Концепція “діалог” художньо-естетичного виховання. Пономарьова Любов Олександрівна, керівник гуртка Чугуївського будинку дитячої та юнацької творчості
Номер слайду 2
Діалог. Під терміном "діалог" мається на увазі не просто розмова, бесіда, а, насамперед, ланцюжок взаємозалежних вербальних і невербальних спілкувань між педагогом і учнями на основі партнерських стосунків, обміну особистісними духовними цінностями.
Номер слайду 3
внутрішній діалог (інтеріоризована дискусія) діалог з митцем діалог культурдіалог особистісних смислів в системі "учень - учень" або "вчитель - учні"Комунікативна функція мистецтва виявляється в різних видах спілкування:ppt_x
Номер слайду 4
Розуміння мистецтва - це творчий процес співпереживання та інтерпретації, що носить активно діалогічний характер. Саме "діалог культур" дає змогу особистості не тільки прилучитися до вітчизняних і загальнолюдських цінностей, а й самовизначитися у світі культури, включитися в її творення і водночас вдосконалювати себе як суб'єкта культури.
Номер слайду 5
Пріоритетною має стати діалогова стратегія педагогічної взаємодії, забарвлена позитивними емоційно-естетичними переживаннями, захопленням художньою діяльністю, емпатійними почуттями, з домінуванням відчуття успіху, насолоди від мінімальної самостійної участі на шляху до пізнання мистецтва.
Номер слайду 6
В організації практичної художньої діяльності молодших школярів мають домінувати ігрові методики, підлітків - проблемно-пошукові методи, старшокласників - дослідницький, спрямовані на здійснення самостійних художньо-творчих проектів.
Номер слайду 7
Таким чином, методична система художньо-естетичного виховання та виховання мистецтвом має спрямовуватися на розвиток таких якостей як: ініціативність самостійність креативність критичність активністьсамовиховання самовдосконаленнясамореалізація
Номер слайду 8
Список літератури:https://studopedia.su/13_32995_sistema-hudozhno-estetichnogo-vihovannya-ta-ii-strukturnihttps://music-blog.org.ua › kontseptsiya-hudozhn..