Презентація "Іван Драч. Біографія. "Балада про соняшник""

Про матеріал
Презентація уміщує біографічні факти з життя Івана Драча та аналіз "Балади про соняшник".
Зміст слайдів
Номер слайду 1

ІВАН ДРАЧ «Балада про соняшник»

Номер слайду 2

Іван Федорович Драч — український поет, драматург, сценарист, перекладач, громадський і політичний діяч, один із провідних представників «шістдесятників», автор численних поетичних збірок, творів, сценаріїв, лауреат Шевченківської премії та інших нагород, перший голова Народного Руху України.

Номер слайду 3

НАРОДИВСЯ17 жовтня 1936 року у с. Теліжинціях , Тетеївського району, Київської області 

Номер слайду 4

НАВЧАВСЯТетіївська середня школифілологічний факультет Київського університету (не закінчив)дворічні Вищі сценарні курси в Москві

Номер слайду 5

У 1951 р. у районній газеті був надрукований його перший вірш «МИ ЗА МИР».

Номер слайду 6

ОСОБИСТЕ ЖИТТЯ За життя Іван Драч охоче спілкувався з журналістами. В одному з інтерв’ю він розповів історію зі свого дитинства про перше кохання. Ним стала перша вчителька Фросина Федотівна. Митець пригадував, як виконував її завдання — писав гасло на червоному полотні. Робив це дуже повільно, адже так можна було якнайдовше побути поруч із коханою. Хлопчик мріяв, що в майбутньому вони одружаться і разом виховуватимуть трійко дітей Фросини Федотівни, адже їхній батько загинув на фронті. Одружився Іван Федорович із жінкою на 9 років молодшою від нього на ім’я Марія (нар. 1946). У подружжя народилось двоє дітей — син Максим (нар. 1965) та донька  Мар’яна (нар. 1972). Діти створили власні сім’ї, подарувавши батькам онуків. Син не пережив батька, загинув 2009 року.

Номер слайду 7

Творчий шлях розпочав у період «хрущовської відлиги». Дебютував 1961 році, коли київська «Літературна газета» опублікувала його поему-трагедію «Ніж у сонці». Цікавою видається вже перша збірка поета «Соняшник», у якій оспівувалась доля звичайної людини, невичерпність людського генія на теренах науки й техніки, бажання розгадати таємниці буття. І до сьогодні «візитковими» для Івана Драча є твори, які ще на початку 60-х захоплювали читачів неординарністю поетичного мислення: «Балада про соняшник» (котра дала назву й дебютній збірці) та «Етюд про хліб». ТВОРЧИЙ ШЛЯХ

Номер слайду 8

Помер уранці 19 червня 2018 року у віці 81 року в київській клінічній лікарні «Феофанія» після важкої хвороби легень.

Номер слайду 9

Ідея твору — уміння бачити красу в повсякденні; возвеличення ролі поезії, творчості й натхнення в житті людини. Тема поезії — зустріч хлопчиська-соняшника з поезією-сонцем, що втілює народження митця. За жанром твір ― це модерна балада. Поет осучаснив фольклорний жанр, який, утім, зберігає свої характерні риси: метаморфози (перевтілення); драматизм. Форма вірша ― верлібр. Вид лірики: філософська .“БАЛАДА ПРО СОНЯШНИК”

Номер слайду 10

Герої та образисонце — давній символ світла й енергії. У вірші «Балада про соняшник» воно втілює творчу енергію, ідеал прекрасного.соняшник — «маленька копія» сонця — нагадує про можливість людини творити прекрасне.хлопчисько — втілення дитячої наївності, несформованості, допитливості в пізнанні світу, безтурботності.дядько як олюднений образ сонця втілює дорослість, зрілість, є взірцем для дитини.

Номер слайду 11

Художні засоби вірша «Балада про соняшник» Івана Драча. Анафора: «Він бігав наввипередки з вітром, //Він вилазив на грушу, //і рвав у пазуху гнилиці, // І купався коло млина,і лежав у піску». Кольоросимволізм: зелений — юність, червоний — натхнення, золотий — багатство, оранжевий — життєдайність. Метафора: «щоб стати навіки соняшником». Символізм: сонце, соняшник. Уособлення: «В соняшника були руки і ноги, // Було тіло, шорстке і зелене. // Він бігав наввипередки з вітром, // Він вилазив на грушу, // і рвав у пазуху гнилиці, // І купався коло млина, і лежав у піску, // І стріляв горобців з рогатки». Епітети: «шорстке і зелене тіло», «красиве засмагле сонце», «золоті переливи кучерів», «червона сорочка», «золоте німе захоплення», «сонце моє оранжеве». Риторичні звертання-оклики: «Дайте покататися, дядьку!», «Поезіє, сонце моє оранжеве!». Гіпербола: «І застиг він на роки й століття // В золотому німому захопленні».Інверсія: «В соняшника були руки і ноги, // Було тіло, шорстке і зелене».

Номер слайду 12

Номер слайду 13

ДЯКУЮ ЗА УВАГУ!

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Федоренко Віра
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
pptx
Додано
19 березня
Переглядів
128
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку