У поданому майстер- класі йде мова про інноваційні підходи до викладання історії на прикладі уроку історії України у 8 класі з теми "Україна у Північній війні"
Інноваційний підхід до викладання історії України Підготувала: вчитель історії та правознавства ЗОШ №2 Погребняк Наталія Володимирівна
Номер слайду 2
« Учитель готується до хорошого уроку все життя. Така духовна і філософська основа професії і технології нашого труда: щоб дати учням іскорку знань, учителю потрібно увібрати ціле море світла»
Номер слайду 3
План Мистецтво Storytelling. Web – квести. Book - Slam
Номер слайду 4
Мистецтво Сторителлінгу. Мистецтво цікавої розповіді, ефективний метод донесення інформації до аудиторії шляхом розповідання смішних, зворушливих або повчальних історій з реальними або вигаданими персонажами.
Номер слайду 5
Приклади Storytelling. Гра «Ключ до теми»
Номер слайду 6
«Україна в подіях Північної війни. Іван Мазепа»
Номер слайду 7
Прийом «Павутинка думок»
Номер слайду 8
Відео з теми
Номер слайду 9
Візуальна історія
Номер слайду 10
Гра «Три позиціїї»Оборона Полтави. Сили противників були нерівні. Петро мав разом з українськими полками Скоропадського понад 50. 000 вояків з 72 гарматами. У війську Скоропадського був повернений із сибірського заслання Білоцерківський полковник Семен Палій, тепер в разні полковника Охочекомонного полку. Українськи полки не брали безпосередньої участі в бою, служачи резервою для діючої частини армії. Шведів було не більше як 25 000, а більша частина їх артилерії загинула під Лісною. Крім того бракувало набоїв, запаси яких залишились в Батурні. Військо було втомлене суворою зимою та безнадійностю загальної ситуації. За шведською славетною армією не стояло резерв; вона відрізана від батьківщини, стояла на чужій теріторії, оточена ворожим населенням. В таких умовах тількі чудо могло врятувати шведів, і вони вірили в чудо, в щасливу зірку свого короля. На лихо, легковажний і необережний Карл ХІІ за кілька днів до бою поїхав оглядати форпости і був тяжко поранений в ногу.
Номер слайду 11
Web - квести. Напередодні уроку учнівські групи отримують завдання веб-квесту «Руїна» і мають підготувати матеріал. Енциклопедисти: підготувати історичні довідки гетьманів: Ю. Хмельницького, П. Тетерю та І. Брюховецького. Юристи: дати правову оцінку договорам, які підписувала протягом 60-х pp. XVII ст. Українська держава — Гетьманщина з Московською державою та Річчю Посполитою.Історики-експерти: дати оцінку внутрішньої та зовнішньої політики гетьманів Ю. Хмельницького, П. Тетері, І Брюховецького. Літературні критики: проаналізувати, події «Руїни» висвітлені в романі П. Куліша «Чорна рада».
Номер слайду 12
Book Slam. Книжкове змагання. Завдання: запропонуйте почитати з теми «Україна в Північній війні. Іван Мазепа»