Вправа «Асоціативний ряд на слово «здоров’я» Мета : засвоїти поняття « здоров’я», розширити його зміст. Хід вправи. Записуємо слово «здоров’я» і пропонуємо учасникам назвати характеристики, з якими асоціюється це слово, а слова починаються з букв вертикального ряду. З – зібраність, зваженість. Д – доброзичливість, добропорядність. О – оптимізм, обов’язок. Р -- розважливість, розум. О – обережність. В - відповідальність Я – якість, ясність.
Уявіть собі … що вчені розробили із спеціального матеріалу тканину – тонку, міцну, але при цьому еластичну, пористу і в той же час водонепроникну. Уявіть також, що ця тканина може зігрівати, у разі потреби і охолоджувати. Вона розпізнає температуру і «відчуває» дотики, забезпечує ефективний захист у навколишньому середовищі, при цьому сама себе змащує і ремонтує! Такий винахід був би дивом технологій, чи не так? Все це і багато чого іншого може робити наша шкіра.
ФУНКЦІЇ ШКІРИ Захисна: вона є оболонкою, що відмежовує майже весь організм людини від зовнішнього середовища; захищає внутрішні органи від механічних ушкоджень, від проникнення різних речовин і мікроорганізмів,від шкідливої дії ультрафіолетового випромінювання. Видільна: із секретом потових залоз шкіри виділяється вода і певні продукти метаболізму.
Завдяки фізичним вправам шкіра стає свіжою, здоровою. Потовиділення звільняє шкіру від токсинів. Однак заняття спортом можуть викликати і проблеми. Тісне або завелике взуття може натерти шкіру, спричинити виникнення мозолів. Після занять спортом, якщо не змити з тіла піт та бруд, на шкірі починають розмножуватися мікроби. У душі чи басейні існує ризик інфікування грибком.
Курця можна впізнати за нездоровим, сірим кольором обличчя. У них частіше з’являються глибокі й помітні зморшки, до того ж набагато раніше ( на 20 років). Зловживання алкоголем призводить до розширення кровоносних судин, тому згодом колір обличчя стає плямистим, з’являються червоні прожилки. Алкоголь призводить до того, що організм отримує менше поживних речовин і шкіра набуває нездорового жовтуватого відтінку.
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ: Література: 1. Воронцова Т.В. Основи здоров’я: 7 кл.: Посібник для вчителя. – Алатон, 2007. – 123 с. 2. Воронцова Т.В., Пономаренко В.С. Основи здоров’я: 7 клас.: Підручник для загальноосвітніх навчальних закладів. – К.: Алатон, 2007. – С. 78- 83. 3. Жадан О.М. Основи здоров’я: 7 кл.: Посібник для вчителя. – Х.: Основа, 2015. – С. 100 - 107. Інтернет-ресурси: 1.http://31.131.24.128/data/sb/07/7_klas_osnovi_zdorovja_bojchenko_2015.pdf 2.http://31.131.24.128/data/sb/07/7_klas_osnovi_zdorovja_bekh_2015.pdf 3. http://osvita.ua/school/lessons_summary/healt 4. https://www.youtube.com/watch?v=tB8aqflIRkw 5. http://uchitelska.at.ua/publ/serednja_shkola/osnovi_zdorov_ja_7_klas/44 6. http://uk.wikipedia.org/wiki