Презентація "Митці Харківщини"

Про матеріал
Презентація про деяких видатних митців Харківщини. Інформація буде корисною для вчителів укр. літератури в рамках підготовки уроків літератри рідного краю.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Віртуальна екскурсія «Митці Харківщини»Учитель української мови та літератури Бірюкова Ірина Ігорівна

Номер слайду 2

Юра Зойфер Вулиця Юри Зойфера розташована у центрі Харкова. Заснована в 1920-х роках при будівництві Держпрому. Первинна назва - Радіальна 1-я вулиця. В роки німецької окупації отримала ім'я Леоніда Глібова. У 2016 році перейменована на честь Юри Зойфера — письменника, журналіста та антифашиста, який народився у Харкові, а згодом емігрував до Австрії.

Номер слайду 3

Юра Зойфер «Пісня про Дахау»

Номер слайду 4

Борис Чичибабін Серед центральних вулиць нашого міста є вулиця Бориса Чичибабіна – письменника, який жив і працював у Харкові.

Номер слайду 5

Сергій Жадан Студентські роки письменника нерозривно пов'язані з Харківським педагогічним університетом ім. Г. С. Сковороди, а саме, з факультетом української мови та літератури.

Номер слайду 6

Остап Вишня. Будинок, у якому мешкав письменник-гуморист знаходиться по вулиці Сумській.

Номер слайду 7

Григорій Квітка-Основ’яненко Парк ім. Квітки-Основ’яненка був закладений ще батьком письменника у 1770-х роках. З літа 2017 року парк було оновлено та реконструйовано.

Номер слайду 8

Вулиця імені Григорія Квітки-Основ’яненка розташована у самому серці міста Харкова – у центрі.Інститут шляхетних панночок було створено з ініціативи Григорія Федоровича. Сучасна будівля розташована за адресою: вулиця Благовіщеснька, 25.

Номер слайду 9

Григорій Сковорода Один з найстаріших вишів Харкова засновано у 1804 році та названо на честь відомого педагога, філософа, письменника – Григорія Савича Сковороди. Сьогодні – це один з кращих університетів України.

Номер слайду 10

«Світ ловив мене, та не спіймав»Памятники митця розташовані на території ХНПУ ім. Сковоро-ди та у Покровському сквері. Перший виготовлено із міді, другий – із бронзи.

Номер слайду 11

Будинок «Слово» У 1920-х роках було збудовано кооперативом літераторів будинок «Слово». Знаходилася ця будівля у центрі Харкова – по вулиці Червоних Письменників (нині – вулиця Культури). 21 серпня 2019 року Постановою Уряду України  житловий будинок «Слово» було внесено до Державного реєстру нерухомих пам'яток України. Сучасний вигляд

Номер слайду 12

Будинок «Слово»Серед мешканців були такі відомі письменники: Микола Куліш, Павло Тичина, Іван Багряний, Остап Вишня, Микола Хвильовий, Микола Яновський.

pptx
Додано
14 грудня
Переглядів
54
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку