Тести від «На Урок»: Організація дистанційної роботи під час карантину

Презентація "Культура Високого Відродження."

Про матеріал
Дана презентація призначена для проведення мультимедійного уроку з всесвітньої історії у 8 класі. В ній міститься інформація про митців Високого Відродження Італії і Німеччини. Кількість слайдів - 30.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

МИСТЕЦТВО ВИСОКОГО ВІДРОДЖЕННЯ урок-екскурсія

Номер слайду 2

Мета уроку Ознайомитися з розвитком образотворчого мистецтва, архітектури в Західній Європі в ХVІ-XVII ст. Дати уявлення про творчість італійських художників цієї епохи. З’ясувати, які принципи культури Відродження втілилися у творчості західноєвропейських митців.

Номер слайду 3

Принципи культури Відродження Гуманізм-повага до людини, віра в її сили та здібності. Реалізм-бачення світу таким, який він є. Інтерес до античності. Критика католицької церкви.

Номер слайду 4

Леонардо да Вінчі Видатний італійський вчений, ерудит, художник, архітектор, анатоміст, винахідник і інженер, одна з найвизначніших постатей італійського Відродження.

Номер слайду 5

Перші кроки Леонардо Приблизно з 15 років навчався у майстерні Вероккіо. Майстерня Вероккіо містилася в інтелектуальному центрі тодішньої Італії, місті Флоренції, що дозволило Леонардо навчитися гуманітарним наукам, а також набути деяких технічних навичок.

Номер слайду 6

Загадкова особистість Сучасникам Леонардо в першу чергу відомий як художник. Крім того, не виключено, що Леонардо Да Вінчі міг бути і скульптором. Проте сам в різні періоди свого життя вважав себе інженером або ученим. Він віддавав образотворчому мистецтву не дуже багато часу і працював поволі. Тому художня спадщина Леонардо кількісно не велика, а низка його робіт втрачена або сильно пошкоджена. Проте його внесок в світову художню культуру є важливим.

Номер слайду 7

Шедеври Леонардо да Вінчі

Номер слайду 8

Наука і техніка Важливим джерелом для вивчення поглядів Леонардо да Вінчі є його записні книжки і рукописи (близько 7 тисяч аркушів), написані розмовною італійською мовою.

Номер слайду 9

Наукові винаходи

Номер слайду 10

«Хто знає все, той може все»

Номер слайду 11

Пропорції ідеальної людини Пропорції людського (чоловічого) тіла, строрені Леонардо по записам у трактатах античного римського архітектора Вітрувія. Зображення іноді називають Вітрувіанською людиною.

Номер слайду 12

Цікаві факти Леонардо першим пояснив, чому небо синє. У книзі «Про живопис» він писав: «Синь неба досягається за допомогою шару освітлених частинок повітря, яка розташована між Землею та чорнотою, яка знаходиться зверху». Вважається, що Леонардо був вегетеріанцем. Часто повторював: «Якщо людина так прагне свободи, то чому вона тримає тварин у клітках».

Номер слайду 13

Захоплення митця В числі захоплень Леонардо були навіть кулінарія та мистецтво серверування. В Мілані на протязі 13-ти років він був розпорядником свят. Він винайшов декілька кулінарних винаходів, які полегшують працю повара. Оригінальним блюдом «від Леонардо» - тонко нарізане тушковане м’ясо, з покладеними зверху овочами, -користувалось великим попитом та популярністю.

Номер слайду 14

Мікеланджело Буонаротті Італійський скульптор, живописець, архітектор, поет, мислитель. Один з величних майстрів епохи Ренесансу.

Номер слайду 15

Геній Мікеланджело Він залишив слід не тільки в мистецтві Ренесансу, але й на всю подальшу світову культуру. Діяльність його пов’язана з двома італійськими містами – Флоренцією та Римом. Він був перш за все скульптором. У Флоренції Мікеланджело створив безсмертний зразок Високого Відродження - статую «Давид» (1501—1504). Статуя 5, 5 м заввишки з мармуру.

Номер слайду 16

Шедеври митця У Римі створено скульптурну композицію «П’єта» («Оплакування Христа»)(1498-1499) -одне з перших зображень у скульптурі мертвої людини. Однак найбільш грандіозні замисли він реалізував як художник, тому що саме у живопису він виступив новатором кольору та форми.

Номер слайду 17

Картинна галерея

Номер слайду 18

Архітектурна спадщина

Номер слайду 19

Рафаель Санті Італійський живописець, графік і архітектор епохи Відродження. Втілив у своїх творах гуманістичні ідеали Високого Відродження.

Номер слайду 20

Образи Рафаеля В 1504 році художник приїхав до Флоренції — центру тогочасного Відродження у мистецтві (з містом пов'язана творчість да Вінчі, Мікеланджело, Філліппо Брунеллескі та інших).

Номер слайду 21

Шедеври Рафаеля Санті Твори Рафаеля зображають переважно Мадонн, яких художник малював поетично і водночас просто за своєю композицією. Ні до, ні після Рафаеля жоден художник не спромігся створити стільки довершених і при цьому різноманітих картин із зображенням Мадонни з немовлям. Діва Марія на його картинах то зовсім юна і ніжна, то зображена у вигляді простої напрацьованої та стомленої селянки. Мадонна чи надійно тримає немовля Ісуса у руках чи бавиться з ним на тлі різноманітих пейзажів.

Номер слайду 22

Номер слайду 23

Античні персонажі

Номер слайду 24

Джорджоне Зберіглося мало документів з відомостями про творчу діяльність Джорджоне. Мистецтво Джорджоне збагатило венеціанський живопис новим розумінням кольору, розумінням проблем композиції, а також розширено коло сюжетів. Сучасники писали про нього як про найвидатнішого італійського художника. На жаль немає жодної підписаної картини художника.

Номер слайду 25

Видатні картини художника

Номер слайду 26

Образи художника

Номер слайду 27

Альбрехт Дюрер Німецький живописець та графік, визнаний великим майстром західноєвропейського мистетцтва Ренесансу.

Номер слайду 28

Гравюри Дюрер був талановитим і як живописець, і як гравер. Спадок Дюрера- нараховує більш ніж 900 листів. Малювання було частиною життя майстра. Він володів відомими графічними техніками – від срібного шрифта до вугля та акварелі.

Номер слайду 29

Галерея

Номер слайду 30

Портрети в житті Дюрера Важливе місце займає портрет. Ще в ранньому віці Дюррер блискуче передає характер, внутрішню енергію

ppt
До підручника
Всесвітня історія 8 клас (Сорочинська Н.М., Мартинюк О.О., Гісем О.О.)
Додано
28 листопада 2019
Переглядів
273
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку