Презентація " Корінь"

Про матеріал
Тема уроку «Кореневі системи. Видозміни кореня» Демонстрування досліду, що підтверджує вплив мінеральних речовин на розвиток рослин Епіграф уроку Людина без друзів, що дерево без коріння
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Залузький ЗЗСО І-ІІ ступенів ЯМРБіологія 6 клас. Кореневі системи. Видозміни кореня Вчитель: Людмила ЛЕВИЦЬКА11 грудня 2022 року

Номер слайду 2

Очікування

Номер слайду 3

Людина без друзів, що дерево без коріння

Номер слайду 4

План уроку (запис у робочий зошит)1. Види коренів.2. Типи кореневих систем.3. Видозміни кореня.4. Значення коренів та їх видозмін у житті рослин та людини.

Номер слайду 5

Мета уроку: ми будемо намагатись досягти результатів)ознайомитися з видами коренів, типами кореневих систем;ознайомитися з видозмінами кореня;формувати вміння працювати з натуральними об’єктами та мікроскопом;установлювати біологічне значення видозмін вегетативних органів;прогнозувати результати досліджень;оцінювати значення кореневих систем, їх видозмін у житті рослин та людини;усвідомити значення рослин для середовища життя;робити висновки, висловлювати судження.

Номер слайду 6

ОцінюванняІндивідуальний поступ. Прогрес в оволодінні певних компетентностей. Згідно критеріїв. Самооцінювання. Взаємооцінювання

Номер слайду 7

Правила роботи на уроціправило піднятої рукипрацювати активно, творчо, результативновідповідальністьдотримання правил академічної доброчесностідоброзичливістьповага до іншихтут і тепер…

Номер слайду 8

Проблемне запитання: У пустелях денна температура піднімається до 80 градусів,  уночі бувають приморозки, грунт сухий і сольовий. Який орган рослини допомагає вижити за таких умов?

Номер слайду 9

Щоб досягти результатів – спробуймо виконати завдання Робота в групах. Група І «Хмара слів» з попередньої теми уроку. Група ІІ Підписати внутрішню будову кореня. Група ІІІ Гра «Хрестики-нулики»

Номер слайду 10

Види коренів (стор.92, мал.103)Головний корінь – завжди один, глибоко проникає в грунт, надійно утримує надземну частину рослини, розвивається із зародкового корінця. Бічні корені – відходять від головного кореня послідовно ( першого, другого, третього і т.д. порядків, галузяться. Додаткові корені – ніколи не утворюються на головному корені, формуються на стеблах, листках.

Номер слайду 11

Види коренів

Номер слайду 12

Бесіда Як ви гадаєте, чи можуть на додаткових коренях бічні корені?Поміркуйте, що можна зробити, щоб на рослині утворилися додаткові корені і для чого це робити? (підгортання, пікірування)

Номер слайду 13

Відео «Ріст кореня»

Номер слайду 14

Коренева система – сукупність усіх коренів рослини

Номер слайду 15

Робота з живими об’єктами. Робота з мікроскопом ( інструктаж з БЖД)(спрогнозуйте, що можете побачити під мікроскопом- клітини кореня)

Номер слайду 16

Відповідь на проблемне запитання: У пустелях денна температура піднімається до 80 градусів,  уночі бувають приморозки, грунт сухий і сольовий. Який орган рослини допомагає вижити за таких умов?

Номер слайду 17

Практична робота: виміряти довжину кореня. Розміри кореневої системи в різних рослин різні. Коріння яблуні проникає в ґрунт на глибину 3–4 м, а в сторони від стовбура — до 15 м, у конюшини та пшениці — на глибину до 2 м, у рослин водойм вони розташовуються близько до поверхні ґрунту. Верблюжа колючка – 15-18 м.

Номер слайду 18

Демонстрування досліду, що підтверджує вплив мінеральних речовин на розвиток рослин ( висновок) 

Номер слайду 19

Видозміни коренів (мал.106, 107 стор. 94)Коренеплід – потовщення головного кореня та основи пагона. Сидить дівчина в коморі, а коса її на дворі ( Морква)(салат)Чуприна зелена, головка червона, а хвіст – білий ( редиска)Товстий Гнат, при землі не знать, сам червоний, а чуб – зелений. (Червоний буряк) (борщ – українська національна страва)Що за корінь такий, хоч корисний, та гіркий? (Хрін) (страва Бурячок)Сама чорна та гірка, а корисна ж яка – лікує печінку, кашель та нирки. (Редька чорна)- книжка «Ліки під ногами» Юрія Липи

Номер слайду 20

Юрій Липа «Ліки під ногами»Місце розстрілу в с. Шутова. Могила в с. Бунів 05.05.1900 ( Одеса)- 20.08.1944 ( Шутова)Громадський діяч, письменник, лікар, націоналіст

Номер слайду 21

БульбокореніБульбокорені ( кореневі бульби)- потовщення бічних або додаткових коренів ( жоржина, батат, пшінка)Батат – солодка картопля, багата на вітамін К, застосовується як харчовий продукт, корм для тварин, лікувальні властивості – серцево-судинні хвороби, цукровий діабет. Жоржина – культурна рослина, прикраса квітників. Пшінка ( жовтець-пшінка)— ранньовесняний медонос, бджоли охоче її відвідують і збирають з неї нектар. Бульбокорені багаті на вітамін С.

Номер слайду 22

Видозміни коренів. Повітряні корені – орхідея (мичкувата) Дихальні корені ( болотяний кипарис)- вбирають кисень з повітря ( пов’язати з складом повітря)Опорні корені ( кукурудза)Чіпкі корені ( плющ)Корені-присоски ( омела)

Номер слайду 23

Домашнє завдання. Успіх приходить до людини, яка працює над собою. Успішними ви будете на наступному уроці тоді, коли опрацюєте параграф 24, виконаєте тести ( сторінка 95), повторите параграф 23. Закладіть дослід для майбутніх спостережень: занурте у воду пагони різноманітних дерев та кущів.

Номер слайду 24

Рефлексія. Як ви гадаєте, чому рослина не може жити без кореня? Коли дме сильний вітер, спробуйте втримати парасольку за ручку. Важко! Яка ж сила потрібна, щоб дуб чи липа з товстими стовбурами і гілками втримались на місці під час бурі. СИЛА МОГУТНЬОГО ВЕЛЕТНЯ! Цією силою володіють корені! МОВ СТАЛЕВІ КАНАТИ, вони натягнуті в різні боки й утримують рослину!На даному уроці я…Я дізнався про…Я усвідомив значення рослин у природі та житті людини.

Номер слайду 25

ознайомитися з видами коренів, типами кореневих систем;ознайомитися з видозмінами кореня;формувати вміння працювати з натуральними об’єктами та мікроскопом;установлювати біологічне значення видозмін вегетативних органів;прогнозувати результати досліджень;оцінювати значення кореневих систем, їх видозмін у житті рослин та людини;усвідомити значення рослин для середовища життя;робити висновки, висловлювати судження.

Номер слайду 26

Подаруймо усмішку один одному

Номер слайду 27

Дякуємо!!! Віримо!!!

pptx
Пов’язані теми
Біологія, Презентації
Додано
24 вересня 2023
Переглядів
630
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку