Ніжна шкіра немовлят чутлива до подразнень (засоби по догляду: присипки, дитяче мило). Коли дитина підростає, шкіра стає менш чутливою, однак дитина стає більш рухлива, часто падає. На шкірі виникають подряпини, в яких може виникнути запалення ( засоби по догляду: мило, йод, зеленка). Проблеми зі шкірою у дорослих людей: передчасне старіння, пігментні плями.
У чому ж полягають косметичні проблеми підлітків? Найбільше в цьому віці підлітків хвилюють надмірна пітливість і поява вугрів. Кожен підліток помічає, що став частіше пітніти. Таке потовиділення пов'язане з посиленням функції потових залоз у період статевого дозрівання. Якщо регулярно не митися, то неприємний запах буде відчутний і на відстані. Слід пам'ятати про це! Отже, перша проблема вирішується доволі просто — частіше митися.
Друга проблема складніша — це чорні цяточки на обличчі, які іноді обертаються на прищі. У підлітковому віці на шкіру впливають гормональні зміни, піт, інфекції та атмосферні забруднення. При закупорюванні сальних залоз і волосяних фолікулів на шкірі утворюються вугрі (наукова назва – акне). Існує декілька видів вугрів. Найпоширеніші – комедони, пустули, кісти.
НА ЗАМІТКУ … Для того щоб уникнути неприємностей з вуграми, слід дотримуватися таких правил: - головна зброя проти вугрів - гігієна ( ретельно мити обличчя двічі на день протирати його спеціальними косметичними засобами, які відповідають твоєму типу шкіри й віку; - ніколи не чіпати запалених вугрів і не видавлювати їх власноруч, тим паче брудними руками; - якщо вугрів багато або їхня кількість збільшується, слід звернутися до лікаря-дерматолога й суворо дотримуватися його рекомендацій.
Види косметичних засобів Гігієнічні: мило, шампунь, лосьйон для обличчя, дезодорант. Лікувальні: Засоби для проблемних ділянок шкіри. Профілактичні: зубна паста, ополіскувач, крем для рук. Захисні: крем для захисту від УФ- випромінювання. Декоративні: пудра, туш, помада. Неправильно підібрані косметичні засоби можуть нашкодити!
ПАМ’ЯТАЙТЕ ! Німецький поет Г. Гейне говорив: «Єдина краса, яку я знаю, - це здоров’я». Повноцінний сон, достатня кількість води, овочів і фруктів у щоденному раціоні, позитивні емоції, здоровий спосіб життя збережуть і покращать не тільки стан вашої шкіри, а загальне самопочуття. Будьте здорові!
1. Функція теплообміну між організмом та зовнішнім середовищем. (Терморегуляція) 2. Хвороблива реакція шкіри на певні речовини. (Алергія) 3. Щоденна водна процедура. (Умивання) 4. Лікар, який займається хворобами шкіри. (Дерматолог) 5. Засіб догляду за волоссям. (Шампунь) 6. Шкідлива речовина, що негативно впливає на стан шкіри. (Нікотин) 7. Результат перебування шкіри на сонці. (Засмага) 8. Біологічно активні речовини, що виробляються залозами внутрішньої секреції. (Гормони)
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ: Література: 1. Воронцова Т.В. Основи здоров’я: 7 кл.: Посібник для вчителя. – Алатон, 2007. – 125 с. 2. Воронцова Т.В., Пономаренко В.С. Основи здоров’я: 7 клас.: Підручник для загальноосвітніх навчальних закладів. – К.: Алатон, 2007. – С. 84- 87. 3. Жадан О.М. Основи здоров’я: 7 кл.: Посібник для вчителя. – Х.: Основа, 2015. – С. 108 - 119. Інтернет-ресурси: 1.http://31.131.24.128/data/sb/07/7_klas_osnovi_zdorovja_bojchenko_2015.pdf 2.http://31.131.24.128/data/sb/07/7_klas_osnovi_zdorovja_bekh_2015.pdf 3. http://osvita.ua/school/lessons_summary/healt 4. https://www.youtube.com/watch?v=tB8aqflIRkw 5. http://uchitelska.at.ua/publ/serednja_shkola/osnovi_zdorov_ja_7_klas/44 6. http://uk.wikipedia.org/wiki