Життя неможливе без гармонії, без краси. Чи існують канони краси в мистецтві і в природі? Співпадають чи ні мистецькі ідеали краси з математичними ідеалами?
Краса тішить розум, серце, душу людини. Що ж таке краса? Чому витвори мистецтва таких митців, як Мікеланджело, да Вінчі настільки досконалі, що не перестають вражати людей протягом століть? Чим користувалися архітектори для Побудови грецького Парфенона, пірамід Єгипту, Храму Покрова на Нерлі? Чому нас так захоплюють твори Пушкіна? Музичні твори Баха, Бетховена?
Номер слайду 3
ЗНАЙШЛИ! ТАЄМНИЧЕ ЧИСЛО “Ф”! “БОЖЕСТВЕННЕ” ЧИСЛО “Ф” ВВАЖАЄТЬСЯ ЧИСЛОМ, ЩО СИМВОЛІЗУЄ КРАСУ ЧИСЛО “Ф”=1,618 І ВИРАЖАЄ ПРОПОРЦІЮ “ЗОЛОТОГО ПОДІЛУ” ЗАВДЯКИ А. ФІБОНАЧЧІ МИ ОТРИМА- ЛИ “ЗОЛОТУ ПРОПОРЦІЮ” ЯК ЧИСЛО. МАЙЖЕ ВСІ ВЕЛИКІ МИТЦІ КОРИСТУ-ВАЛИСЯ “БОЖЕСТВЕННИМ ЧИСЛОМ” НА ІНТУІТИВНОМУ РІВНІ
Номер слайду 4
ВИСНОВКИ Золотий переріз було визнано за один з канонів краси. Однією з умов краси будинку є правильне відношення його висоти до довжини - як 0,62:1. У геометричних орнаментах усіх століть відображені невичерпні ідеї художників і майстрів, чиє мистецтво було обумовлене рамками, встановленими непорушними принципами симетрії, що надає спорудам величності та краси.
Номер слайду 5
Золота пропорція – один з характерних критеріїв краси в композиціях багатьох літературних творів. Прикладом є поезія О.С.Пушкіна: В этот год осенняя погода Стояла долго на дворе Зимы ждала, ждала природа Снег выпал только в январе. Я, еле качая веревки, в синели не различая синих тонов и милой головки летаю в просторе крылатый как птица меж лиловых кустов! Но в заманчивом взоре знаю, блещет, алея, зарница! И я счастлив ею без слов! В.Я.Брюсов «Трикутник» Симетричні вірші – це чергування рим, наголосів у складах – тобто ритмічність. Вірш Т.Г.Шевченка «Думка» Тече вода в синє море, Та не витікає, Шука козак свою долю, А долі немає…
Номер слайду 6
В музичних творах визначних композиторів Баха, Бетховена та інших кульмінація мелодій припадає на точку золотого перерізу. Золота пропорція – один з характерних критеріїв краси в композиціях багатьох літературних творів.
Номер слайду 7
Композиційний центр картини будують на золотих трикутниках. Так досягається ефект руху. Симетричним є й виконання наших національних візерунків на одязі та предметах вжитку
Номер слайду 8
Краса природи неповторна. Ми не знаємо, чому природа наділена нею. Але практика вчить нас, що з красою пов'язана користь. Одним з фундаментальних понять є поняття “гармонії”. Яке має відношення до всіх структур природи, науки і мистецтва.
Номер слайду 9
Сьогодні ми занурились у світ математики – величної та прекрасної цариці наук. І знову впевнились, що навколишній світ побудований на основі математичних законів, які вносять у життя не лише порядок та чіткість, але й гармонію та красу. «Якби в математиці не було краси, то мабуть, не було б і самої математики, бо яка ж тоді сила притягала б до цієї науки найбільших геніїв людства.» М.Чайковський