Презентація: "Інструменти та пристосування для малярних робіт" створена для використання на уроках професійно-теоретичної підготовки та виробничого навчання професії: "Опоряджувальник будівельний"
Інструменти та пристосування для шпалерних робіт. Підготувала: Хмельова Г. М.
Номер слайду 2
Рівень будівельний. Рівень будівельний. Наклеювання шпалер починається з розмітки стіни та нанесення чіткої вертикальної лінії, яку найзручніше зробити за допомогою рівня.
Номер слайду 3
Рулетка. Рулетка. При наклеюванні шпалер рулетка потрібна для планування схеми, щоб визначити, звідки варто починати наклеювання для оптимального використання матеріалу та часу. Вимірювання висоти та нарізка полотен також не обходиться без рулетки.
Номер слайду 4
Притискний шпатель. Притискний шпатель призначений для робіт, пов'язаних з наклеюванням шпалер: для притискання та розгладжування шпалер; дозволяє запобігти пошкодженню та заламуванню шпалерного полотна. Шпатель виконаний у добре відомій формі «крило», але також можна зустріти прямокутну форму із закругленими кутами. Матеріал – м'який еластичний пластик.
Номер слайду 5
Притискний валик. Притискний валик призначений для прокатки шпалер та видалення повітря і лишнього клею з-під полотна. Валик виготовлений із м'якої гуми.
Номер слайду 6
Сегментний (канцелярський ) ніж. Сегментний/канцелярський ніж призначений для оптимального результату нарізання шпалер . Не забувайте регулярно відламувати сегменти леза, що затупилися.
Номер слайду 7
Кисть - макловиця. Кисть-макловиця для нанесення клею на стіну або полотно шпалер, якщо це паперові шпалери. Підбирайте ширину кисті залежно від розміру тари з клейовим розчином та ширини шпалерного полотна.
Номер слайду 8
Флейцева кисть Застосовується для нанесення клею у важкодоступних місцях, кутах, примикання стіни до підлоги, стелі. Також там, де валик може забруднити елементи інтер’єру. Можна використовувати вигнуту радіаторну кисть з довгою ручкою.
Номер слайду 9
Малярний валик. Малярний валик - альтернативний інструмент для нанесення клею на великих ділянках. Також можна використовувати при демонтажі шпалер для зволоження старих полотен.
Номер слайду 10
Притискний/шовний валик. Притискний/шовний валик для прокатки шпалер на стиках. Прискорює та полегшує процес наклеювапння шпалер. Притискний валик має форму конуса та виготовлений із твердої пластмаси.
Номер слайду 11
Малярний шпатель. Малярний шпатель може знадобитися на етапі демонтажу та підготовки стін. Для видалення старих шпалер або фарби з поверхонь.
Номер слайду 12
Скребок універсальний. Скребок універсальний може знадобитися на етапі демонтажу та підготовки стін. Застосовується в особливо складних випадках і незручних місцях для зняття старих шпалер чи фарби з поверхонь.
Номер слайду 13
Ножиці для шпалер. Ножиці для шпалер зараз дедалі частіше замінюють універсальними будівельними ножами. Тим не менш, рекомендується використовувати високоякісні ножиці для шпалер з литими пластиковими вушками, особливо для щільних настінних покриттів.
Номер слайду 14
Олівець простий. Олівець простий. Потрібний для того, щоб малювати вертикальну або горизонтальну розмітку на стіні, застосовуючи рівень. Так само при нарізці шпалер, для зручності, краще помічати верх-низ шпалер, черговість полотен для шпалер з малюнком або з реверсивним наклеюванням.
Номер слайду 15
Ванночка малярна. Ванночка малярна. Призначена для рівномірного розподілу клею на валику перед нанесенням на стіну. Мають різні розміри, можна вибрати під валик. Або навпаки, валик під ванночку.
Номер слайду 16
М’яка губка. Потрібна для видалення клею, що проступив, на швах, примиканнях до стелі, підлоги, в кутах. Важливо використовувати варіант, який не залишає слідів фарби на шпалерах.
Номер слайду 17
Рукавички будівельніРукавички будівельні. Щоб руки не бруднились, особливо на етапі демонтажу старих шпалер, рекомендується використовувати рукавички, наприклад, нейлонові трикотажні з поліуретановим покриттям.
Номер слайду 18
Драбина/стрем`янка. Драбина. Потрібна для комфортної роботи з верхніми ділянками приміщення. Замінити драбину можна невеликим столом або тумбою. При висоті стін 240-250 см достатньо буде стійкої табуретки.
Номер слайду 19
Відро. Відро. Їх Вам знадобиться два. Одне – для замішування клею. Друге потрібно для чистої води, яка використовується для миття губки після видалення клею, що проступив, на швах і місцях примикання шпалер. Друге можна замінити іншим посудом, мискою, наприклад.