Презентація до 2 уроку з теми "Календарний та історичний час." з "Вступ до історії України" (5 клас) за підручником Щупак. Презентація містить картинки, текстовий матеріал, фото.
Мета уроку: Формувати початкові знання про історичний час та одиниці вимірювання; Ознайомити учнів у загальному вигляді з поняттями хронологія, дата, лінія часу; Розвивати хронологічні вміння;
Номер слайду 3
План уроку 1.Чому історію називають наукою про людей у часі. 2.Як люди вимірюють час. 3.Що таке календар та які вони бувають.
Номер слайду 4
Прочитайте приказки та прислів'я. Поясніть зміст будь-якого з них на ваш вибір. *Час-не кінь:не підженеш, тай не зупиниш. *Багато води збігло з того часу. *Усякому овочеві свій час.
Номер слайду 5
Розвиток історичної науки є неможливим без визначення часу, коли відбувалася певна подія.
Номер слайду 6
Досліджуючи минувшину, завжди відповідаєш на запитання: коли сталася та чи інша подія? Дізнатися про це дозволяє хронологія — наука про час. Оскільки хронологія — наука про час, то основою цієї науки є конкретні дати. Дата — це точний час певної події.
Номер слайду 7
Сонячний годинник Водяний годинник Пісочний годинник Механічний годинник Годинник- півень Як у різні часи люди вимірювали час?
Номер слайду 8
Лічба років від певної події — літочислення або ера. (Записати визначення поняття в зошити.) Великі проміжки часу лічать століттями — 100 років, тисячоліттями — 1000 років.
Номер слайду 9
Перш ніж далі працювати, треба нам відпочивати.
Номер слайду 10
Наша ера бере свій початок від дати народження Ісуса Христа. Отже, зараз 2014 рік від Різдва Христового, 2014 рік нашої ери.
Номер слайду 11
СТРІЧКА ЧАСУ Vст. VІ ст. ІІІ ст. ІІ ст. І ст. І ст. ІІ ст. ІІІ ст. VІ ст. Vст. …ХІХ ст. ХХ ст. ХХІ ст. Початок нашої ери (Різдво Христове) 0 Наша ера До нашої ери 200 300 400 500 1900 2000 100 200 300 400 500
Номер слайду 12
Розташувати у зростаючому порядку відрізки часу ТИСЯЧОЛІТТЯ, ЕРА, ДЕСЯТИЛІТТЯ, СТОЛІТТЯ
Номер слайду 13
Пам’ятка «Як розв’язувати хронологічні задачі» Накресліть «лінію часу» — пряму лінію, поділіть її рисочками на рівні відрізки, що означають певну кількість років. На початку лінії поставте більшу та чіткішу риску — початок відліку, а наприкінці стрілочку, що символізує рух часу. Для орієнтації в часі поставте рік, у якому живемо. Якщо для розв’язання хронологічної задачі вам не потрібно по-значати однакові проміжки часу (століття або тисячоліття), то перервіть лінію пунктиром. На лінії часу запишіть умову завдання. Поряд з лінією виконайте обчислення й запишіть стислу відповідь до завдання.
Номер слайду 14
Види хронологічних задач Задачі на встановлення віддаленості події від сьогодення Скільки років тому сталася подія, якщо відома її дата? Обчисліть, скільки років минуло від запровадження християнства як державної релігії 988 року до сьогодення. ff 2. Задачі на встановлення віддаленості однієї події від іншої. Скільки минуло років від однієї події до іншої? (На скільки років одна подія відбулася раніше за іншу?) Обчисліть, скільки років минуло від закінчення Великої Вітчизняної війни (1945) до вашого народження? 3.Задачі на встановлення дати події за її віддаленістю від сьо-годення. Коли відбулась подія, якщо відомо, що відтоді минуло… років? 2012 року відзначали 200-річчя битви під Бородино. Якого року сталася ця битва? 4.Задачі на встановлення дати події за її віддаленістю від іншої події. Коли відбулася подія, якщо відомо, що вона сталась після зазначеної події через певну кількість років? Успенський собор Києво-Печерської лаври було збудовано на 27-й рік від заснування монастиря 1051 року. Обчисліть, коли його було зведено