Презентація конспекту уроку з математики в 3 класі :«Дії з іменованими числами. Математичні задачі та дослідження. Рівняння»

Про матеріал
Конспект уроку з математики в 3 класі з теми : «Дії з іменованими числами. Математичні задачі та дослідження. Рівняння». Мета: удосконалювати вміння учнів працювати з іменованими числами; навчити працювати з таблицею Піфагора, складати та розв'язувати рівняння (математичні загадки); творчо працювати над задачами; виховувати старанність; стимулювати інтерес до математики.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

НАВЧАЛЬНО – ВИХОВНИЙ КОМПЛЕКС СЕЛИЩА НОВЕ «ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ – ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД» ЛИМАНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ Урок з математики в 3 класі з теми «Дії з іменованими числами. Математичні задачі та дослідження. Рівняння» Підготувала: вчитель початкових класів ЗЗСО КАСЬЯНЕНКО Олена Миколаївна

Номер слайду 2

Тема: «Дії з іменованими числами. Математичні задачі та дослідження. Рівняння» Мета: удосконалювати вміння учнів працювати з іменованими числами; навчити працювати з таблицею Піфагора, складати та розв'язувати рівняння (математичні загадки); творчо працювати над задачами; виховувати старанність; стимулювати інтерес до математики. Обладнання: ілюстративний та роздавальний матеріал, кольорові цеглинки. Тип уроку: комбінований урок. Освітня галузь: математична.

Номер слайду 3

Хід уроку І. Організаційний момент. Стали, діти, всі рівненько, усміхнулися гарненько, Настрій на урок взяли й працювати почали. ІІ. Ситуація успіху. 1. Бліц – турнір «Хочу все знати». - Про яку тварину ви дізнаєтесь багато цікавих фактів? Розв’язати приклади усно. Із букв скласти слово. * Зменшити 42 на 12 Б * Знайти добуток чисел 5 і 6 Б * Збільшити 34 на 6 Р * Знайти частку чисел 72 і 9. Е * У скільки разів 500 більше 100? О (Слово - бобер) Це найбільший гризун в Європі. Ця тварина користується повагою, як відомий інженер, лісоруб і будівельник греблі. Він символ працьовитості, багато чому навчив людей. Чи водяться бобри в нашій місцевості? Що знаєте про них? Давайте також гарно попрацюємо і дізнаєтесь багато цікавого.

Номер слайду 4

ІІІ. Повторення матеріалу.   1. Самостійна робота . А) Дізнаєтесь масу бобра в кг 50 – 5 * 5 = (25) Б) Дізнаєтесь довжину бобра в см 760 – 440 - 200 = (120) В) Дізнаєтесь довжину хвоста в см 2 * 9 * 1 = (18) Г) Найбільша гребля (рекорд) в м 940 – 520 + 280 = (700) 2. Хвилинка каліграфії. Сім кольорів веселки — Відомо нам усім. Є сім веселих ноток. У тижні днів теж сім. — Яке число згадано у вірші? Яке число дістанемо, якщо до 7 додамо 7 дес.? (77.) — Запишіть його каліграфічно. 3. Фізкультхвилинка. https://www.youtube.com/watch?v=RxX_6FK04Es

Номер слайду 5

ІV. Робота над новим матеріалом. 1. Бесіда. - Що ще можемо робити з іменованими числами, крім того, що порівнювати і переводити одні одиниці в інші? (виконувати дії) Робота з прикладами. 90 см – 16 см 6 дм – 14 см 30 кг + 25 кг 17 см + 40 мм 36 ц + 25 ц Перевір себе Порівняти два стовпчика прикладів. Які легко можна розв’язати ? Чому? Висновок: виконуємо дії з числами, у яких однакові найменування. 74 см 55 кг 61 ц 46 см 21 см

Номер слайду 6

2. Розвиток умінь працювати з таблицю Піфагора (скороченою) (с. 51, № 308) Попрацюйте з таблицею Піфагора. Дайте відповіді на запитання. ·  Скільки в таблиці є добутків, значення яких дорівнює 24? (У таблиці є 3 добутки, значення яких дорівнює 24: 3 • 8 = 24; 4 • 6 = 24; 6 • 4 = 24.) Скільки в таблиці є добутків, значення яких дорівнює 36? (У таблиці є 2 добутки, значення яких дорівнює 36:4 • 9 = 36; 6 • 6 = 36.) Складіть за таблицею всі добутки, у яких перший множник дорівнює 7. Запишіть їх у стовпчик. (Усі добутки, в яких перший множник дорівнює 7: 7 • 2 = 14; 7 • 3 = 21; 7 • 4 = 28; 7 • 5 = 35; 7 • 6 = 42; 7 • 7 = 49; 7 • 8 = 56; 7 • 9 = 63.)

Номер слайду 7

3. Формування вмінь записувати рівняння за розв'язувати їх (с. 51, № 309) · Невідоме число збільшили в 7 разів та отримали 42. Знайди невідоме число. х • 7 = 42 Щоб знайти невідомий множник, треба добуток поділити на відомий множник: х = 42 : 7 х = 6 6 • 7 = 42 42 = 42 · 30 поділили на невідоме число й отримали 5. Знайди невідоме число. 30 : х = 5 Щоб знайти дільник, потрібно ділене поділити на частку. х = 30 : 5 х = 6 30 : 6 = 5 5 = 5

Номер слайду 8

· 67 збільшили на невідоме число та отримали 100. Знайди невідоме число. 67 + х = 100 Щоб знайти невідомий доданок, слід від суми відняти відомий доданок. х = 100 - 67 х = 33 67 + 33 = 100 100 = 100 ЗАРЯДКА ДЛЯ ОЧЕЙ Кожну вправу виконувати 5 – 6 разів

Номер слайду 9

4. Творча робота над задачею 1) Виконання завдання № 311 (с. 52). — Складіть задачу про купівлю товарів, зображених на малюнку, у якій необхідно обчислити суму двох добутків. Розв'яжіть задачу. Зразок задачі. Маргарита купила 5 ручок, по 5 грн кожна, і 3 зошити, по 7 грн кожний. Яка вартість покупки?

Номер слайду 10

2) Виконання завдання № 312 (с. 52). Про яких казкових героїв ідеться в задачі? (Про гномів і хлопчиків-мізинчиків.) Як ішли гноми? (По семеро гномів у сімох рядах.) Як ішли хлопчики-мізинчики? (По троє у трьох рядах.) Що запитується в задачі? (Скільки всього маленьких казкових чоловічків крокувало на галявині?) Скільки гномів крокувало на галявині? Скільки хлопчиків-мізинчиків крокувало на галявині? Дайте відповідь на запитання задачі.

Номер слайду 11

V. Підсумок уроку. Пояснення домашнього завдання (с. 52, № 313, 314) 2. Підсумок уроку. Рефлексія — Виберіть смайлик, що відповідає вашому настрою на уроці: · зелений — «Я все зрозумів(ла) і легко впорався(лася) із завданнями»; · жовтий — «Я все зрозумів(ла), але деякі завдання було важко виконувати»; · червоний — «Мені було важко. Не з усіма завданнями я впорався(лася)».

ppt
Додано
28 січня 2023
Переглядів
490
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку