Презентація "Квадратична функція та її властивості"

Про матеріал
- Систематизувати та узагальнити знання учнів з теми "Квадратична функція", вдосконалити навички побудови графіків квадратичної функції за допомогою паралельного перенесення та за схемою, вміти застосовувати властивості квадратичної функції при розв'язанні квадратних нерівностей; - розвивати графічні навички, здатність до самостійного мислення, пам'ять, увагу, вміння пояснювати свої дії; - виховувати працьовитість, зосередженість, вміння співпрацювати, бажання мати якісні, глибокі знання
Зміст слайдів
Номер слайду 1

УРОК АЛГЕБРИ«Квадратична функція та її властивості» 9 клас. Підготувала:учитель математики. Шосткинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4 Сумської областіВалентина Аврамкіна

Номер слайду 2

Мета уроку: Навчальна: систематизувати та узагальнити знання учнів з даної теми, вдосконалити навички побудови графіків квадратичної функції за допомогою паралельного перенесення та за схемою; вміти застосовувати властивості квадратичної функції під час розв’язування нерівностей. Розвивальна: розвивати графічні навички, здатність до самостійного мислення, пам’ять, увагу, вміння пояснювати свої дії. Виховна: виховувати працьовитість, зосередженість, вміння співпрацювати, прищеплювати бажання мати якісні, глибокі знання.

Номер слайду 3

Тип уроку: узагальнення й систематизація знань, умінь і навичок. Обладнання: мультимедійне обладнання, картки із завданнями, комп’ютерні тести, дидактичні матеріали, картки самооцінки. Форми роботи: індивідуальна, колективна, усна, залік з теорії, тестова перевірка знань, самостійна робота. Хід урокуІ. Організаційний етап Привітання. Перевірка готовності учнів до уроку.ІІ. Перевірка домашнього завдання. Вправа «Знайди помилку товариша». Учні обмінюються зошитами і перевіряюють виконання домашніх вправ сусідом по парті за розв’язаннями на слайді. Учні оцінюють одне одного: правильно виконане завдання - 3 бали;1-2 помилки - 2 бали;3 помилки – 1 бал;більше помилок – 0 балів.

Номер слайду 4

Номер слайду 5

Номер слайду 6

ІІІ. Мотивація навчальної діяльностіПовідомлення теми, мети, завдань уроку. Учитель: Недарма алгебру називають теорією розв’язування рівнянь і вивчення властивостей функцій. Тож на даному уроці ми вдосконалюватимемо вміння застосовувати властивості квадратичної функції до розв’язування різного роду завдань. Для успішного розв’язування вправ на уроці ви повинні вміти:

Номер слайду 7

ІV. Відтворення і корегування опорних знань, навичок і вмінь. Учням пропонується 3 види роботи: Для виконання цих завдань учні об’єднуються у три групи

Номер слайду 8

І група. Хвилинка ерудита. Запитання для фронтального опитування учні вибирають самостійно (кількість питань, заздалегідь заготовлених вчителем у формі пелюстків ромашки, відповідають кількості учнів у класі). Правильна відповідь оцінюється 1 балом.

Номер слайду 9

ІІ група. Виконання тестових завдань. Завдання для тестового контролю знань висвітлюємо на мультимедійній дошці. Тестові завдання учні виконують парами. За правильно виконані всі 5 завдань пара отримує 3 бали; за 3-4 правильних - 2 бали; за 2 правильних -1 бал; за 1 правильне - 0 балів.

Номер слайду 10

Номер слайду 11

Номер слайду 12

ІІІ група. Письмове виконання вправ. Учні по варіантах виконують завдання на підготовлених картках

Номер слайду 13

- Правильно виконане завдання оцінюється 2 балами. - Вчитель повідомляє правильну відповідь.- Учні виставляють бали в картку самооцінки. Групи змінюють вид роботи за схемою:

Номер слайду 14

Номер слайду 15

Номер слайду 16

Номер слайду 17

Номер слайду 18

V. Застосування узагальнених знань, умінь і навичок1. На дошці записані нерівності, які учні розв’язують усно з послідуючим поясненням:

Номер слайду 19

Спочатку учням пропонується висунути ідею щодо розв’язування кожної нерівності, далі обговорюємо її. Потім демонструємо слайд з розв’язанням окремих нерівностей, звертаємо увагу учнів на «контрольні» методи розв’язування.

Номер слайду 20

Учень з поясненням біля дошки розв’язує нерівність:𝑥+22∙(3𝑥−4)∙(𝑥−5)≤0 

Номер слайду 21

VI. Контроль і самоконтроль знань, умінь і навичок. Учні працюють за картками

Номер слайду 22

Результати роботи учні перевіряють за розв’язками на слайді та оцінюють її: 6 балів за всю правильно виконану роботу; за 3 виконані завдання – 5 балів; за 2 завдання – 4 бали; за 1 завдання – 2 бали.

Номер слайду 23

VII. Підсумки уроку, рефлексія. Учитель: на уроці ви добре попрацювали, продемонстрували свої знання, активність, вміння працювати в парах, групах, самостійно, вміння оцінювати свої занння і товаришів, добре мислити. Тепер давайте оцінемо вашу роботу на уроці. Учні підраховують бали в картці самооцінки.

Номер слайду 24

Вчитель звертається до учнів із запитаннями:

Номер слайду 25

Номер слайду 26

VIII. Домашнє завдання Домашнє завдання пропонується виконати у формі різнорівневої диференціації, із комплексного зошита для контролю знань: І I група (середній рівень); завдання 1 – 6;ІІ група (достатній рівень); завдання 4 – 7;ІІІ група (високий рівень) завдання 5 – 8. Творче завдання: групам ІІ і ІІІ скласти кросворд із вивченої теми.

Номер слайду 27

Дякую за урок!Ви молодці!

pptx
Пов’язані теми
Алгебра, 9 клас, Презентації
До підручника
Алгебра 9 клас (Мерзляк А. Г., Полонський В. Б., Якір М. С)
До уроку
11. Квадратична функція, її графік і властивості
Додано
5 січня
Переглядів
18
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку