Миха́йло Федо́тович Слабошпи́цький (нар. 28 липня 1946, Мар'янівка, Черкаська область. /У цьому селищі 23 серпня, напередодні 30-ї річниці Незалежності України, відкрили новий арт-об'єкт "Серце України/ — пом. 30 травня 2021, Київ) — Михайло Слабошпицький дуже любив дітей: він входив в дитячий світ так легко й невимушено, як входить людина, шо не згубила бодай найменшої крихітки власного дитинства. І то до найдрібніших деталей. Його оповідання та казки дуже добрі. Ця доброта розлита на кожній сторінці. Він вчив нас лагідно всміхатися, промовляти ласкаві слова, любити одне одного. Український прозаїк і літературний критик. Працював у пресі. Був головним редактором газет і журналів. Автор понад двох з половиною десятків різножанрових книжок. Серед них — казки, оповідання й повісті для дітей, літературні портрети, біографічна проза. Активно займався громадською діяльністю. Один із засновників міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика. Головний редактор видавництва «Ярославів Вал».
Номер слайду 3
— Які види спорту ви знаєте?— Чи любите ви футбол?— Яких відомих футболістів ви знаєте? А хто знає сучасних футболістів України?Всесвітньо відомий український футболіст Андрій… Найвідоміший львівський футбольний клуб… — Які європейські футбольні клуби ви знаєте?— Якого кольору картка, яку дає суддя як штрафну? — Скільки людей має бути у футбольній команді? Шевченко«Карпати»Жовта, червона11
Номер слайду 4
1. Читання оповідання вчителем до слів «мовчатиме, як риба».— Хто головні герої оповідання?— Про що ви дізналися із цієї частини тексту?— Опишіть день, коли відбувалися події, описані в оповіданні.(Неділя — день особливий. День великого футболу.) 2. Словникова робота. Знехотя — неохоче. Бутси — взуття для гри у футбол. Гетри – елемент спортивної форми. Вони входять до складу комплекту форми професійних футболістів (у яких під гетрами кріпляться спеціальні захисні щитки, потрібні для захисту від ударів но ногах).
Номер слайду 5
Пошукова робота.— Знайдіть у тексті речення, в яких є словосполучення: «Олег раз по раз…»; «ходячи між рядами…».«Костикові хочеться…», «оплески на трибунах…»; «суперник рветься»;«Олега з букетами».
Номер слайду 6
Пошукова робота.«поспішають на стадіон»; «готується терпіти»;«нищечком зітхає»;«охатиме від захвату»;«починається розминка»;«з першим номером на спині»«Через усе поле до нього»;«зовсім серйозно сказав Олег.»
Номер слайду 7
Поєднайте. Не вчи вченого Скоріше небо упаде, аніж. Воротарський хліб. Такі воротаріУдень з вогнем. Мовчати, як. Ловити не з медом.гав. риба.їсти хліба печеного.на дорозі не валяються.шукати треба.мяч опиниться за його спиною в сітці.
Номер слайду 8
Складання плану оповідання.
Номер слайду 9
План1. Неділя — день особливий.2. Старший брат читає книжку.3. Потерпи, ще рано.4. Можна збиратися.5. Костик так замріявся.6. Це мій молодший брат.7. Брат у тебе, скажу, клас!8. Мовчатиме, як риба.
Номер слайду 10
https://naurok.com.ua/test/mihaylo-slaboshpickiy-brat-znamenitogo-vorotarya-1519021.html. Підсумок уроку.— Чи любите ви читати оповідання про спорт? Чому? Домашнє завдання. Виразно читати та переказувати текст. Пройти тест за посиланням: