10 березня о 18:00Вебінар: Шкільне діловодство. Документація заступника директора з навчальної роботи

Презентація "Косметичні проблеми підлітків. Функції шкіри"

Про матеріал
У ресурсі «Косметичні проблеми підлітка. Функції шкіри» розглянуто питання розділу «Фізична складова здоров’я». Презентація містить інформацію про будову та функції шкіри, чинники впливу на здоров'я шкіри та наслідки, поради по подоланню проблем.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

ПАПУЖИНСЬКИЙ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНИЙ КОМПЛЕКС ТАЛЬНІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ РАТУШНА РАЇСА ДМИТРІВНА – ВЧИТЕЛЬ ОСНОВ ЗДОРОВ’Я УРОКИ ОСНОВ ЗДОРОВ’Я 7 КЛАС РОЗДІЛ 2. ФІЗИЧНА СКЛАДОВА ЗДОРОВ’Я ТЕМА 3. КОСМЕТИЧНІ ПРОБЛЕМИ ПІДЛІТКА. ФУНКЦІЇ ШКІРИ. ЧИННИКИ,ЩО ВПЛИВАЮТЬ НА ЗДОРОВ’Я ШКІРИ

Номер слайду 2

МЕТА: ОЗНАЙОМИТИ УЧНІВ З ОСНОВНИМИ ФУНКЦІЯМИ ШКІРИ ТА ЧИННИКАМИ ВПЛИВУ НА ЇЇ ЗДОРОВ’Я; ДАТИ УЯВЛЕННЯ ПРО ПОШИРЕНІ КОСМЕТИЧНІ ПРОБЛЕМИ ПІДЛІТКІВ. Епіграф:  Витонченість і краса не можуть бути відокремлені від здоров'я. (Марк Туллій Цицерон)

Номер слайду 3

Вправа «Асоціативний ряд на слово «здоров’я» Мета : засвоїти поняття « здоров’я», розширити його зміст. Хід вправи. Записуємо слово «здоров’я» і пропонуємо  учасникам назвати характеристики, з якими асоціюється це слово, а слова починаються з букв вертикального ряду. З – зібраність, зваженість. Д – доброзичливість, добропорядність. О – оптимізм, обов’язок. Р -- розважливість, розум. О – обережність. В - відповідальність Я – якість, ясність.

Номер слайду 4

ПРЕДМЕТ НАШОЇ УВАГИ…

Номер слайду 5

Людина приходить у цей світ в «одязі», який набагато кращий за все те, що можна купити в магазині.

Номер слайду 6

Уявіть собі … що вчені розробили із спеціального матеріалу тканину – тонку, міцну, але при цьому еластичну, пористу і в той же час водонепроникну. Уявіть також, що ця тканина може зігрівати, у разі потреби і охолоджувати. Вона розпізнає температуру і «відчуває» дотики, забезпечує ефективний захист у навколишньому середовищі, при цьому сама себе змащує і ремонтує! Такий винахід був би дивом технологій, чи не так? Все це і багато чого іншого може робити наша шкіра.

Номер слайду 7

Шкіра є одним з найбільших органів тіла людини, зовнішній її покрив. Вага шкіри дорослої людини сягає 5 кг, а площа — 1,5–2 м.куб.

Номер слайду 8

БУДОВА ШКІРИ 1 — епідерміс; 2 — дерма; 3 — підшкірна клітковина; 4 — волосина; 5 — волосяний фолікул; 6 — потова залоза; 7 — м’яз, що піднімає волосину; 8 — кровоносні судини; 9 — нервові закінчення; 10 — сальна залоза

Номер слайду 9

ФУНКЦІЇ ШКІРИ Захисна: вона є оболонкою, що відмежовує майже весь організм людини від зовнішнього середовища; захищає внутрішні органи від механічних ушкоджень, від проникнення різних речовин і мікроорганізмів,від шкідливої дії ультрафіолетового випромінювання. Видільна: із секретом потових залоз шкіри виділяється вода і певні продукти метаболізму.

Номер слайду 10

ФУНКЦІЇ ШКІРИ Рецепторна : працює шкіра і як орган чуттів. Терморегуляційна: через шкіру відбувається майже 82 % усієї тепловіддачі організму. Депо крові: в судинах шкіри може знаходитись до 1л крові.

Номер слайду 11

ФУНКЦІЇ ШКІРИ Шкіра бере участь у синтезі речовин : тільки в її клітинах під дією ультрафіолетового випромінювання синтезується вітамін D. Дихальна: загальний газообмін відбувається не тільки через легені, а й через шкіру, яка поглинає кисень і виділяє вуглекислий газ.

Номер слайду 12

ФУНКЦІЇ ШКІРИ Обмінна : бере участь у регуляції водного, сольового, вуглеводного та жирового обмінів. Самоочищення : постійне злущення відмерлого верхнього шару шкіри та сприяє відновленню.

Номер слайду 13

ВАРТО ЗНАТИ що шкіра - відображення стану всього організму. За її станом можна діагностувати здоров’я людини, наявність захворювань.

Номер слайду 14

Неякісне, неправильне харчування ЩО ВПЛИВАЄ НА ЗДОРОВ’Я ШКІРИ?

Номер слайду 15

Бідний на поживні речовини раціон зменшує приплив крові до шкіри, робить її уразливою до інфекцій, порушує структуру шкіри. У людей з підвищеною чутливістю до деяких продуктів харчування їх вживання може спричинити дерматити, алергію – висипання на шкірі.

Номер слайду 16

ЯК ДОПОМОГТИ Вживання різноманітних продуктів, помірність, невелика кількість солодощів.

Номер слайду 17

Поганий сон, стрес ЩО ВПЛИВАЄ НА ЗДОРОВ’Я ШКІРИ?

Номер слайду 18

Недосипання одразу позначається на зовнішньому вигляді шкіри. Вона втрачає свіжість, пружність, стає блідою, під очима з’являються кола, набряки. Коли людина переживає стрес, судини звужуються, погіршується кровообіг, тому шкіра стає сірою, загострюються деякі захворювання.

Номер слайду 19

ЯК ДОПОМОГТИ Тривалість сну підлітка 8 – 9 год. Дотримання гігієни сну.

Номер слайду 20

Кліматичні умови ЩО ВПЛИВАЄ НА ЗДОРОВ’Я ШКІРИ?

Номер слайду 21

Тривале «підсмажування» на пляжі шкідливе для шкіри. Сонячне проміння руйнує структуру шкіри, спричиняє опіки, передчасне старіння, виникнення злоякісних пухлин. Низькі температури і вітер роблять шкіру сухою і надміру чутливою, спричиняють обмороження.

Номер слайду 22

ЯК ДОПОМОГТИ Для захисту від сонця носити капелюх, легкий одяг з натуральних тканин. Відкриті ділянки тіла захищати спеціальними кремами. У сильні морози одягати теплий одяг, рукавички, шарф. Важливо захищати губи, їх слід змащувати гігієнічною помадою.

Номер слайду 23

ЩО ВПЛИВАЄ НА ЗДОРОВ’Я ШКІРИ? Фізичні вправи, спорт

Номер слайду 24

Завдяки фізичним вправам шкіра стає свіжою, здоровою. Потовиділення звільняє шкіру від токсинів. Однак заняття спортом можуть викликати і проблеми. Тісне або завелике взуття може натерти шкіру, спричинити виникнення мозолів. Після занять спортом, якщо не змити з тіла піт та бруд, на шкірі починають розмножуватися мікроби. У душі чи басейні існує ризик інфікування грибком.

Номер слайду 25

ЯК ДОПОМОГТИ Правильно підбирати взуття. У громадських душових та біля басейну не слід ходити босоніж. Після відвідування басейну обов’язково прийняти душ. Мати особисті засоби та предмети гігієни.

Номер слайду 26

ЩО ВПЛИВАЄ НА ЗДОРОВ’Я ШКІРИ? Паління, вживання алкоголю

Номер слайду 27

Курця можна впізнати за нездоровим, сірим кольором обличчя. У них частіше з’являються глибокі й помітні зморшки, до того ж набагато раніше ( на 20 років). Зловживання алкоголем призводить до розширення кровоносних судин, тому згодом колір обличчя стає плямистим, з’являються червоні прожилки. Алкоголь призводить до того, що організм отримує менше поживних речовин і шкіра набуває нездорового жовтуватого відтінку.

Номер слайду 28

ЯК ДОПОМОГТИ Веди здоровий спосіб життя. Шкідливим звичкам скажи : « Ні !»

Номер слайду 29

ПАМ’ЯТАЙТЕ ! Кожний період життя людини гарний. Слідкуйте за собою. Не спішіть спробувати все і одразу!

Номер слайду 30

Все буде добре !

Номер слайду 31

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ: Література: 1. Воронцова Т.В. Основи здоров’я: 7 кл.: Посібник для вчителя. – Алатон, 2007. – 123 с. 2. Воронцова Т.В., Пономаренко В.С. Основи здоров’я: 7 клас.: Підручник для загальноосвітніх навчальних закладів. – К.: Алатон, 2007. – С. 78- 83. 3. Жадан О.М. Основи здоров’я: 7 кл.: Посібник для вчителя. – Х.: Основа, 2015. – С. 100 - 107. Інтернет-ресурси: 1.http://31.131.24.128/data/sb/07/7_klas_osnovi_zdorovja_bojchenko_2015.pdf 2.http://31.131.24.128/data/sb/07/7_klas_osnovi_zdorovja_bekh_2015.pdf 3. http://osvita.ua/school/lessons_summary/healt 4. https://www.youtube.com/watch?v=tB8aqflIRkw 5. http://uchitelska.at.ua/publ/serednja_shkola/osnovi_zdorov_ja_7_klas/44 6. http://uk.wikipedia.org/wiki

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
 1. Юсин Надія Улянівна
  чудова розробка, дякую
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
ppt
До підручника
Основи здоров`я 7 клас (Бех І. Д., Воронцова Т. В., Пономаренко В. С., Страшко С. В.)
Додано
29 жовтня 2019
Переглядів
3889
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку