Презентація "Кримська (Східна) війна 1853-1856 рр. Реформи 60-70 рр. ХІХ ст."

Про матеріал
Презентація є візуалізованим конспектом уроку, насиченим ілюстративними, фото- та відеоматеріалами з теми
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Урок №17

Номер слайду 2

Актуалізація опорних знань. Чи була Україна в першій половині ХІХ ст. суб’єктом міжнародних відносин?Як позначилася на Україні російсько-турецька війна 1828-1829 рр.?Чи задовольнили, на вашу думку, Російські імперію наслідки цієї війни?

Номер слайду 3

Кримська (Східна) війна 1853-1856 рр. Реформи 60-70 рр. ХІХ ст. Урок № 17

Номер слайду 4

Мета розвивати в учнів ключові та предметні компетентності, визначити зміст українського питання в контексті європейської міжнародної політики в другій половині XIX ст.; проаналізувати причини, перебіг і результат Кримської (Східної) війни 1853–1856 рр., з'ясувати її вплив на становище в Наддніпрянській Україні.характеризувати особливості проведення «великих реформ» 1860–1870-х років в Україні; визначати причини й наслідки селянської реформи 1861 р.

Номер слайду 5

Проблемне запитання. Чи згодні ви із твердженням, що реформи 60-70-х рр. мали половинчастий характер?

Номер слайду 6

Українське питання. Українське питання (англ. The Ukrainian Question, нім. Die ukrainische Frage, рос. Украинский вопрос) — термін, яким у наукових працях позначають тему здобуття Україною незалежності від країн, які в певний період окупували та контролювали її територію

Номер слайду 7

Номер слайду 8

Зі статті німецького філософа Гартмана в  німецькому журналі «Гегенварт»Немає ані географічних, ані етнографічних підстав для об’єднання двох світів — російського та українсько-білоруського в  єдиний державний організм. Росіяни заселяють межиріччя Волги і Дону, тому для Росії є  життєво важливим питання володіти цими річками на цілому їх бігу, але для Росії зовсім не є необхідним володіти Придніпров’ям — територією розселення українського та білоруського народів. Російська національна держава як за своїм національним характером, так і  за географічними умовами повернута на південний схід, а  не на захід… Обидві частини можуть обійтися одна без другої як за географічним, так і за торговельно-політичним розташуванням…Варто було б  також створити Київське королівство в межиріччі Дніпра й Пруту. така Наддніпрянська держава з 18-мільйонним населенням мала б усі необхідні передумови для самостійного політичного існування. Нова держава мала також отримати від Австрії гарантії недоторканності та увійти з  нею до оборонного союзу. Відокремлення від Росії територій із 34 мільйонами населення остаточно покладе край її експансії на Захід…

Номер слайду 9

Кримська (Східна) війна 1853-1856 рр. Російська імперія. VSОсманська імперія. Британська імперія. Французька імперія. Сардинське королівство. Пруссія (політично)Австрійська імперія (політично)

Номер слайду 10

Причини війни. Прагнення російського царату посилити вплив на Балканах. Контролювати протоки Босфор і Дарданелли та перетворити Чорне море на «озеро» Російської імперіїПісля низки воєн 1826—1828 років, російський торговий капітал заволодів османськими та перським ринками і почав просуватися до Середньої Азії, Емірату Афганістан у напрямку Індії. Це викликало спротив Великої Британії та Франції.

Номер слайду 11

Привід (Casus Belli)Турецький султан передав право католикам опікуватись християнськими святинями у Палестинізахоплення російськими військами Молдовського князівства та Волощини (Валахії) нібито для захисту православного населення 1853 р. (Справжня причина - заволодіти торгівлею збіжжям дунайських країн)

Номер слайду 12

Номер слайду 13

Номер слайду 14

???Чи «нєпріступний»?Чи «гордость»?І чи «РУССКІХ моряков»?

Номер слайду 15

Герої оборони Севастополя (зліва-праворуч): пластуни Сидір Білобров, Дмитро Горленко, командир 2-го батальйону підполковник Венедикт Головинський, хорунжий Даниленко, пластуни Макар Шульга, Андрій Гиденко, урядник Іван Дем’яненко, пластун Лука Грещев

Номер слайду 16

Матроси-ветерани, захисники Севастополя (російською мовою): 1. Реков А. В., 2. Суббота К. Т., 3. Реков М. А., 4. Сарана Т. К., 5. Бульба М., 6. Кривой И. К., 7. Гринько С. Е., 8. Дядик Г. И., 9. Щербаковский И. Т., 10. Руденко П. П., 11. Евтушенко С. Ф., 12. Стукаль М. И., 13. Барабаш А. М., 14. Занудько В. И., 15. Павлюк С. С., 16. Свистун Е. В., 17. Терновский П. М., 18. Фершаль Г. Д., 19. Бороденко Г. М., 20. Черный С. С., 21. Клещ Г. А., 22. Лоик Е. М., 23. Клещ М. А., 24. Константинов А. А., 25. Усатый Ф. И., 26. Дорошенко П. А., 27. Гринько И., 28. Дудниченко П. А., 29. Чуприно С. Е., 30. Смоленский М. Д., 31. Лоик М. М., 32. Калина И. А., 33. Хилобоченко Ф. С., 34. Настобурка Г. Т., 35. Горобец Т. Ф., 36. Череп К. И., 37. Резник Г. М., 38. Смоленский С. Д., 39. Стояненко С. Д., 40. Одношевный Н. И., 41. Топаль Г. Л.

Номер слайду 17

Герої оборони Севастополя 1854–1855 рр.: Афанасій Єлісєєв, Аксеній Рибаков, Петро Кішка, Іван Димченко, Федір Заїка. Літографія Георга-Вільгельма Тімма

Номер слайду 18

На боці союзних сил діяли військові підрозділи, сформовані із залишків задунайських козаків. У жовтні 1853 року Михайло Чайковський домігся створення регулярних козацьких підрозділів в османському війську.

Номер слайду 19

23 січня 1854 року козаки склали присягу. З Константинополя привезли козакам знамена Запорозької Січі, а Садик-Паша (ім'я Михайла Чайковського в Османській імперії) отримав від султана титул «міріан-паша» (кошовий отаман). У лютому військо Садик-Паші ввійшло в Бухарест, а сам він став губернатором Румунії. На початок березня його війська зайняли позиції на річці Прут, готуючись до боїв із росіянами. Та уряд Австрійської імперії почав тиснути на султана, вимагаючи відвести загони. Султан погодився, висловив подяку Чайковському і навіть надав йому титул «Око, вухо і правиця престолу».

Номер слайду 20

Селянські рухи, спричинені Кримською війною1855 р. Київська козаччина1856 р. похід у Таврію за волею

Номер слайду 21

1856 р. Паризький мирний договір. Гирло Дунаю та частину південної Бессарабії поверталося Османській імперіїРосія позбавлялася права утримувати військово-морський флот і фортеці на Чорному морі.

Номер слайду 22

Значення Кримської війни. Наочно показала економічну й військово-технічну відсталість Російської імперії від країн Європи. Продемонструвала кризу самодержавно-кріпосницького устрою Російської імперії

Номер слайду 23

Номер слайду 24

Номер слайду 25

Реформи 60-70 рр. Селянська Військова Фінансова. Освітня. Судова та цензури. Міського самоврядування та земська

Номер слайду 26

Охарактеризуйте їх за схемою: Дата (період) впровадження. Суть. Наслідки

Номер слайду 27

Як ви розумієте ці карикатури на селянську реформу 1861 р.?

Номер слайду 28

Домашнє завдання. Опрацювати §§ 12-13 За допомогою сторонніх ресурсів підготуйте повідомлення про діяльність земств у Брацлавському повітіПодільській губерніїПоміркуйте, як би розвивалися події, якби Російська імперія виграла Кримську війну?

pptx
До підручника
Історія України 9 клас (Гісем О.В., Мартинюк О.О.)
Додано
5 листопада
Переглядів
1594
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку