Весь світ був як казка, повна чудес, таємнича, цікава й страшна. Іван
Номер слайду 3
Номер слайду 4
Марічка обзивалась на гру флояри… співанками. Вона знала їх безліч звідки вони з’влялись – не могла б розказати. Вони, здається, гойдалися з нею ще у колисці, хлюпались у купелі, родились у її грудях…
Номер слайду 5
…Іван був уже легінь, стрункий і міцний, як смерічка, мастив кучері маслом, носив широкий черес і пишну кресаню.
Номер слайду 6
…Іван нидів і сох, втрачаючи силу. Сили покидали його, очі, якісь розпорошені і водянисті, глибоко запались, життя втратило смак.
Номер слайду 7
Палагна була з багацького роду, фудульна, здорова дівка, з грубим голосом й воластою шиєю. Правда, вона любила пишне лудіння… З неї була добра газдиня… …Палагна набралась тіла, стала повна й червона, курила люльку, як Іванова мати, носила пишні шовкові хустки, а на воластій шиї блищало у неї стільки намиста, що челядь з заздрощів аж розсідалась.
Номер слайду 8
Про нього люди казали, що він богує. Він був як бог, знаючий і сильний, той градівник і мольфар. В своїх дужих руках тримав сили небесні й земні, смерть і життя, здоров’я маржини й людини, його боялись, але потребували усі.
Номер слайду 9
Музичні образи Співанки Ой кувала ми зозулька та й коло потічка. А хто ісклав співаночку? Йванкова Марічка. Народні музичні інструменти трембіта флояра або денцівка
Від Шекспіра до Коцюбинського Се була стара ворожнеча між їхнім родом і родом Гутенюків. Хоч всі в родині кипіли злістю й завзяттям на той диявольський рід, але ніхто не міг докладно розказати Іванові, звідки пішла та ворожнеча. Він теж горів бажанням помститись і хапавсь за татову бартку, важку ще для нього, готовий кинутись в бій.