25 червня о 18:00Вебінар: Компетентнісні завдання з природничої грамотності: від документів PISA до розширеного світогляду

Презентація " Ісус Христос - Учитель"

Про матеріал

Презентацію можна використати до уроку основ християнської етики в 5 класі " Ісус Христос -Учитель", вона допоможе учням краще сприйняти та запам*ятати зміст уроку.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Ісус Христос - УчительІсус Христос – найбільший Учитель всіх часів і народів, Його навчання по нинішній день залишається найкращим.Ісус- завжди сучасний учитель, його навчання актуальне в будь-який історичний період. Учитель- той, що навчає, передає знання , є прикладом для учнів

Номер слайду 2

Я дорога, і правда, і життя . До Отця не приходить ніхто, якщо не через мене.

Номер слайду 3

Вибір апостолів Учнів Ісуса Христа називали апостолами. Слово «апостол» означає «посланник», «вісник». Після вознесіння Ісуса Христа замість покійного Юди Іскаріотського жеребкуванням апостолом вибрали ще одного Матвія. Це був другий Матвій серед апостолів. Пізніше за заслуги перед служінням Спасителю нашому Господу Ісусу Христу до числа апостолів зарахували Павла, якого раніше називали Савлом, а також Варнаву, Сила, Тимофія, Андроніка, Юнія.

Номер слайду 4

Імена всіх дванадцять апостолів: Симон-Петро і Андрій — брати рибалки,Яків і Іван — брати риболови,Яків і Юда — брати, котрі написали два Послання. Матвій — митник, збирач мита,Фома — неквапливий на віру,Пилип — привів до Господа Нафанаїла,Варфоломій або Нафанаїл — Господь бачив його під фіговим деревом,Симон Кананіт — походженням з Кани Галілейської,Юда Іскаріот — зрадник і запроданець. Матвій, якого обрали на місце Юди

Номер слайду 5

Петро – так назвав його Господь, а перше його ім’я Симон. Рибалка з Капернаума, уродженець Віфсаїди, розташованої неподалік. У його будинку гостював Ісус, зціливши одного разу від гарячки Петрову тещу. З дозволу Господа Петро йшов з Ним деякий час по воді. Він перший повірив в те, що Ісус – посланець Бога Отця, але він же і відрікся від Вчителя, коли того схопили слуги іудейського первосвященика. Каяття прийшло до Петра відразу. І Господь простив його, більше того – поставив його першим над іншими учнями. “На цьому камені Я створю Церкву Свою, і сили пекельні не переможуть її”, – так сказав Христос про Петра. Мабуть, твердість характеру Петра не викликала в Ісуса сумнівів. Петро був розп’ятий у Римі разом з апостолом Павлом близько 67 року н. е.

Номер слайду 6

Андрій – брат апостола Петра, до зустрічі з Ісусом був учнем Іоанна Хрестителя. Андрій першим пішов за Вчителем відразу після того, як Іван Хреститель назвав Ісуса Агнцем Божим. Тому його називають Первозванним. Пізніше, коли апостоли розійшлися по світу з проповідями, Андрій ніс Слово Боже в Греції, Скіфії. За переказами, він доходив навіть до місця, де пізніше виник Київ. Розп’ятий на косому хресті, чому такий хрест тепер називають Андріївським

Номер слайду 7

Іоанн Заведеїв – автор четвертого Євангелія та інших книг Нового Завіту. Прозваний Богословом, тому що в його Євангелії дуже багато прямої мови Христа, Слова Бога. Як і Андрій до зустрічі з Ісусом був учнем Іоанна Хрестителя. Іоанн, можливо, наймолодший і мабуть, самий улюблений учень Христа. Це він сидів при столі на плечі у Спасителя під час Таємної Вечері. Він єдиний з учнів наважився бути на Голгофі під час Розп’яття, а до того був поруч з Господом на допитах у первосвященика і у Понтія Пілата. Йому заповідав Ісус піклуватися про Богоматір. Після відходу Вчителя із земного життя Іоанн взяв Марію до себе в будинок. Місцем апостольської служби Іоанна був Ефес, неподалік від якого і зараз можна побачити його могилу. Противники народжуваного християнства намагалися отруїти Іоанна, потім ошпарити – все марно. Зрештою, він був відправлений у заслання на безлюдний острів, але і звідти повернувся в здоров’ї. На схилі років Іоанн надиктував учням Євангеліє. Воно в повному розумінні слова безцінне для християн, тому що без посередників передає нам Слово Боже. Іоанн чи не єдиний апостол, який помер своєю смертю і в глибокій старості.

Номер слайду 8

Яків Заведеїв – рибалка з Галілейського моря, брат євангеліста Іоанна. Зветься також Старшим, оскільки серед апостолів є ще один Яків (Менший). Разом з братом Іваном і апостолом Петром був свідком Преображення Господа на горі Фавор, а також інших подій, що свідчать про Ісуса як про Бога. Перший мученик серед апостолів – страчений за наказом правителя Палестини Ірода Агріппи в 42 р. по Р. Х.

Номер слайду 9

Філіп – виходець з Віфсаїди. З ним радився Ісус, зазнаючи його як нагодувати п’ятьма хлібами і двома рибами тисячі людей, які зібралися біля Галілейського моря слухати проповідь. Проповідував в Скіфії і Фрігії. Розп’ятий за імператора Доміціана в Ієраполісі, поблизу Памуккале.

Номер слайду 10

Варфоломій (по-іншому його називали Натанаїл) – родом із Кани Галілейської. Про нього Ісус сказав, що в ньому немає лукавства. Проповідував Євангеліє в малоазійських областях разом з апостолом Філіпом, потім в Аравії, Ефіопії, Індії та Вірменії, де і загинув мученицькою смертю.

Номер слайду 11

Фома – відомий всім на прізвисько “Невіруючий”. Він було засумнівався у Воскресінні Господа, але незабаром Христос з’явився учням і запропонував Фомі вкласти палець у свої рани, після чого Фома нарешті повірив у те, що трапилось. Однак недовірливість була лише деталлю в характері Фоми – наполегливому і рішучому. Коли над Ісусом нависла небезпека, він всупереч застереженням – надумав повернутися до Єрусалиму, щоб допомогти помираючому Лазарю, Фома запропонував апостолам йти разом з Вчителем, хоча б і на смерть. Проповідував в Східній Індії, де до сих пір є християни – послідовники апостола Фоми.

Номер слайду 12

Матвій (інакше Левій) – автор першого Євангелія. До зустрічі з Христом був збирачем податків, але пішов за Вчителем буквально під час свого заняття, ледь Господь покликав його за собою. Ісус бував у Матвієвому будинку, той показав себе дуже гостинним господарем. Матвій проповідував в Ефіопії і в Персії. Перед тим як покинути Юдею, на прохання віруючих в Христа іудеїв написав Євангеліє. Одні кажуть, що він згорів заживо, інші – що помер в мирі.

Номер слайду 13

Яків Алфеїв (Молодший) – двоюрідний брат Ісуса по материнській лінії. Мабуть, він був першим єпископом Єрусалимським. За переказами, під час проповіді про Христа його скинули з покрівлі Храму, а побачивши, що він залишився живий, забили на смерть камінням. Стікаючи кров’ю, Яків молився про прощення своїх мучителів.

Номер слайду 14

Симон Зилот – за переказами, він-то і був нареченим на весіллі в Кані Галілейській, коли Ісус зробив своє перше чудо, перетворивши воду на вино. За однією версією – Симон проповідував в Африці, за іншою – на Британських островах.

Номер слайду 15

Юда Яковів (по-іншому – Тадей) – брат Якова Алфеєва, отже, ще один двоюрідний брат Ісуса серед апостолів. Проповідував в Юдеї та Галілеї, потім в Сирії, Аравії та Вірменії.

Номер слайду 16

Матфій – зарахований до апостолів відразу після Вознесіння Христа (замість вигнаного і наклавшого на себе руки Іуди Іскаріота, який зрадив Ісуса за хабар від первосвящеників). Він був обраний в апостоли за жеребом з сімдесяти учнів Господа, які весь час слідували за ним, хоча вони і не були зараховані до апостолів за земного життя Христа. Проповідував в Юдеї та в Ефіопії.

Номер слайду 17

Павло – єдиний апостол, який увірував у Христа вже після Вознесіння Господа на небо. Ісус явився йому в сліпучому світлі, коли Павло – у той час ревний гонитель християн – попрямував в Дамаск з метою “схопити і розправитися”. Ісус задав Павлу всього одне питання, але цього було досить, щоб незабаром майбутній апостол прозрів в прямому і переносному сенсі. До звернення в християнство Павло отримав релігійну освіту, це допомогло йому в проповідницькій діяльності в багатьох місцях Малої Азії, в Греції, в Римі. Павло залишив безліч послань, які увійшли до Нового Заповіту і шанованих християнами поряд зі словом Божи

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
 1. Кондратюк Наталія Андріївна
  Гарний матеріал про апостолів Ісуса Христа.
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
pptx
Пов’язані теми
Етика, Матеріали до уроків
Додано
18 квітня 2018
Переглядів
5094
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку