Презентація "Кочовики Степу. Гуни"

Про матеріал

Племена гунів вийшли з Центральної Азії. Пройшовши всю Азію з вогнем і мечем, через великі Каспійські ворота вони проникли в Європу і наповнили весь тодішній світ жахом. Де сформувались ці племена, чим займались та як були організовані – ці питання коротко висвітлені в презентації.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Гуни

Номер слайду 2

Поява гунів у Причорномор’їПлемена гунів вийшли з Центральної Азії. Пройшовши всю Азію з вогнем і мечем, через великі Каспійські ворота вони проникли в Європу і наповнили весь тодішній світ жахом.

Номер слайду 3

Головні заняття гунів. Виявлені під час розкопок знаряддя праці, зброя, посуд доводять високий рівень розвитку у гунів ремесел. Гунські ковалі були майстрами з обробки металів. Посуд виготовляли з дерева, шкіри, глини. Основою господарства гунів було кочове скотарство. У гуртах були коні, корови, верблюди, дрібна рогата худоба.

Номер слайду 4

Спосіб життя гунів«Прирослі до своїх витривалих коней, вони виконують всі свої звичайні справи; на них кожен з цього племені ночує і днює, їсть і п'є, і, пригнувшись до вузької шиї своєї худоби, занурюється в глибокий чуйний сон ... »У гунів не було постійного житла, вони кочували разом зі своєю худобою та жили в юртах. Римський історик повідомляє: «Гуни ніколи не прикриваються ніякими будівлями. Відчуваючи до них відразу як до гробків…Кочуючи горами й лісами, вони від колиски привчаються переносити холод, голод та спрагу; у них навіть не вважається безпечним спати під дахом…»

Номер слайду 5

Суспільний устрій гунів. Основу соціальної організації гунів становила велика патріархальна сім'я. Соціальний лад гунів Європи характеризувався як військова демократія. Амміан писав: «Якщо трапиться міркувати про серйозні справи, вони всі спільно радяться». На чолі держави стояв шаньюй, що мав необмежену владу. Його називали «сином неба» і офіційно «небом і землею народжений, Сонцем і Місяцем поставлений, великий гунський шаньюй». Найбільш відомим вождем - правителем гунів був Аттіла, який очолив свій народ в середині V століття. Цей правитель, за висловом одного римського автора, був «народжений, щоб вразити світ». Саме його ім'ям лякали всіх жителів Європи і називали «Бич Божий».

Номер слайду 6

Військове мистецтво гунів. Гуни мали стінобитну техніку, яка дозволяла їм перемагати добре озброєних супротивників Гуни застосовували далекобійний лук. Лук гунів був коротким, так як стрілянина велася з коня. Лук мав зворотний вигин, завдяки чому при меншому розмірі досягалася велика забійна сила лука. Основна сила війська кочівників полягала в швидкості нападу і чисельній перевазі, а також в особливій жорстокості відносно ворогів.

Номер слайду 7

Військові походи гунів. Вторгнення гунів поклало початок «Великому переселенню народів»У 375 році гуни розбили військо Германаріха і дійшли до Дунаю. 395 року гуни полинули двома потоками на землі Римської імперії. Один пройшов через Фракію до Європи, а інший - через Кавказ в Малу Азію і Сирію. Гуни "створили неймовірне побиття людей і все наповнили різаниною і жахом"

Номер слайду 8

Головним божеством був Тенгрі-хан (Божество неба). Як охоронні амулети гуни носили на собі золоті і срібні зображення фантастичних тварин (драконів). У гунів були капища і ідоли (литі зі срібла). Існували спеціальні служителі культу: жерці, чаклуни, чародії і знахарі, які закликали сили землі. Релігія гунів. Для них було характерно обожнювання сонця, місяця, вогню, води, шанування «богів доріг». Священним деревам і шанованим богам жертвували коней, кров яких була пролита навколо дерева, а голову й шкіру жертовної тварини вішали на сучки. Під час релігійних церемоній і похорону проходили змагання в боротьбі і битви на мечах, скачки на конях, ігри й танці.

Номер слайду 9

Культура гунів. Гунські ювеліри досягли досконалості у виготовленні золотих прикрас. Вони вміли напаювати на вироби золоті кульки. Ще одним видом прикраси була інкрустація, коли для краси у виріб вставляли кольорові камінці. Вчені називають такий стиль «поліхромним». Багатії оперізувались шкіряними поясами з бронзовими та срібними бляхами, носили розшитий одяг та взуття.

Номер слайду 10

Исторична доля гунських племен. За правління Аттіли (434-453) гунське об'єднання з центром у Паннонії досягло максимальної експансії, охопивши територію від Волги і Кавказу до Рейну. Після смерті Аттіли гунська держава розпалася. Гуни швидко розчинилися серед інших народів, які продовжували безперервно прибувати зі сходу. Однак їх ім'я ще довго використовувалося середньовічними авторами в якості загального найменування всіх кочівників Причорномор'я. Територія Гунської держави

pptx
Додано
15 жовтня
Переглядів
204
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку