Навчальний курс “Інформатики” у ФранціїСтудентка групи 11Імз Германчук Олена Олександрівна
Номер слайду 2
Діти Франції навчаються 11 років у школі: Шкільна освіта складається з: До 17-ти років. З 6-ти роківпочаткової (елементарної) школи – 6-11 років (з 1 по 6-й клас)середньої школи:1. чотирирічний коледж (або технічних профільних курсів)- (7 – 10 класи)2. дво-, трирічний ліцей (професійні ліцеї, центри виробничого учнівства, курс професійного бакалавріату)
Номер слайду 3
У Франції обов'язкова безкоштовна десятирічна середня освіта дітей з 6 до 16 років. У цій країні існують державні, муніципальні і приватні школи. Таким чином, щоб здобути повну середню освіту у Франції, учні навчаються 12—13 років. В елементарній школі діти освоюють такий предмет, як технологія. Знання та навички, набуті в кінці коледжу з даного предмету: Ознайомлення з різними стадіями розробки і реалізації товару або послуг використовуючи засоби ІКТ; Аналіз продуктів, що являють собою основні потреби суспіль; Визначення основних методів розподілу і збуту, а також деякі види комерційної інформації;Переконатися, в доцільності використання незалежних інформаційних технологій і зв'язку;Розуміння впливу використання комп'ютера та комунікації в організації роботи.
Номер слайду 4
Особливості вивчення інформатики
Номер слайду 5
Ще в далекому 1986 році, однією з основних цілей навчання є використання мікро-ЕОМ у якості навчальної дисципліни з метою вдосконалення процесу вивчення та ознайомлення учнів з комп'ютерами. З 24 по 28 вересня 1979, протягом тижня «Комп'ютер та суспільство», в Палаці конгресів в Парижі, присвяченого новій політиці, відбулась справжня революція - відбулась спроба введення предмету інформатики.
Номер слайду 6
В січні 1980р. з’явилось Агентство інформаційних технологій. Вчителі та прибічники інформатизації дуже важко переживали цю проблему. 22 і 23 жовтня 1980, FEN був проведений семінар на тему "Інформаційні технології та безперервна освіта", у якому розглядається вплив інформаційних технологій на саме навчання, відносини між вчителем і учнем, шкільний персонал, менеджмент установ та підготовку вчителів.
Номер слайду 7
Одна з шкіл 5 грудня 1980 опублікувала статтю з описом різних аспектів комп'ютерного навчання. У серії "досліджень і розробок", SNES публікує "Інформаційні технології в освіті". На 25 листопада 1980 на зміні століть міністр освіти представив план, за яким всі школи протягом п'яти років будуть оснащені 8-ма комп'ютерами кожна, для використання комп'ютера як засобу навчання та вивчення.
Номер слайду 8
Застосування ІКТ в навчанні передбачає виховання та навчання молоді з питань використання технологій та мережі Інтернет, а саме:навчити їх пошуку і сортуванню інформації відповідно до їх потреб;розвинути критичного ставлення до інформації, отриманої з мережі захист учнів від шкідливих намірів ( порнографії , шахрайства та інших загроз);пояснення небезпек пов’язаних з використанням Інтернету, з піратством , питань поваги до інтелектуальної власності
Номер слайду 9
Типологія ресурсів, що надають засоби ІКТ , має наступний вигляд:
Номер слайду 10
бази даних та інформації (цифрові матеріали, включаючи текст, зображення, відео та т.і.), які можуть бути використані як навчальний матеріал , який можна викласти в наочному вигляді
Номер слайду 11
Електронні підручники, що з кожним днем збагачуються новими даними (відео, ілюстрації та т.і.)
Номер слайду 12
Спеціалізовані програми, які можуть бути використанні в ролі тренажерів , при виконанні лабораторних робіт та для звичайного викладу матеріалу
Номер слайду 13
Спеціалізовані програми, які можуть бути використанні в ролі тренажерів , при виконанні лабораторних робіт та для звичайного викладу матеріалу
Номер слайду 14
Тренажери, експертні системи для моделювання явищ, які вивчаються з варіативними параметрам,Пристрої ,необхідні для виводу інформації та т.і.
Номер слайду 15
Але все ж, не дивлячись на постійне збільшення ролі технічних засобів в навчанні багатьох європейський країн, французька школа значно відстає в цьому питанні.2% французьких вчителів не бачить цінності у використанні комп’ютерів та комп’ютерних класів у навчанні. Дослідженні показало,що 34% французьких вчителів ніколи не використовували комп’ютер в силу того,що їх просто немає , а 63% опитаних вчителів стверджували, що недостача навичок роботи з комп’ютером та обладнання є основною причиною їх низького використання.