Заголовокпідзаголовок. Мета МО:· активізувати творчий потенціал кожного вчителя методичного об’єднання;· підтримка педагогічної ініціативи інноваційних процесів;· оцінка досвіду та стану процесів і явищ, що відбуваються;· налагодження і встановлення контактів, зв’язків, які позитивно впливають на реалізацію цілей діяльності методичного об’єднання вчителів;· надати допомогу у розвитку та підвищенні професійної майстерності;· забезпечити професійне, культурне і творче зростання педагогів;· розвиток світогляду, професійно-ціннісних орієнтацій, переконань вчителів;· забезпечити своєчасне вивчення нормативних документів; виконання нормативних вимог до навчання і виховання учнів;
Заголовокпідзаголовок· координувати навчально-виховну діяльність учителів та організовувати їхню взаємодію в педагогічному процесі;· ознайомлювати вчителів з найдієвішими прийомами та методами навчально-виховної роботи;· вивчати і в продовжувати в практику сучасні технології навчання, форми і методи роботи на уроці та в позаурочний час;· організовувати тренінги з оволодіння інноваційними технологіями;· допомагати вчителям в організації самоосвіти;· створювати умови для творчого зростання кожного педагога;· вивчати та узагальнювати передовий педагогічний досвід; пропагувати його та впроваджувати у практику.
Основні напрямки та форми роботи методичного об’єднання вчителів гуманітарного циклу:1. Забезпечення державних вимог щодо рівня освіти учнів.2. Сприяння національно-культурному відродженню.3. Підвищення професійної компетентності вчителів методичного обєднання, організація самоосвіти.4. Продовження роботи над науково-методичною проблемою: «Вдосконалення професійної майстерності вчителя шляхом впровадження інноваційних технології в системі особистісно зорієнтованого навчання»5. Забезпечення диференційованого підходу до навчання.6. Створення банку інформації про творчі знахідки вчителів та вивчення, узагальнення і втілення передового педагогічного досвіду.
7. Діагностика діяльності вчителів: вивчення рівня професійної компетенції вчителів методичного об’єднання, характеристика окремих елементів педагогічної діяльності, вивчення труднощів у їхній роботі.8. Робота з учителями, що атестуються: відвідування уроків, діагностика рівня професійної майстерності, визначення рейтингу цих учителів у МО.9. Забезпечення роботи з використанням нових інформаційних технологій у навчально-виховному процесі школи.10. Ознайомлення вчителів з новими формами інтерактивних методів навчання.11. Організація позакласної роботи з обдарованими дітьми та учнями, що виявляють інтерес до вивчення предметів гуманітарного циклу.
І засідання (серпень)ОрганізаційнеІІ засідання (жовтень)Тема: «Організація навчання засобами інтерактивних технологій в сучасній школі»ІІІ засідання (січень)Тема: «Розвиток творчої ініціативи вчителів у використанні інтерактивних методів у навчанні »ІV засідання (березень)Тема: «Формування успішного освітнього середовища шляхом впровадження інтерактивних технологій»V засідання (травень)Тема:”Аналіз результативності роботи МО вчителів гуманітарного циклу”