Зразок учнівської презентації на урок позакласного читання у 6 класі, містить інформацію про юну поетесу Лесю Якимець та відгуки про її збірку "На високій кручі."
У передмові до книги письменник Микола Клец пише: «Споконвіку крилатий кінь Пегас підносив поетів увись, а нашу Лесю – оленятко. Воно вицокує копитцями слів – ритми і ритми!» Тож коли проникаєш в образи цієї книги, то переконуєшся у правдивості цього порівняння: а видання й справді – ніби оленятко цибатеньке!
Номер слайду 3
Про збірку Збірка «На високій кручі» складається з віршів та ліричних замальовок, має 3 розділи: «Думаю вголос», «Побажання ровесникам», «Дух природи». Теми віршів актуальні: про нашу калинову Україну, про диво мову, патріотизм і героїзм народу, красу і біль рідної природи та інші. Вважаю, що вони цікаві для підростаючого покоління.
Номер слайду 4
Мене вразила майстерність поетеси. Слова її поезій зрозумілі, влучні, без особливих прикрас. Є вірші, які написані лише за допомогою іменників чи дієслів або у формі спонукальних чи питальних речень. Майстерність поетеси
Номер слайду 5
Це відверта розмова дівчини з поетом про наше сьогодення. Тут біль серця і щира любов, падіння і злети, гордість і надія, віра і воскресіння - все сплелось у душі юної громадянки України. А назви віршів самі говорять про себе:«Хочу, щоб знав…»,«Дивуюсь»,«В народу я співати вчуся»,«До нинішніх звертаюсь паничів»,«Не та, Шевченку, Україна»,«Хто?!...»«Вірю». Цикл віршів «Листи до Шевченка».
Номер слайду 6
Леся Якимець невіддільна від народу. Своїми словами вона тут, на Україні, хоче збудувати храм Надії, Віри й Любові, де будемо жити ми, її ровесники, тому звертається до нас з своєрідними порадами- побажаннями: Не окверни свого народу,Не розміняй на рід чужий, Не залишай Дніпро й свободу,Не йди у край, де ти не свій… Храм Надії, Віри й Любові