29 травня о 18:00Вебінар: Фізика для сучасного школяра: традиції, інновації, STEM

Презентація "Механічний рух населення"

Про матеріал
Презентація з географії, 8 клас на тему «Механічний рух населення» За підручником Географія : підруч. для 8 кл. загальноосвіт. навч. закладів / В. М. Бойко, І. Л. Дітчук, Л. Б. Заставецька. – Кам’янець- Подільський : Абетка, 2016. – 296 с. : іл.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Презентація з географії «Механічний рух населення » Причини і види міграцій, основні напрямки міграційних потоків у світі та Україні. Українська діаспора. Міграційна політика8 клас. Вчитель географії Чернівецької ЗОШ № 39 Гамаль Н. М.

Номер слайду 2

Механічний рух населення1. Причини і види міграцій.2. Основні напрямки міграційних потоків у світі та Україні. 3. Українська діаспора.4. Міграційна політика. Практична робота 11. Обчислення показників механічного руху населення в різних регіонах України.

Номер слайду 3

Механічний рух населення, або міграція, – це переселення людей з однієї території на іншу зі зміною місця проживання назавжди або на більш- менш тривалий час. РЕМІГРАЦІЯТИМЧАСОВІПОСТІЙНІ Механічний приріст – різниця між кількістю тих, хто прибув на певну територію за якийсь проміжок часу та кількістю тих, хто вибув з неї Для зовнішніх міграцій: МП = І – Е, де І – показник імміграції; Е – показник еміграції. Виражаються абсолютними числами і відносними величинами (у проміле, ‰).

Номер слайду 4

Причини міграцій:

Номер слайду 5

ОСНОВНІ ВИДИ І НАПРЯМКИ МІГРАЦІЙНИХ ПОТОКІВ У СВІТІДо міжнародніих ринкві робочої сили в Європі, Північній Америці, нафто - добувних країн Перської затокидо США, Канади, західно- європейських із країн Латинської Америки, Азії «переманюють розум» (Ізраїль, Південна Африка, нафтодобувні країни Перської затоки), З країн Азії (Палестина, Ірак, Сирія, Афганістан), Африки, колишнього СРСР (Грузія, Азербайджан, Молдова, Україна). із зон Чорнобильської АЕС –в Україні, «Фукусіма-1» в Японії, з басейну Аральського моря у Казахстані та Узбекистані, м. Новий Орлеан у США тощо. Щороку від 2,5  до 4  млн осіб перетинають міждержавні кордони (у тому числі й  України) нелегально

Номер слайду 6

Нині понад 230 млн осіб проживають за межами країн свого народження, більшість з них – у розвинутих країнах Західної Європи, Північної Америки, в Австралії.

Номер слайду 7

ВНУТРІШНІ МІГРАЦІЇ НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ

Номер слайду 8

Номер слайду 9

ЗОВНІШНІ МІГРАЦІЇ НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ

Номер слайду 10

МІГРАЦІЙНИЙ ПРИРІСТ (СКОРОЧЕННЯ) НАСЕЛЕННЯ, (ОСІБ/1000)

Номер слайду 11

Номер слайду 12

Номер слайду 13

Еміграційні хвилі Перша хвиля - до США, Канади, Бразилії, Аргентини, країн Західної і Центральної Європи. Вихідці з Право- і Лівобережної України оселилися в регіонах Російської імперії – Поволжі, Сибіру, на Далекому СходіДруга хвиля - політичні біженці й нові заробітчани до країн Західної Європи та Америки, депортація в регіони Росії під час примусової колективізації та боротьби з українізацією. Третя хвиля - втікачі з Радянського Союзу, а також частина вивезених німецькими окупантами на примусові роботи людей (так званих переміщених осіб), які не бажали повертатися на батьківщину. Вони емігрували до Австралії, США, Канади, Бразилії, Аргентини та інших країн. Переселення молоді на новобудови та новоосвоєні цілинні землі (до Росії, Казахстану). Четверта хвиля - після розпаду СРСР до розвинутих країн Європи, Північної Америки, Ізріїлю, сусідніх країн. в Азії (арабські країни) та Африці (Намібія, Південна Африка).

Номер слайду 14

УКРАЇНСЬКА ДІАСПОРАДІАСПОРА - це розселення людей за межами своєї батьківщини. За різними оцінками, кількість осіб українського походження, які проживають поза межами України, становить від 10 до 20 млн осіб. Західна українська діаспора Налічує понад 5 млн осіб Проживають у країнах Центральної та Західної Європи, а також в Америці, Австралії та інших частинах світу Східна українська діаспора Налічує понад 7 млн осіб Проживають у країнах колишнього СРСР (найбільше – в Росії, Казахстані, Молдові, Білорусі) Діаспора у переклад і з грецької означає розсіяння.

Номер слайду 15

МІГРАЦІЙНА ПОЛІТИКА —сукупність заходів регулювання та контролювання міграційних процесів З а х о д и :—   запровадження в’їзду на свої території трудовим мігрантам з визначеними спеціальностями,  надання переваги високоосвіченим фахівцям, особам молодшого віку тощо (США, Канада, Німеччина);—    створення умов, що перешкоджають переходу мі грантів у категорію постійних жителів (Японія, Об'єднані Арабські Емірати);—    сприяння інтеграції іммігрантів у середовище корінних народів (країни Європи). В Україні наразі відсутня цілісна державна політика щодо іммігрантів

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
4.8
Відповідність темі
5.0
Загальна:
4.9
Всього відгуків: 4
Оцінки та відгуки
 1. Панасюк Віра Ульянівна
  Дуже корисна, оптимальна, ефективна.
  Загальна:
  4.7
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  4.0
  Відповідність темі
  5.0
 2. Чикалов Віктор
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
 3. Одінцова Наталія
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
 4. Пенчук Ольга Леонтіївна
  Дуже цікава і корисна інформація. Гарно побудована презентація. Дякую.
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
Показати ще 1 відгук
pptx
Додав(-ла)
Гамаль Наталія
Додано
30 січня 2019
Переглядів
6955
Оцінка розробки
4.9 (4 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку