Презентація до Дня толерантності (16 листопада). Мета:ознайомити учнів з поняттям "толерантність", сформувати знання та уявлення учнів про толерантну поведінку.
16 листопада світ святкує міжнародний день толерантності. Його запровадили у 1995 році за рішенням ЮНЕСКО. Саме цього дня ухвалили Декларацію принципів терпимості. У ній йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, етносу або кольору шкіри.
Номер слайду 3
Толерантність – це повага права іншого бути таким, яким він є.
Номер слайду 4
Уважно розгляньте зображення, кожна людина на ньому особлива. Чому до цих людей може виникнути упереджене ставлення? Чи впливає їх винятковість на твоє відношення до цих людей?
Номер слайду 5
Правила толерантного ставлення : Ставтесь один до одного з повагою;Захищайте свої права, не порушуючи прав інших людей;Пам’ятайте, що кожна людина має право на вибір (стиль, імідж, звички);Ставтесь до людини так, як хочете щоб ставились до вас. Будь-який конфлікт вирішуйте словесно;
Номер слайду 6
Будьте ввічливими та привітними;Правила толерантного ставлення: Будьте вдячними;Шануйте працю ближніх;Допомагайте один одному у скрутних ситуаціях;Не ображайте меншого, шануйте і поважайте старшого.
Номер слайду 7
Номер слайду 8
Притча про цвяхи
Номер слайду 9
Жив собі хлопчик із жахливим характером. Якось батько дав йому мішок цвяхів і звелів по одному забивати їх у паркан щоразу, коли хлопчик втрачає терпець і з кимось свариться. У перший день він забив 37 цвяхів. Згодом навчився контролювати себе, і кількість цвяхів щодня зменшувалася. Хлопчик зрозумів, що легше опановувати свої емоції, ніж забивати цвяхи. Нарешті настав день, коли він не забив жодного цвяха. Син підійшов до батька і сказав про це. Тоді батько звелів синові витягати з паркана по одному цвяху в ті дні, коли він не втратить самоконтролю і ні з ким не посвариться.
Номер слайду 10
Минав час, і згодом син зміг похвалитися батькові, що у паркані не залишилося жодного цвяха Батько відповів: «Ти добре поводишся, але подивися, скільки дірок залишилося. Паркан уже ніколи не буде таким, як колись». Якщо ви з кимось сваритеся й говорите щось неприємне, то залишаєте після себе такі ж рани, як ці дірки від цвяхів і рани залишаються, попри те, скільки разів ви потім перепросите. Словесні рани завдають такого ж болю, як і фізичні. Не залишайте на своєму шляху дірок!Не забивайте цвяхів ворожнечі, нерозуміння, жорстокості в душі людей!
Номер слайду 11
Будьмо толерантними один до одного!
Номер слайду 12
Номер слайду 13
Номер слайду 14
Список використаних джерел:https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%AE%D0%9 D%D0%95%D0%A1%D0%9 A%D0%9 Ehttps://naiu.org.ua/useful/etika-spilkuvannya/tolerance/https://osvitanova.com.ua/posts/4494-shcho-take-tolerantnist-abo-prytcha-pro-tsviakhyhttps://wordart.com/createhttp://kalush-licey10.com.ua/2019/03/26/pravyla-tolerantnoho-stavlennya/Зображення із Інтернет простору.