Презентація є матеріалом до уроку "Кислоти: класифікація, властивості , застосування", цілями якого є ознайомлення учнів зі складом, назвами, класифікацією кислот та удосконалення експериментальних навичок учнів.
Урок хімії «Кислоти». Урок-подорож. «Просто знати – ще не все, знання потрібно вміти використовувати» Гете
Номер слайду 2
Цілі уроку: Ознайомитися зі складом, назвами, класифікацією кислот Удосконалити експериментальні навички
Номер слайду 3
Станції інформаційна дегустаційна експериментальна практична Станція «ПТБ» Правила техніки безпеки Станція «ПТБ»
Номер слайду 4
Склад кислот Атоми Гідрогену Кислотний залишок А n n
Номер слайду 5
Кислоти – це складні речовини, що містять у своєму складі атоми Гідрогену та кислотного залишку
Номер слайду 6
Класифікація кислот За числом атомів Гідрогену (Основності) За наявністю Оксигену у кислотному залишку За розчинністю Одноосновні –HCl, HNO3 Двохосновні – H2S, H2SO4 Трьохосновні - H3PO4 Безоксигенові HCl, H2S Оксигеновмісні – HNO3, H2SO4 Нерозчинні H2SiO3 Розчинні Всі інші
Номер слайду 7
Номер слайду 8
ОЦТОВА КИСЛОТА
Номер слайду 9
Сульфатна кислота
Номер слайду 10
Хлоридна (соляна) кислота
Номер слайду 11
Хлоридна (Соляна) кислота НCl Ця кислота міститься у шлунку і виконує дві функції: знищує більшу частину мікробів, яка потрапить у шлунок разом з їжею, і допомагає переварюванню їжі.
Номер слайду 12
Номер слайду 13
Станція «Дегустаційна» кислота кислий, кисло, кисло-солодкий
Номер слайду 14
Номер слайду 15
ПРАВИЛА ТЕХНІКИ БЕЗПЕКИ Їдка речовина - кислота! Руйнує і дратує шкіру, слизові оболонки. Якщо на шкіру потрапили краплі розчину кислоти слід негайно змити сильним струменем холодної води, а потім обробити пошкоджену поверхню 2%-м розчином питної соди.
Номер слайду 16
Станція “Експериментальна” Індикатори - це речовини, які змінюють свій колір залежно від середовища розчину. Вперше розчину. Індикатори виявив в 17 столітті англійський хімік і фізик Роберт Бойль Бойль.
Станція “Практична” 1. Яку кислоту не можна зберігати у скляному посуді? 2. Солі якої кислоти називаються нітратами; сульфатами; карбонатами; фосфатами? 3. Що таке «царська горілка»? 4. Яку кислоту містить шлунковий сік людини? 5. Яка кислота міститься в газованій воді? 6. Які кислоти зберігають і передають спадкову інформацію? 7. Яка кислота є однією з найбільш отруйних речовин? 8. Яка кислота міститься в цитрусових?
Номер слайду 20
Домашнє завдання Опрацювати § 15, стор 71-72, повторити § 8, дописати формули кислот и кислотних залишків в таблицю ТК Вивчити всі формули кислот та ї назви Додаткове завдання: в ТК Підготувати повідомлення про кислотні опади