Продовжити знайомити школярів з письменниками рідного краю, зокрема з творчістю о. Степана пам'яті, проаналізувати його поетичну спадщину; розширювати читацький кругозір, розвивати культуру зв`язного мовлення, творчу уяву, пам'ять, увагу, спостережливість, уміння аналізувати ідейний зміст поетичного твору; сприяти виробленню в учнів потреби читати самостійно; виховувати любов до рідного краю, повагу до його письменників; прищеплювати інтерес до наслідків власної праці.
Сформувати колектив учнів, який творчо працює. Виявити учнів, здібних до пошуково-дослідницької роботи. Створити умови для розвитку творчого потенціалу учнів, самореалізації його особистості у сучасному суспільстві. Удосконалювати і відпрацьовувати ефективні методики і прогресивні технології навчання.
Помер о. С. Рисей після важкої хвороби 14 січня 2004 р. на 49 році життя. Похоронений на Самбірському цвинтарі Як я помру (хоч це не може бути)… Я б Вас усіх у вічності просив, Щоб кожен з Вас не смів просьби забути: - Прошу молитви щирої. Я так Вас всіх любив, І дай Вам Боже за життя збагнути, Що я за Вас всіх Господа молив!!! “Заповіт”, 1996.
На вечорі пам`яті отця Рисея на 40-й день після смерті Були молитви його щирі, Слова проникливі завжди. Навчав отець святої віри, Застерігав нас від біди. Його життя – то шлях до Бога, Шукання Правди і Добра. Будив людей від сну важкого. “Не спіть! Отямтеся! Пора!” ”Його життя – то шлях до Бога”, Ю. Крісман, м. Рудки
Самбірчани увіковічнили пам’ять про о. С. Рисея, назвавши одну з вулиць його іменем та присвоївши (посмертно) звання Почесного громадянина Самбора Скорбить Самбір: нема отця Рисея, І щем тривожний душу огорта – Пішла на небо щира й благородна Іще одна українська душа! Тарас Зілінський
II група дослідників Мета проекту: Дослідити діяльність о. С. Рисея як громадського діяча, активіста літературного товариства “Дністра”, члена “Просвіти”, “Бойківщини”, учасника численних зустрічей, свят, концертів, вечорів. підготувати презентацію “Життєвий і творчий шлях о. Степана Рисея у спогадах про нього”; звіт оформити в електронному варіанті.
Як безмежно любив отець Матір Божу. Як світилися Його очі, яким ніжним був голос, якими теплими, сильними і переконливими були Його слова. Це була справжня любов сина до своєї Матері. Цієї любові Він вчив нас. Н. Герасимчук, м. Самбір О, Люба Матінко, всіх їх люби, Бо лиш Любов спроможна ізцілити, Вони прийдуть й просвітяться раби, І це під силу лиш тобі звершити. “Грушевській Матері Божій”, 1995.
А як до нього горнулися люди, як він умів іти до людей. Знаходив розмову з кожним: і старшим, і дитиною. Дітей любив особливо. Вони ж любили і його. О. Скварко. Донечці Ти знай, моє дитя, що все віддам я, Щоб лиш щасливою була ти на Землі. Та пам`ятай – не в золоті й достатках Ти щастя завоюєш в цім житті. Щаслива та, що добру вдачу має, В якій дівоча ніжність верх бере, В якої теплотою серце сяє Й котра дівочу честь убереже.
Люди дійдуть до вільної Божої Волі і зрозуміють те, що Боже – вічне, а що земне – дочасне, що від людей – то щезне. О. Рисей Без віри людина – земля, що без сонця, І хай там які найкращі грунти, Та плоду без сонця не дасть та землиця, Нічому довічно на ній не рости. Я вірю, і щастя велике у мене, І не відняти нікому його! Скільки живу я, то з тих пір і вірю У Бога, У Вічність і У Добро. “Я вірю”, 1980.