Будова й функції мітохондрій У цитоплазмі більшості клітин тварин і рослин містяться дрібні тільця мітохондрії Мітохондрії добре видно у світловий мікроскоп, за допомогою якого можна розглянути їхню форму, розміщення, порахувати кількість.
Номер слайду 3
етапи енергетичного обміну
Номер слайду 4
Усі мітохондрії мають однакову будову — зовнішню мембрану, міжмембранний простір, внутрішню мембрану і мітохондріальний матрикс.
Номер слайду 5
Мітохондрії називають «силовими станціями клітин», оскільки їхня основна функція — синтез аденозинтрифосфорної кислоти (АТФ). Ця молекула синтезується в мітохондріях клітин усіх організмів і є універсальним джерелом енергії, необхідної для здійснення процесів життєдіяльності клітини і цілого організму.
Номер слайду 6
Зовнішня мембрана гладенька, вона не утворює ніяких складок і виростів. Внутрішня мембрана утворює численні складки, спрямовані в порожнину мітохондрії. Складки внутрішньої мембрани називають кристами.
Номер слайду 7
Клітинне дихання Клітинне дихання — це сукупність біохімічних реакцій, у ході яких відбувається окиснення вуглеводів, ліпідів і амінокислот до вуглекислого газу і води. Вивільнена енергія запасається в хімічних зв’язках молекулАТФ та інших енергетичних молекул..
Номер слайду 8
Клітинне дихання
Номер слайду 9
цитоплазма плазматична мембрана СО2 О2 мітохондрія 2 АТФ Гліколіз Глюкоза піровиноградна кислота молочна кислота Схема повного кисневого розщеплення речовин
Номер слайду 10
на безкисневому етапі С6Н1206 + 2АДФ + 2Н3Р04 ⇒ 2С3Н603 + 2АТФ + 2Н20
Номер слайду 11
на кисневому етапі 2С3Н603 + 602 + 36Н3Р04 + 36АДФ ⇒ 6С02 + 36АТФ + 36Н20
Номер слайду 12
Номер слайду 13
Сумарне рівняння безкисневого і кисневого етапів енергетичного обміну C6H12O6 + 38АДФ + 38Н3РО4 + 6О2 +6Н2О⇒ 6СО2 + 38АТФ + 44Н2О
Номер слайду 14
Процес клітинного дихання можна поділити на три стадії: 1) окисне декарбоксилювання піровиноградної кислоти; 2) цикл трикарбонових кислот (цикл Кребса); 3) заключна стадія окиснення — електронно-транспортний ланцюг
Номер слайду 15
Опорні точки Мітохондрії — двомембранні органели, основною функцією яких є участь в енергетичному обміні клітини, здійснення внутрішньоклітинного дихання. Клітинне дихання — це сукупність біохімічних реакцій у клітині, у ході яких відбувається окиснення вуглеводів, ліпідів і амінокислот до вуглекислого газу і води.
Номер слайду 16
Тести на відповідність: А. Клітинне дихання Б. Мітохондрії В. Гліколіз Г. Кристи 1. — це сукупність біохімічних реакцій, у ході яких відбувається окиснення вуглеводів, ліпідів і амінокислот 2. ..складки внутрішньої мембрани. 3. двомембранні органели, основною функцією який є участь в енергетичному обміні клітини. 4. ферментативне розщеплення глюкози.