Метод проектів. Найкраще педагогіка партнерства розвивається завдяки методу проектів, який є найдієвішим підходом для розвитку наскрізних умінь, дозволяє залучити не тільки учнів і вчителів, а й батьків, об'єднати всю школу і поступово створити креативну спільноту, яка може мати вплив на життя школи, села, громади, адже ми виховуємо відповідальних, небайдужих громадян.
Мета проекту Вчити учнів усно та письмово виражати й доводити власну думку, критично й системно мислити, логічно обгрунтовувати свою позицію,співпрацювати з іншими людьми. Виховувати повагу до чужої думки, взаємопідтримку, толерантність, любов до рідної природи. Розвиток у дітей творчості, ініціативності, вміння керувати своїми емоціями, оцінювати ризики та приймати рішення.
Завдання проекту. Вивчити різноманітність багаторічних квітів. Підібрати квіткові рослини для клумб. Ознайомити дітей з прекрасним світом квітів. Виховувати бажання працювати на землі. Розвивати екологічне мислення і творчу уяву пошуково-дослідницької діяльності. Вчити помічати красу рідної природи.
ІІ етап Практично - виконавчий1. Батьківські збори.1 березня в нашій школі відбулися батьківські збори, на яких вся увага акцентувалась на педагогіці партнерства. Про це говорила у виступі директор школи Гошина Н. А., наголосивши, що для того, щоб зі школи вийшов компетентний випускник, потрібна співпраця вчителів, батьків та учнів.
«Фінансисти»Складання кошторису - це один із важливих етапів роботи над проектом "Квіти - окраса життя", так як треба визначитися з тим, на що саме необхідно зібрати кошти і скільки. Цим займалися «фінансити». Діти разом із Білім С. Г., головою батьківського комітету, мамою учня 9 класу, яка має досвід у цій справі склали кошторис для проекту, а також вирішили організувати майстер – класи, на яких зібрати кошти для придбання троянд.
Так приємно було дивитися на дитячу метушню. Діти відчували себе справжніми господарями, відповідальними за реалізацію проекту. Ми прислухалися до їхніх пропозицій, дали їм змогу проявляти ініціативу, самостійно приймати рішення. Нам залишилося посадити троянди, але вже зараз ми з гордістю можемо сказати : «Наші діти - найкращі! Вони люблять свою школу, село, а найголовніше - вміють творити і цінувати красу!»
Чому проведення таких проектів важливо?Допомагають зрозуміти дітям справді ціннісні речі :- моя хата не скраю;- я можу впливати на своє життя та оточення;- зміни починаються з мене;Спільна робота навчає цінувати сильні сторони оточуючих, слухати й чути, бути творчим, не боятися бути генератором ідей. Цього нас і вчить НУШ.
Зараз ми запрошуємо вас на наступне завдання ІІ етапу нашого проекту – збір коштів. Нас чекає «Ярмарок творчості». За бажанням ви зможете взяти участь у таких майстер – класах: 1. Петриківський розпис (розписування кухонних дощечок).2. «Краса своїми руками» (виготовлення натурального мила ручної роботи ).3. «Тюльпани – квіти любові та щастя» (виготовлення тюльпанів з гофрованого паперу).4. Вироби з тіста. «Весняний жайворонок».5. «Спомин про зиму» (виготовлення інтер’єрної ляльки)