хімія - це прання, прибирання, а й фарбування, очищення приміщень, окремих предметів побуту…
Номер слайду 4
{33 E6002 F-66 DB-470 C-976 A-79339 C1 B217 C}
Номер слайду 5
Користь чи шкода?Заголовок этапа 1 Описание задачи. Описание задачи. Описание задачи. Описание задачи. Заголовок этапа 2 Описание задачи. Описание задачи. Описание задачи. Заголовок этапа 3 Описание задачи. Описание задачи. Заголовок этапа 4 Описание задачи. Описание задачи
Номер слайду 6
Попереджуючі символи{33 E6002 F-66 DB-470 C-976 A-79339 C1 B217 C}- Хімічна продукція що саморозкладається- Хімічна продукція що самонагрівається- Продукція, що виділяє легкозаймисті гази{33 E6002 F-66 DB-470 C-976 A-79339 C1 B217 C} -_Вибухова хімічна продукція- Хімічна продукція що саморозкладається{33 E6002 F-66 DB-470 C-976 A-79339 C1 B217 C}Продукція з гострою токсичністю (небезпечно)
Номер слайду 7
Продукція, корозійна для металів Продукція, що роз'їдає шкіру Продукція, що викликає серйозне враження / подразнення очей Має канцерогенні властивості- Викликає підвищену чутливість дихальних шляхів- Є токсичною для репродукційної системи- Є токсичною для органів-мішеней(серце, мозок, нирки)- Має мутагенні властивостіВикликає подразнення шкіри / очей- Є гостро токсичною (шкідливо)- Є небезпечною для озонового шару
Номер слайду 8
Основні правила поведінки при користуванні предметами побутової хіміїПерш за все дотримуйтесь правил зберігання засобів побутової хімії:не переливайте їх в посуд з-під харчових продуктів;не зберігайте їх на кухні, у холодильнику, в шафах з посудом або харчами;особливо ретельно слідкуйте за тим, щоб ці препарати не потрапили до рук дітей. У разі будь-яких отруєнь слід негайно звернутися до лікаря. Але ще до його прибуття треба надати потерпілому першу допомогу, головне завдання якої – виведення з організму отруйного продукту або його знешкодження.
Номер слайду 9
Часто ефективним засобом для виведення отрути є промивання шлунку. Потерпілому необхідно дати випити кілька склянок води та викликати блювання. У воду можна додати сіль чи суху гірчицю (2 чайні ложки на склянку води) при отруєнні фосфорорганічними речовинами, а також метиловим спиртом, у воду додають питну соду (1 чайна ложка на склянку води), а при отруєнні отруйними рослинами – перманганат калію (розчин мусить мати слабкий рожевий колір). Необхідно зробити 3-4 промивання шлунка, а потім дати потерпілому проносний засіб. У разі отруєння нашатирним спиртом, кислотами, оцтовою есенцією, препаратами із сильнодіючих кислот, а також органічними розчинниками, засобами для виведення плям, потерпілому слід випити 2-3 склянки води. Добре діє розведений у воді розчин яєчних білків (шість білків на 0,5 л води), а також кисіль, желе, рисовий і вівсяний відвари. Молоко рекомендується тільки при отруєнні кислотами чи препаратами, що їх містять.
Номер слайду 10
Альтернатива агресивним препаратам1. Безпечні засоби для миття посуду та прання одягу;2. Безпечні засоби для чищення скла, видалення іржі;3. Безпечні засоби для чищення керамоплитки, кахлю, мийки. Засоби від накипу;4. Безпечні засоби для полірування меблів;5. Безпечні засоби для чищення ванни і туалету;6. Безпечні засоби для видалення цвілі;7. Безпечні засоби — освіжувачі повітря;