25 лютого о 18:00Вебінар: Онлайн-дошка – допоміжний інструмент у роботі педагога

Презентація. "Лірики. Теорема Піфагора"

Про матеріал
Поглибити та систематизувати знання учнів про теорему Піфагора; -формувати обчислювальні навички учнів, розвивати самостійність мислення, вчити об’єктивно оцінювати себе і коригувати свою діяльність та інших учнів в ході виконання проекту; формувати в учнів вміння здійснювати вибір навчально–пізнавального завдання.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Вч. математики Уличненська СЗШ І-ІІІступенів Гаврилів Наталія Миронівна

Номер слайду 2

В «Золотих віршах» Піфагор показав ті моральні правила, суворе виконання яких призводить до ідеалу. Ось декілька з них: Роби тільки те, що в майбутньому не засмутить тебе. Не нехтуй здоров’ям свого тіла. Привчайся жити просто і без розкошів. Не закривай очей тоді, коли хочеш спати, не розібравши всіх своїх вчинків за минулий день.

Номер слайду 3

Деякі повчання Піфагора були записані у формі афоризмів. Не проходьте мимо терез – не порушуйте справедливості. Не сідайте на подушку – не зупиняйтеся на досягнутому. Не гризіть свого серця – не піддавайтесь меланхолії. Не поправляйте вогонь мечем – не роздратовуйте тих, хто і так в гніві.

Номер слайду 4

На персні Піфагора було викарбувано такий девіз: «Тимчасова невдача краща тимчасової удачі».

Номер слайду 5

У якості символа піфагорійці вибрали пентаграму – п’ятикутну зірку. Це символ здоров’я і досконалості, опізнавальний знак піфагорійців.

Номер слайду 6

Центральне місце в філософії вихованців Піфагора займали числа: “Саме мудре - це число” Для учнів Піфагора «4» було св҆ященним числом. Числа 6 і 28 вважались досконалимим, вони і були паролем піфагорійців.

Номер слайду 7

Піфагор вважав, що число 12 несе щастя, а 13 – нещастя, 5 символізує колір, 6 – холод, 7 – розум, здоров’я та світло, 8 – кохання, 9 – постійність. Особливо ненависними піфагорійцям були числа 13 та 17. Великий вчений і математик Піфагор за допомогою нумерологічних таблиць, довів, що наша доля, життя закладені в дату нашого народження.

Номер слайду 8

Про виняткову популярність Піфагора свідчать монети з його зображенням.

Номер слайду 9

Найпопулярнішою з усіх теорем є теорема Піфагора.

Номер слайду 10

Малюнок до теореми для випадку рівнобедреного прямокутного трикутника називали “піфагоровими штанами”.

Номер слайду 11

іноді цей малюнок зображали у вигляді різних смішних фігурок

Номер слайду 12

У Греції була випущена поштова марка з нагоди перейменування острова Самос в острів Піфагорейон.

Номер слайду 13

Існує так зване дерево Піфагора – плоский фрактал, що складається з з’єднаних між собою прямокутних трикутників з побудованих на катетах і гіпотенузі квадратів.

Номер слайду 14

Сучасних науковців цікавить питання: «Чи існує життя на Марсі?» Було прийняте рішення передати жителям Марса сигнал у вигляді теореми Піфагора.

Номер слайду 15

Теоремі Піфагора та його учням присвячені вірші, пісні, малюнки, картини. Так, художник Ф.А. Бронніков (1827 – 1902) намалював картину «Гимн пифагорейцев восходящему солнцу»

Номер слайду 16

Пам҆ятник Піфагору знаходиться в порту Піфагорія і нагадує всім про теорему Піфагора.

Номер слайду 17

Життя – театр, а всі ми в нім актори, Ми знаємо багато різних див, Та пам’ятати будем Піфагора, Що теорему «золоту» створив.

Номер слайду 18

Геометрія володіє двома скарбами: один з них – це теорема Піфагора.

ppt
Додано
28 лютого 2019
Переглядів
927
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку