Презентація "Легка атлетика - КОРОЛЕВА СПОРТУ" можна використовувати для уроків на теми розвиток легкої атлетики, дисциплін та як олімпійського виду спорту.
z. Легка атлетика -КОРОЛЕВА СПОРТУРОБОТАВЧИТЕЛЯ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИРОЗДОЛЬНЕНСЬКОГО ЗЗСОБАЛАНОВИЧ П. С.
Номер слайду 2
Легка атлетика — олімпійський вид спорту, який об'єднує спортивні дисципліни, що включають змагання з бігу, стрибків, метань та спортивної ходьби. Найбільш розповсюдженими видами легкої атлетики є бігові та технічні дисципліни на стадіоні, біг по шосе, крос та спортивна ходьба.
Розвиток - Легка атлетика належить до найпопулярніших видів спорту, бо не вимагає дорогих умов для занять. Цим зумовлена її висока поширеність, в тому числі і в економічно слаборозвинених країнах Азії, Африки та Латинської Америки. За всю історію чемпіонатів світу з 1983 по 2007 рік медалі на них завойовували спортсмени 83 країн. - Найрозвиненіша легка атлетика, як вид спорту в таких країнах як США, Росія, Німеччина, Велика Британія, Кенія, Ефіопія. - Найбільшу кількість золотих медалей на останньому чемпіонаті світу на відкритих стадіонах (2017 рік) завойовано спортсменами США. Кубок світу 2006 року в жіночій програмі виграли спортсменки Росії.
Номер слайду 5
Організації Головним органом управління справами легкої атлетики є Міжнародна асоціація легкоатлетичних федерацій IAAF, заснована в 1912 році після стокгольмської Олімпіади. IAAF встановлює правила проведення змагань і наглядає за їх дотриманням, офіційно засвідчує світові рекорди та забезпечує організацію міжнародних змагань. IAAF налічує 212 національних федерації, тобто включає в себе усі країни світу і навіть деякі території, які ще не отримали офіційної незалежності. Міжнародна асоціація легкоатлетичних федерацій має шість континентальних підрозділів. Європейська асоціація легкої атлетики заснована в 1970 році. В Україні розвитком легкої атлетики займається Федерація легкої атлетики України.
Номер слайду 6
Найбільші регіональні організації:Європейська легкоатлетична асоціація — Європейська асоціація легкої атлетики під егідою якої проводяться Чемпіонати Європи (відкритий і закритий). Легкоатлетична асоціація Північної і Центральної Америки та країн Карибського басейну. USA Track and Field — Асоціація легкої атлетики США. Всеросійська федерація легкої атлетики. Головні старти, що проводяться під егідою IAAF, — змагання з легкої атлетики в програмі Олімпійських ігор, а також чемпіонати світу на відкритих стадіонах і в закритих приміщеннях.
Номер слайду 7
Основні змагання. Міжнародні змагання з легкої атлетики організовані за чотирирічними циклами. Головні турніри – Олімпійські ігри та чемпіонати світу з легкої атлетики, що відбуваються що чотири роки. У цих великих змаганнях можуть брати участь у кожному з видів тільки по три спортсмени від країни.
Номер слайду 8
Існує ще дуже багато різноманітних змагань з Л/А: Літні Олімпійські ігри Чемпіонат світу на відкритих стадіонах Чемпіонат світу в приміщенні Чемпіонат Європи на відкритих стадіонах Чемпіонат Європи в приміщенні Кубок світу на відкритих стадіонах (командні змагання) Гран-Прі - Золота ліга Діамантова ліга
Номер слайду 9
Спортсмени Найбільшу кількість золотих медалей в історії Олімпійських ігор виграли Карл Льюїс(США) та Пааво Нурмі (Фінляндія) 9 золотих медалей
Номер слайду 10
Легка атлетика України Легка атлетика України має тривалу і славну історію. Такі легендарні атлети, як Сергій Бубка, Інеса Кравець, Володимир Голубничий, Валерій Борзов, не тільки добре відомі і популярні, але і є кумирами для наслідування у всьому світі. Сучасній українській легкій атлетиці є ким пишатися: Наталія Добринськая, Олександр П’ятниця, Ольга Саладуха. Всі ці легкоатлети, тільки за останні чотири роки, неодноразово піднімалися на вищі ступені п'єдесталів Олімпійських Ігор, Чемпіонатів Світу і Європи, етапів «Золотої Ліги» і Гран-прі.
Номер слайду 11
Популярність легкої атлетики в Україні Згідно з результатами офіційної статистики за 2011 рік в спортивних школах і секціях легкої атлетики України регулярно займалося 82 000 хлопців і дівчат у віці від 10-18 років. У наший країні щорічно в масових марафонах, пробігах, кросах і естафетах бере участь близько 350 тис. любителів легкої атлетики і здорового способу життя. Щорічний календар легкоатлетичних змагань України включає більше 530 змагань.