Природа Китаю дуже різноманітна. Безводні пустелі на півночі й у центрі країни змінюються пишними вологими лісами на південному сході. Рельєф переважає гірський лише 1/3 – на рівнини, а 2/3 це пустелі та гори. Клімат на просторах величезної країни різний. На півночі й заході він – різко континентальний сухий. Там розміщені пустелі. На сході – клімат мусонний, де двічі на рік узбережжя атакують тайфуни. Характерні під час літніх дощів повені. Найбільші річки Китаю Хуанхе, Янцзи, Амур, Чжуцзян, бере початок Іртиш, Меконг. Є багато мальовничих озер: Кукунор, Лобнор, Баграшкьоль.
Останнім часом Китай демонструє фантастичні успіхи в розвитку господарства. Нині – це одна з провідних космічних держав світу. Виробляє електроенергію, залізо, сталь і кольорові метали: олово, вольфрам алюміній, мідь тощо. Розвинуте машинобудування, електротехнічна, хімічна, легка, фарфоро-фаянсова та харчова галузі. Розвинуте рибальство і марикультура (вирощування морських водоростей, молюсків, креветок тощо. Розвинені всі види транспорту.
Китай постачає в Україну машини, устаткування, електротехнічні вироби, електроніку, метали та вироби з них, пластмаси, каучук, тканини, одяг, взуття, парасольки, чай та інші товари. У нас Китай купує залізні, титанові, цирконієві руди, газові турбіни, масло, олію, мінеральні добрива тощо.
Природні умови країни не зовсім сприятливі для життя й господарської діяльності людей. Гори займають 3/4 площі Японії, які утворилися на стику двох літосферних плит, багато діючих вулканів і землетрусів. Найвищий згаслий вулкан Фудзіяма – 3776 м. Рівнини тягнуться вузькими смугами лише вздовж узбережжя. В Японії панує морський клімат. На півночі, у помірному поясі, зима холодна, з частими снігопадами і хуртовинами, на півдні, у субтропічному поясі, - м’яка. Літо спекотне й дощове. Східне узбережжя атакується тайфунами, які приносять великі збитки господарству. Великих річок нема, але є невеликі річки, бурхливі, які мають енергетичне значення. Майже вся Японія вкрита лісами, які видозмінені.
Японія не забезпечена корисними копалинами, але промисловість має високий технічний рівень виробництва завдяки автоматизації, комп’юризації, а також використанню робототехніки. Електричну енергію виробляють на АЕС, на привізній сировині працює чорна і кольорова металургія. Розвинені машинобудування (виробляють автомобілі, літаки, судна, потяги, роботи, аудіо- та відеотехніка), хімічна, легка, паперова, меблева, харчова промисловість тощо.
Японія має зв’язки з багатьма країнами світу, в тому числі і з Україною. Японія постачає в Україну автомобілі та інші транспортні засоби, двигуни і інші деталі до автомобілів, шини й покришки, трансформатори тощо. З України ввозить залізну та марганцеві руди, метали, продукцію харчової промисловості, зерно, кукурудзу тощо.